سید محمد صدر : محتشمی پور تحمل نظر مخالف خودش را داشت / بعد از قضایای 88 برخورد خوبی با او نشد

۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۰۵:۳۷:۳۳


به گزارش جماران ؛ سید محمد صدر دیپلمات ایرانی که ارتباط نزدیک با مرحوم محتشمی پور داشت در باره ان شخصیت ارزشمند انقلاب می‌گوید : مرحوم محتشمی پور معتقد بودند که انقلاب اسلامی مربوط به همه دنیا است و ما نباید بسنده کنیم به اینکه این انقلاب در ایران پیروز شده است , به منظور اشنایی هرچه بیشتر با مشی اخلاقی و روش فکری و سیاسی مجاهد دیرین ، مرحوم محتشمی پور به گفتگو با دکتر صدر پرداختیم که از نظر می‌گذرد : اقای دکتر صدر ضمن تشکر از شما در قبول انجام این گفتگو ، مقدمتا در باره شخصیت فردی ، سیاسی ، اجتماعی و دینی مرحوم محتشمی پور ، و از سابقه اشنایی جنابعالی با ایشان و رویکردشان در فعالیت‌های سیاسی وی بفرمایید , سابقه اشنایی من با ایشان به همکاریمان به وزارت امور خارجه برمیگردد .

زمانی که من مدیر کل اروپا و امریکا بودم مرحوم محتشمی پور به عنوان سفیر درسوریه به فعالیت مشغول بودند , البته در ان زمان سوریه در حوزه کاری من نبود و ما ارتباط کاری با یکدیگر نداشتیم ؛ اما ایشان به دلیل اهداف انقلابی به دفتر بنده می‌امد و به تبادل نظر در خصوص مسائل مختلف می‌پرداختیم , در نهایت هم که ایشان در سوریه سنگ بنای تاسیس حزب الله را گذاشتند و این مسایل بر کسی پوشیده نیست .

باتوجه به اهتمامی که این یار دیرین امام در خصوص گسترش انقلاب اسلامی داشت ، لطفا بفرمایید که در زمینه تاسیس حزب الله اقدامات ایشان و نقش‌های مشورتی جنابعالی چگونه بود ؟ با این که جامعه هدف ایشان در حوزه کاری من نبود اما نکات بسیاری از وی را به یاد دارم , اسراییل جنوب لبنان را اشغال کرده بود و به هیچ وجه حاضر به تخلیه نبود , به دنبال این اتفاق ، این فکر به وجود امد برای مقابله با صهیونیست باید یک جنبش استقلالی در لبنان به وجود بیاید که هم خاک لبنان را حفظ بکند و هم از هویت فلسطینیان صیانت کند .

این کار با زحمات اقای محتشمی پور که با الهام از اندیشه‌های امام شکل گرفته بود اغاز شد و با این که کاری سختی بود به نتیجه رسید , از تجربیات امام موسی صدر و حزب امل استفاده کرد و مجموعه انها را به عنوان حزب الله به وجود اورد , اسراییل تا کنون هر کجا را که گرفته پس نداده اما در لبنان به واسطه عملکرد خوب حزب الله اسراییل فرصت عمل نیافت و خاک این کشور را تخلیه کرد .

یکی از ارمان‌های مهم امام در خصوص دفاع از مردم فلسطین بوده و مرحوم محتشمی پور زحمات فراوانی در این راستا کشیده‌اند , در این زمینه اگر نکته ای هست ، بفرمایید , ایشان در چارچوب قوانین فعالیت‌های گسترده ای برای فلسطینیان انجام دادند .

مرکزی داشتند که کنفرانس‌های بزرگی در ایران و لبنان برای حمایت از این کشور به صورت جدی انجام دادند , مرحوم معتقد بودند که انقلاب اسلامی مربوط به همه دنیا است و ما نباید بسنده کنیم به اینکه این انقلاب در ایران پیروز شده است , در راس این قضیه مسئله فلسطین بود .

ایشان معتقد بود که ما باید جمهوری اسلامی را از انقلاب اسلامی جدا کنیم , باید گروه هایی برای رشد انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر بفرستیم و به نشر ان بپردازیم , هرچند که بنده تا حدود زیادی با این نظر موافق نبودم اما از این جهت که به فکر مستضعفین جهان بودند بسیار قابل توجه است .

ایشان همیشه به فکر جهانی کردن پیام امام بودند , به دنبال این جریان زمانی که جنوب لبنان به دست اسراییل افتاد نیروهای ایرانی به ان منطقه رفتند این در حالی بود که چند استان ایران به دست نیروهای صدام درامده بود و این تصمیم در ان زمان ساده اندیشانه بود , بعد از اینکه امام متوجه شدند ، اعتراض کردند و نیروهای انقلابی به کشور بازگشتند .

به هر حال اگر انقلابی بودن همراه با عقل نباشد ضررش بیشتر از منفعت ان است , در همان زمان بود که امام جمله کلیدی راه قدس از کربلا میگذرد را مطرح کردند و مانع افراطی‌گری عده ای شدند , مرحوم محتشمی پور فردی اخلاقمدار بوده و نسبت به امور سیاسی از مشی اخلاقی بالایی برخوردار بوده است .

در این خصوص اگر نکته ای دارید بفرمایید , به نکته خوبی اشاره شد , اقای محتشمی پور چون مخالفان زیادی داشت انها سعی داشتند از ایشان چهره ای خشن نشان بدهند و هم در مجلس و هم در جاهای دیگر به دروغ‌پراکنی علیه وی پرداختند و تا حدی هم موفق شدند .

اما بنده که چهار سال با ایشان از نزدیک همکاری داشتم متوجه اخلاق عالی او شدم , مرحوم محتشمی پور انسانی بسیار خوش طبع و مهربان ، لطیف و رفیق به معنای واقعی بود , تحمل نظر مخالف خودش را داشت و با روی گشوده رفتار می‌کرد .

جنگ که تمام شد دو قانون در وزارت کشور مانده بود و هنوز به امضا نرسیده بود , یکی قانون احزاب و و دیگری قانون شهر و روستا , من می‌دانستم تا زمانی که جنگ هست فعالیت حزبی به صلاح نیست .

فعالیت شوراها و احزاب ممکن است به صلاح نباشد , اما بعد از جنگ با ایشان صحبت کردم که متولی اجرای ان وزارت کشور است که باید به اجرا دراید ؛ تا موضوع را به جریان بیندازند , به هر حال این پیشنهاد من برای اقای محتشمی خیلی جا نیافتاده بود .

من هم از تجربه ای که از کار در وزارت خارجه داشتم و نظام سیاسی دیگر کشورها را دیده بودم و مطالعه داشتم ، موضوع را مطرح کردم , من به این نتیجه رسیدم که حزب‌های مختلف نظام را بیمه می‌کنند , و جابجایی احزاب موجب می‌شود تا خواسته‌های مردم در زمان‌های مختلف پاسخ داده شود و هیچ وقت ان نظام با انقلاب مواجه نمی‌شود .

اگر مردم خسته شدند به دنبال حزب دیگر می‌روند , اما اگر حکومت تک حزبی باشد و یا حزبی نداشته باشد ، مردم وقتی خسته شوند امکان انتخاب در داخل نظام را ندارند , چیزی که در دوره شاه اتفاق افتاد .

برای شوروی تک حزبی هم این اتفاق افتاد , به هر حال این قانون در شورای انقلاب هم تصویب شد و در قانون اساسی هم بود ولی اجرا نشد , در اولین مرتبه با اقای محتشمی پور این پیشنهاد را مطرح کردم ایشان خیلی موافق نبود .

ایشان حزب را فقط حزب الله می‌دانستند اما به این نتیجه رسیدند که وجود احزاب اعتبار نظام را بیمه می‌کند و هیچ موقع نظام این کشور با انقلاب مواجه نمی‌شود , اما صلاح دید ما را به سمتی کشاند که این جریان به نفع نظام است و قانون احزاب و شوراها به اجرا درامد , در ان زمان اقای محتشمی پور موضوع را به حضرت امام منعکس کردند و حضرت امام هم موضوع را به سران سه قوه ارجاع دادند که در ان زمان ایت الله خامنه‌ای رییس جمهور ، اقای موسوی اردبیلی از قوه قضاییه و اقای هاشمی رفسنجانی هم مجلس و اقای مهندس موسوی نخست وزیر و حاج احمداقا هم از طرف حضرت امام می‌امد و در جلسات شرکت می‌کرد و اقای محتشمی و بنده در این جلسه بودیم .

در ان جلسه اول اعتقادی به موضوع نداشت اما بعد که دید موضوع به نفع نظام است ان را پذیرفت و پای ان ایستاد , در جلسه سران سه قوه اقای هاشمی رفسنجانی با موضوع مخالفت کرد و من کمی ناراحت شدم , رو کردم به ایت الله خامنه‌ای و گفتم من یک سوال دارم : حضرت عباسی ما شعار‌های انقلاب را می‌خواهیم اجرا کنیم یا نه ؟ ازادی که در شعار انقلاب است مربوط به همین ازادی احزاب است و .

,, شوراها هم بر می‌گردد به جمهوری اسلامی و به هر حال مخالفت از سوی اقای هاشمی ادامه داشت که ایت الله خامنه‌ای در جمع بندی گفتند : اقای صدر ، بروید و کار را شروع کنید .

باتوجه به اینکه حاج احمداقا نیز در جلسات تصمیم‌گیری برای تشکیل احزاب در کشور حضور داشتند ، نظر ایشان در خصوص به جریان افتادن این قانون چه بود ؟ « قبل از شروع جلسه به دنبال تصویب این قانون ، اقای موسوی اردبیلی نظر امام را در خصوص برپایی جلسه پرسید , حاج احمداقا گفتند که امام فرمودند اگر قانون است باید اجرا شود , اقای موسوی اردبیلی گفتند امام چیز دیگری نگفتند ؟ حاج احمداقا با همان روحیه شوخ طبعی همیشگی شان گفتند که « امام چیز دیگری نگفتند اما اگر بخواهی خودم چیز دیگری رویش می‌گذارم .

» در کل ایشان نظرشان به این قضیه مثبت بود , با اینکه این طرح در بین مسئولان مخالفان زیادی داشت اما به هر حال تصویب شد , در نهایت باید مجددا بگویم که نمونه‌های اختلاف نظر اینگونه با اقای محتشمی پور زیاد داشتیم اما او با سعه صدر بحث می‌کرد و اگر قانع می‌شد ، به راحتی با مسئله کنار می‌امد و اثری از هیچگونه دیکتاتوری ذهنی در وی پدیدار نبود .

تعصب فکری نداشت و بسیار روشن فکر بود , درباره مشی سیاسی و اخلاقی اقای محتشمی پور بخصوص در چگونگی برخورد‌های ایشان با مخالفان ، لطفا مصداقی تر موضوع را تشریح بفرمایید , یک مصداق واقعی به یاد دارم .

همانطور که عرض کردم من معاون سیاسی - اجتماعی - امنیتی وزارت کشور بودم , بعد از گذشت یک سال همکاری با یکدیگر ، ایشان به این نتیجه رسید که بهتراست که معاونت امنیتی از معاونت سیاسی - اجتماعی جدا و مستقل شود , من کاملا با این قضیه مخالف بودم به این دلیل که مسائل امنیتی باید تحت اشراف سیاسیون باشد تا در جامعه شاهد خشونت نباشیم .

اقای محتشمی وقتی مخالفت من را دید از نظرشان منصرف شد , بعد از مدتی در گفتگویی به من گفتند : « همه مخالفان فکر میکنند من بسیار قدرتمندم ! من چه وزیری هستم که نمیتوانم دو معاونت را از هم جدا کنم » کلا اهل زورگویی نبودند , من هم به سبب رفاقت خاصی که بین ما حاکم بود ، با شنیدن این جمله از ایشان کمی شرمنده شدم و به ایشان گفتم با رویکرد شما موافقم و با ماجرا موافقت کردم .

معاونت سیاسی - اجتماعی - امنیتی به دو بخش معاونت سیاسی _ اجتماعی و معاونت امنیتی _ انتظامی تقسیم شد , بعد که جدا شدن این دو معاونت ، اقای محتشمی پور بنده را به عنوان معاونت هر دو بخش انتخاب کرد , ایشان بسیار انسان منطقی ، لطیف و مهربانی بود و فکر می‌کرد من از این تصمیم ناراحت شده‌ام و درصدد برطرف کردن دلخوری بود .

در صورتیکه من به هیچ وجه به این مسائل نمی‌اندیشیدم و صرفا به فکر پیشبرد انقلاب اسلامی و حفظ نظام بودم , در پایان اگر خاطره ای در مورد ایشان دارید که تا کنون در جایی نقل نکرده‌اید بفرمایید , نکته بسیار مهم این است که بعد از قضایای 88 متاسفانه برخورد خوبی با ایشان نشد و در خیلی مواقع عده ای علیه ایشان شعارهای تندی سردادند و به او اهانت کردند .

با این حال مرحوم محتشمی پور هیچ واکنشی به انها نداشتند و با سعه صدر رفتار میکردند , رفتارهای بد و اهانت‌های بی شماری ( حتی به گفته خودشان در حرم مطهر حضرت علی (ع) به ایشان شد که در نهایت باعث مهاجرت وی به نجف گردید , خداوند روحشان را قرین شادی کند .

عضویت در کانال تلگرام خبربان منبع : جماران کلیدواژه : سهام عدالت انتخابات 1400 ویروس کرونا لایحه بودجه 1400 لیگ برتر 99 ایت الله خامنه‌ای امام موسی صدر جمهوری اسلامی سوریه وزارت امور خارجه حزب الله لبنان سهام عدالت انتخابات 1400 ویروس کرونا لایحه بودجه 1400 لیگ برتر 99 مرحوم محتشمی پور اقای محتشمی پور انقلاب اسلامی ان زمان حزب الله درخواست حذف خبر : « خبربان » یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www,jamaran,news دریافت کرده است ، لذا منبع این خبر ، وبسایت « جماران » بوده و سایت « خبربان » مسئولیتی در قبال محتوای ان ندارد .

چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید ، کد 32564515 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید , لطفا در صورتی که در مورد این خبر ، نظر یا سئوالی دارید ، با منبع خبر ( اینجا ) ارتباط برقرار نمایید , با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت « خبربان » مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی ، صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر ، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .

نرخ مصوب انواع نان با گندم یارانه ای تعیین شد تهران برای روزهای اینده تعطیل می‌شود ؟ وقوع زمین لرزه‌های شدید در استان فارس / استان فارس صبح امروز چندین بار لرزید 30 هزار وام مسکن روستایی پرداخت می‌شود + جزییات ارزش سهام عدالت من (27 تیرماه ) خبر بعدی : چرا نمایندگان مجلس با فیلترینگ صرافی‌های رمزارز ایرانی مخالف هستند ؟ سه نماینده مجلس شورای اسلامی نسبت به تصمیم بانک مرکزی در زمینه فیلترینگ صرافی‌های رمزارز ایرانی شدیدا انتقاد کرده و هشدار داده‌اند , انها این اتفاق را زمینه ساز خروج سرمایه‌های ایرانی از کشور دانسته‌اند , این در حالی است که پلتفرم‌های تخصصی و معتبر خدمات و معاملات رمز ارز ایرانی برای کشور ، فعالان و علاقمندان ارزهای دیجیتال و حوزه بلاکچین دستاوردهای بزرگی داشته‌اند .

اکسکوینو ، نوبیتکس ، والکس و چند صرافی دیگر از مهمترین و مشهورترین کسب و کارهای این حوزه هستند , کارشناسان و نمایندگان مجلس اعتقاد دارند به سه دلیل حمایت از این پلتفرم‌ها ضروری است : توسعه فناوری بلاکچین در کشور ، اشتغال جوانان متخصص ایرانی و حفاظت از دارایی‌های ملی و مردمی , توسعه فناوری بلاکچین در کشور کارشناسان و صاحب نظران اعتقاد دارند بلاکچین به تمام معنا فناوری است و مهندسی موضوع در ان خیلی جدی اتفاق افتاده است .

فناوری مورد نیاز تمام کشورها از جمله ایران که صنعت کهنه چندصد ساله بانکداری را دچار تغییرات جدی می‌کند , بدون شک یکی از مهمترین و شاید مهمترین عنصر توسعه فناوری بلاکچین در ایران پلتفرم‌های خدمات و معاملات رمز ارزها هستند , خوشبختانه با وجود تمامی چالش‌ها و نواقص ، شکل‌گیری و توسعه این صرافی‌های ارز دیجیتال یا پلتفرم‌ها و کسب و کارهای خدمات فناوری محور حوزه رمز ارز ، فناوری بلاکچین در کشور به رشد قابل توجهی رسیده است ؛ دستاوردی ارزشمند و حیاتی که به عنوان پیشران یا هم نیاز توسعه فناوری‌های مهم دیگر در کشور مثل هوش مصنوعی یا اینترنت اشیا هم هست .

پلتفرم‌های خدمات و معاملات رمز ارز ایرانی با بومی‌سازی فناوری بلاکچین ، انتقال فناوری‌های مرتبط به داخل کشور و افزایش سطح دانش فنی در ایران ، دستاوردهای بزرگی رقم زده‌اند , محیطی برای کسب و کار و اشتغال جوانان متخصص ایرانی بی شک چالش « اشتغال »، مهمترین مساله این روزهای جوانان تحصیلکرده یا اموزش دیده و متخصص ایرانی است , همچنین افزایش رفاه ، سطح کیفی زندگی مردم و بالارفتن امنیت روانی و اجتماعی کشور یکی از مهمترین دستاوردهای اشتغالزایی برای نیروی جوان و متخصص ایرانی است .

به همین دلیل مهمترین و اصلی‌ترین راهبردها و برنامه‌های حاکمیتی و ملی در راستای اشتغالزایی است , پلتفرم‌های معتبر خدمات و معاملات رمز ارز ایرانی و کارافرینان و سرمایه گذاران ایرانی حوزه ارز دیجیتال نقش غیر قابل انکاری در ایجاد محیط‌های درامدزایی ، توسعه کسب و کارهای بومی و اشتغال جوانان فنی و متخصص ایرانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم داشته‌اند , کارشناسان فناوری اعتقاد دارند انها همچنین باعث شده‌اند که نیروی متخصص ایرانی در داخل کشور بماند و مهاجرت نکند .

حفاظت از دارایی‌های ملی و مردمی ما در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی ناجوانمردانه غرب و امریکا علیه کشور و ظرفیت‌های بومی و ملی قرار داریم , تحریم‌ها باعث شده‌اند که بسیاری از حوزه‌های فناوری از جمله فناوری بلاکچین در داخل ایران تحت تاثیر قرار بگیرند , تحریم کنندگان علاقه ای به توسعه فناوری بلاکچین در ایران ندارند چون بسیاری از برنامه‌های انها را به می‌ریزد ؛ اما این همه ماجرا نیست .

مردم ایران ، علاقمندان و فعالان تجارت رمز ارزها برای انجام معاملات خود نیاز دارند تا با خیال راحت به فعالیت در این حوزه بپردازند , در حالی که پلتفرم‌ها و صرافی‌های خارجی قابلیت دسترسی و نظارت از طرف نهادهای قانونی و حاکمیتی داخلی را ندارند ، هر لحظه ممکن است سرمایه‌های ایرانیانی که برای معاملات از انها استفاده می‌کنند به خطر بیفتد , اتفاقی که مسبوق به سابقه است ؛ یعنی حتی صرافی‌های معتبر رمز ارز بین‌المللی بارها حساب‌های ایرانیان را مسدود کرده‌اند .

دستبردهای پلتفرهای غیرمعتبر خارجی به اموال و سرمایه‌های مردم ایران در این حوزه هم متاسفانه تا کنون کم نبوده است , پلتفرم‌های خدمات و معاملات معتبر ایرانی جدای از اینکه مانع خروج سرمایه‌های ملی به صرافی‌های خارجی شده‌اند ، در حفاظت از این سرمایه‌ها و امنیت کاربران پیشرو هستند , امکان کنترل و نظارت بهتر و بیشتر از مهمترین ویژگی‌های پلتفرم‌های خدمات و معاملات رمزارزهای ایرانی هستند و با بروزرسانی و شکل‌دهی قوانین مرتبط می‌توان این حوزه را به شکل نظام مندتری مدیریت کرد .

انتقاد شدید سه نماینده مجلس نسبت به تصمیم بانک مرکزی حسین نوش ابادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در بی توجهی به ساماندهی صرافی‌های انلاین و سایت‌های خرید و فروش رمزارز داخل کشور ، می‌گوید : « با توجه به حجم بالای مبادلات مردم کشورمان در بازار رمزارزها و ارزهای دیجیتال لازم و ضروریست که این بازار مدیریت و ساماندهی شود لذا باید کمیسیون اقتصادی مجلس به این مسئله ورود کند تا سروسامانی به این بازار بدهد ,» نوش ابادی با اشاره به اخباری مبنی بر مسدود کردن حساب برخی صرافی‌های انلاین و سایت‌های خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی ، تاکید می‌کند : « این اقدام باعث استفاده افراد از صرافی‌ها و سایت‌های خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال و خروج پول از کشور می‌شود و متاسفانه شاهد درهم ریختگی در این حوزه هستیم و ساماندهی این موضوع نیز در دست دولت و بانک مرکزی است , با توجه به اینکه این موضوع پیامدهای منفی به همراه دارد ، مجلس از طریق کمیسیون امنیت ملی از بعد سیاسی و مسائل بین‌المللی و امنیتی و کمیسیون اقتصادی نیز از لحاظ شرایط اقتصادی کشور و تاثیر رمزارزها در حوزه تجارت به این موضوع ورود کرده است .

» حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه می‌گوید : « متاسفانه بانک مرکزی می‌خواهد کم کاری و تعللش در عدم ساماندهی و اعطای مجوز به مجموعه‌های داخلی رمزارز را با فیلتر و انسداد درگاه‌های تبادل رمزارز جبران کند در حالی که این کار به نوعی پاک کردن صورت مسئله است ، بانک مرکزی با این اقدامات مشکلات موجود در این بازار را به گردن مجلس و قوه قضاییه می‌اندازد ,» عضو ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق و محتوای مجرمانه می‌گوید : « رمزارزها می‌توانند ظرفیت خوبی برای کشور در شرایط تحریم ایجاد کنند ، لذا نمی‌توان به صورت سلبی و فیلترینگ با این فعالیت اقتصادی برخورد کرد , فیلتر کردن مجموعه‌های داخلی فعال در حوزه رمزارز باعث افزایش کاربران سایت‌های خارجی می‌شود که علاوه بر خروج ارز از کشور ، چالش هایی را هم در خصوص صیانت از دارایی‌های مردم در پی دارد .

برخی در بدنه دولت و بانک مرکزی می‌خواهند با فراهم کردن زمینه‌های توقف فعالیت مجموعه‌های داخلی ، نقش وکیل مدافع صرافی‌های خارجی را ایفا کنند که این موضوع برخلاف منافع کشور است ,» همچنین مجتبی توانگر ، رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در انتقاد از درخواست بانک مرکزی نامه ای به دادستان کل کشور نوشته است , مجتبی توانگر همچنان با رسانه ای کردن نامه خود در شبکه‌های اجتماعی ، علی الخصوص در توییتر و در رشته توییتی نوشته است : « بعنوان رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس طی نامه ای به دادستان کل کشور از اقدام بانک مرکزی برای فیلتر شدن 14 صرافی رمز ارز و برخورد غیرکارشناسی ان ، اظهار گلایه و نوشتم : بانک مرکزی و مجموعه دولت در زمانی قریب به یک دهه از ساماندهی و رگولاتوری کارشناسانه در جهت منافع ملی و مصالح نظام در حوزه بلاک چین و رمزارزها ، غفلت نموده‌اند .

این غفلت و کوتاهی در سیاست‌گذاری علاوه بر اتلاف منابع کشور و همچنین زمینه‌سازی برای خروج ارز از کشور از طریق صرافی‌های خارجی ، در عمل امکان ارزش افرینی و انجام پروژه‌های تحقیق وتوسعه را از کارافرینان داخلی سلب نموده است , برخورد غیرکارشناسی و غیرمدبرانه با صرافی‌های داخلی ، به صورت فیلتر نمودن و ممنوعیت هرگونه فعالیت انها ، بجای اقدام مدبرانه در ممانعت از گسترش فعالیت انها تا زمان ابلاغ مقررات بانک مرکزی یا دولت برای قانونمند نمودن فعالیت ان‌ها ، میتواند باعث گلایه و انتقاد درست کاربرانی شود که متاسفانه با وجود عدم مجوز قانونی این صرافی‌ها ، بدلیل عدم اطلاع‌رسانی شایسته و هشدار لازم ، عملا در دام این فعالیت پرمخاطره و نامفید برای اقتصاد ملی افتاده‌اند , این موضوع می‌تواند موجب وارد امدن مضرات و ایجاد مخاطرات امنیتی و رفتارهای هیجانی کاربران این سایتها و از دست رفتن احتمالی سرمایه انان شود .

عطف به شرایط موجود و اهمیت تثبیت فضایی امن برای دارندگان ایرانی رمزارز و با توجه به اغاز به کار قریب الوقوع دولت مردمی جناب اقای رییسی ، خواهشمند است در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ، ضمن در نظرگرفتن مرقومات ، بجای اعمال فیلترینگ و خارج شدن دارایی مردم از دسترسی انها ، صرفا از رشد فعالیت انها جلوگیری شود تا در زمان مقتضی ، مردم فرصت اتخاذ تصمیم درست در این زمینه را داشته باشند و از رفتارهای هیجانی اجتناب نمایند ,».