معجزه در صورت له شده جوان ایرانی ! / مرحله به مرحله با تغییره چهره ! + فیلم

۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۰۷:۴۰:۴۷


جراحی زیبایی باعث شد پسرجوان فرصت دوباره ای برای ادامه زندگی پیدا کند , همین جراحی زیبایی که توسط یک پزشک خیر انجام شد زندگی پسرجوان را تغییر داد , اصلا داستان زندگی پسرجوان از به قبل از جراحی زیبایی و بعد از جراحی زیبایی می‌شود .

این گزارش روایتی از زندگی پرفراز و نشیب زندگی پسرجوانی است که جراحی زیبایی باعث شد زندگی‌اش مسیر جدیدی به خود بگیرد , به گزارش رکنا ، جعفر پاکزاد - جلوی اینه ایستاده و به چهره جدیدش نگاه می‌کند , هنوز باور ندارد که رویای داشتن یک صورت معمولی درست مثل بقیه ادم‌ها ، پس از گذشت سال‌ها برایش به حقیقت پیوسته است .

حالا او دنیای جدیدی پیش روی خود دارد ، دنیایی که دیگر دران مردم او را به چشم یک ادم عجیب و حتی زشت نگاه نمی‌کنند , حسین باورش نمی‌شود که بعد از 22 سال می‌تواند زندگی عادی ای داشته باشد و دیگر مجبور نباشد صورتش را از بقیه پنهان کند , داستان زندگی جوان 22 ساله نیشابوری که حسین عابدی نام دارد ، پر از ماجراست .

ماجراهایی که البته خودش در به وجود امدن بعضی از انها نقشی نداشته و وقتی خودش را شناخته متوجه شده که چهره‌اش با بقیه فرق دارد , او سال‌ها پیش در یک حادثه به طور اتفاقی از ناحیه فک و چانه دچار اسیب جدی شد و به همین خاطر چهره‌اش تغییر کرد و با مشکلات زیادی در زندگی‌اش روبه رو شد تا اینکه سرانجام یک جراح فک و صورت ، خیلی اتفاقی او را دید و همین اشنایی اتفاقی باعث شد که جراح خیر تصمیم بگیرد به مشکل حسین پایان دهد , مهمان درد سر ساز از اخرین عمل حسین چند روز است که می‌گذرد و او خوشحال از چهره جدیدی که دارد ، می‌خواهد به همه نشان دهد که او دیگر ان حسین سابق که همیشه به خاطر صورتش مورد مسخره قرار می‌گرفت نیست .

انگار همین دیروز بود که بچه‌های محله و مدرسه او را به خاطر فرم صورتش و نوع حرف زدنش مورد استهزاء قرار می‌دادند ، وقتی از او می‌خواهیم گوشه ای از 22 سال زندگی در خلوت و تنهایی‌اش را برایمان بازگو کند نفسی عمیق می‌کشد و می‌گوید : من متولد 1370 در یکی از روستاهای نیشابور هستم , داستان غم انگیز زندگی من از زمانی شروع شد که 8 ماه بیشتر نداشتم , یک شب وقتی یکی از همسایه‌ها بر ای مهمانی به خانه ما امده بود ، پسر کوچک انها در هنگام بازی به طور اتفاقی از روی صورتم رد شد و فکم را لگد کرد ، همین ضربه کافی بود تا تمام زندگی‌ام عوض شود .

دران حادثه بینی من دچار خونریزی شده بود ولی متاسفانه پزشکان نتوانستند تشخیص دهند فکم دچار شکستگی شده و فقط خونریزی ساده در ناحیه بینی را تشخیص داده بودند ,» تشخیص نادرست پزشکان خیال خانواده حسین را راحت کرد که برای پسرشان هیچ مشکلی به وجود نیامده است اما این تشخیص ، شروع یک ماجرای تلخ برای حسین عابدی بود چرا که با گذشت هر سال و بزرگتر شدن او ، مشکل فک و صورت او بیشتر از قبل به چشم می‌امد , پسر جوان می‌گوید : 8 سالم که شد چهره‌ام انقدر زشت بود که دوست نداشتم پایم را از خانه بیرون بگذارم ، چند روز به مدرسه رفتم اما انقدر به خاطر اینکه چهره‌ام ناموزون بود مسخره‌ام کردند که هر روز با گریه به خانه بر می‌گشتم .

به همین خاطر با تمام علاقه ای که به مدرسه و درس خواندن داشتم ، مجبور به ترک تحصیل شدم , این موضوع از یک طرف و فوت پدرم از طرف دیگر خیلی برایم ازار دهنده بود , تا اینکه مادرم با کمک چند نفر از اقواممان ، شرایط عمل فکم را فراهم کردند .

در ان زمان تنها ارزویم این بود که فکم عمل شود و بتوانم با چهره ای عادی میان مردم حاضر شوم , عمل ناموفق پسر جوان ادامه می‌دهد : متاسفانه باز هم بخت با من یار نبود و با اینکه پزشکان با استفاده از یک قطعه از استخوان قفسه سینه‌ام ، سعی کردند فکم را بازسازی کنند ، اما به دلیل نبودن امکانات کافی پزشکی ، این عمل موفقیت امیز نبود و وضعم را بدتر از قبل کرد ، چرا که تا ان روز لااقل می‌توانستم یک لقمه نان را به هر سختی ای که بود بخورم و فقط مشکل فک داشتم اما با انجام این عمل راه ورودی غذا در گلویم تنگ شد و غذا خوردن از قبل هم برایم سخت تر شد , هر روز لاغرتر می‌شدم و جثه‌ام بیشتر اب می‌رفت .

اما نمی‌توانستم خوب غذا بخورم ، الان که یاد ان روزها می‌افتم اشک در چشمانم جمع می‌شود , زندگی روز به روز برای حسین شرایط سخت‌تری را به وجود می‌اورد , دوست داشت مثل هم سن و سال‌های خودش با بقیه بازی و تفریح کند و روی نیمکت چوبی مدرسه روستا بنشیند و درس بخواند اما فرم صورتش به او اجازه نمی‌داد که دوباره به مدرسه برود .

می‌دانست که تحمل نگاه تمسخرامیز بچه‌ها ، پچ پچ کردن‌های انها و و متلک گویی هایشان لذت درس خواندن را از او می‌گیرد و به همین دلیل بود که تصمیم گرفت به ادامه تحصیل فقط مثل یک ارزوی دست نیافتنی نگاه کند و هیچگاه پایش را در مدرسه نگذارد , نوجوانی سخت سال‌ها پشت سر هم می‌گذشت و پسر خردسال در حالی بزرگ و بزرگ تر می‌شد که صورتش همچنان ناقص بود , حسین 16 ساله شده بود و روزگار همچنان به او سخت می‌گرفت .

نداشتن چهره مناسب از یک طرف و زندگی جدیدی که بعد از مرگ پدرش به او تحمیل شده بود از طرف دیگر ، شرایط را برایش سخت تر کرده بود , نامه ای به رییس جمهور او ادامه می‌دهد : بعد از مدتی از روستایمان به نیشابور رفتم ، در انجا به دستفروشی مشغول شدم تا شاید کمی از مشکلاتم کم شود , در همین زمان بود که از طرف بعضی از اشنایان و دوستان مطلع شدم اگر نامه ای به رییس جمهور بنویسم ممکن است گره مشکلم باز شود .

سفر به تهران حسین که تنها راه نجات از مشکلاتش را کمک گرفتن از رییس جمهور می‌دید چندین نامه به دفتر او ارسال کرد اما وقتی هیچ پاسخی دریافت نکرد و بنابراین تصمیم گرفت برای پیگیری بیشتر خودش راهی تهران شود , وی می‌گوید : وسایلم را جمع کردم و با مقداری پول که از قبل پس‌انداز کرده بودم راهی تهران شدم , چندین بار برای پیگیری نامه هایم به دفتر ریاست جمهوری رفتم اما هیچ فایده ای نداشت .

تمام امیدم به ناامیدی تبدیل شده بود , فکر کردم دنیا برایم به پایان رسیده است , اما هیچ وقت فکر نمی‌کردم سفر به تهران مسیر زندگی‌ام را عوض کند .

تصمیم بزرگ پسر جوان همه درهای پیش رویش را بسته می‌دید , دیگر روی برگشتن به نیشابور را هم نداشت , برای همین تصمیم گرفت در پایتخت بماند و زندگی جدیدی را در شهر بزرگی که هیچکس او را نمی‌شناخت شروع کند .

« چند روزی که در تهران سرگردان بودم فردی به من گفت می‌توانم در فرودگاه مهراباد دستفروشی کنم , به همین خاطر با مقدار کمی پول که داشتم یک بسته ادامس خریدم و به مهراباد رفتم , حسین که در ان موقع 16 سال داشت وارد مرحله سخت‌تری از زندگی‌اش شده بود .

او نه تهران را می‌شناخت و نه کسی را در این شهر داشت , شب‌های سرد زمستان را روی صندلی‌های فرودگاه می‌خوابید و صبح‌ها همانجا دستفروشی می‌کرد , او تصمیم گرفته بود همانجا بماند و هم کار کند و هم زندگی .

با این حال هر از گاهی مجبور بود مکانش را تغییر دهد اما بعد از مدتی دوباره به همانجا بر می‌گشت و کار و زندگی‌اش را از سر می‌گرفت , فرشته نجات حسین به اینجای داستان زندگی‌اش که می‌رسد اه بلندی می‌کشد و می‌گوید : روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشتم اما تصمیم گرفته بودم هر طوری که هست با مشکلات کنار بیایم , چند وقتی که گذشت توانستم وسایل بیشتری را برای فروش تهیه کنم .

بیشتر رانندها و پرسنل فرودگاه با من اشنا شده بودند و گاهی وقت‌ها کمکم می‌کردند و در خیلی از موقعیت‌ها هوایم را داشتند , تا اینکه سرانجام مهمترین اتفاق زندگی‌ام رخ داد , اتفاقی که تقریبا 2 سال پیش رخ داده و جواب همه سختی هایی که تا ان روز کشیده بودم را دیدم .

دوسال از زندگی حسین در فرودگاه می‌گذشت و او که حالا 18 ساله شده بود هنوز نتوانسته بود مشکل اصلی‌اش که همان فرم صورتش بود را حل کند , تا اینکه یک روزی به صورت کاملا اتفاقی با دکتر عادل سینگری ، جراح فک و صورت اشنا شد , مرد خیری که با انجام عملی بی نظیر توانست زیبایی را به پسر جوان هدیه کند .

از این جای ماجرا را دکتر عادل سینگری ، تعریف می‌کند : تقریبا چهار سال پیش بود که وقتی برای یک سفر داخلی به فرودگاه مهر اباد رفتم متوجه شدم پروازم چند ساعتی تاخیر دارد , به همین خاطر تصمیم گرفتم تا کمی در محوطه فرودگاه قدم بزنم , درست به خاطر دارم که در ان روز یک گروه فیلمبرداری در حال ضبط سکانس هایی از یک فیلم در فرودگاه بودند .

همانطور که در حال تماشای این گروه بودم ، ناخوداگاه پسر جوانی توجهم را جلب کرد , او از مشکل حاد میکرو گنافی رنج می‌برد , این نوع مشکل باعث عدم تقارن صورت می‌شود که به دلیل مشکل جوش خوردگی بد فک به وجود می‌اید .

وی ادامه می‌دهد : از روی کنجکاوی خودم را به ان پسر رساندم و سر صحبت را با او بازکردم , انجا بود که در جریان کامل ماجرا و مشکلاتی که داشت قرار گرفتم , به همین خاطر با خودم گفتم باید هر کاری از دستم بر می‌اید برایش انجام دهم تا او بتواند مانند دیگر افراد جامعه زندگی عادی داشته باشد .

خلاصه ان روز بعد از کلی صحبت و عکس گرفتن از صورت پسر جوان ، شماره‌ام را به او دادم و از او یک شماره منزل و یک شماره همراه گرفتم تا بعد از برگشت از سفر او را دقیقتر معاینه کنم , اما متاسفانه به دلیل گم کردن شماره تلفن نتوانستم با او تماس بگیرم تا اینکه بعد از 2 سال وقتی به دنبال شماره یکی از مریض هایم می‌گشتم ، شماره تلفن حسین را کاملا اتفاقی پیدا کردم , دکتر سینگری ادامه می‌دهد : وقتی با حسین تماس گرفتم ، اولش مرا نشناخت اما بالاخره ملاقاتمان را یادش امد و حسابی شوکه شد .

نمی‌توانست باور کند که بعد از 2 سال با او تماس گرفته‌ام , حسین هنوز در فرودگاه مشغول دستفروشی بود و هنوز با همان صورت زندگی می‌کرد , من ان روزها از تهران به اردبیل رفته بودم .

به همین خاطر از او خواستم تا خودش را به اردبیل برساند شاید بتوانم برای او کاری انجام دهم , پس از این تماس ، حسین وسایلش را جمع کرد و به سمت اردبیل و مطب دکتر سینگری حرکت کرد , سفری که زندگی‌اش را وارد مرحله تازه ای کرد .

اغاز یک بازسازی دکتر سینگری می‌گوید : تا به حال با چنین مشکلی مواجه نشده بودم , من بیماران زیادی داشتم اما مشکل حسین خیلی وسیع تر و حاد تر از بقیه بود چرا که عمل ناموفق او در کودکی ، راه ورودی مری او را تنگ کرده بود و به همین خاطر او نمی‌توانست به درستی غذا بخورد , به طور مثال او یک ساندویچ معمولی را در یک ساعت و نیم می‌خورد ، همین مساله باعث شده بود که بسیار لاغر شود .

عمل حسین کار خیلی سختی بود و هزینه سنگینی هم داشت اما چون تصمیم گرفته بودم مشکل این پسر جوان را حل کنم با کمک خلبان لقمان نژاد که او هم در فرودگاه مهراباد به طور اتفاقی با حسین اشنا شده بود و از مشکل او خبر داشت توانستیم خرج 60 میلیونی عمل او را فراهم کنیم , این جراح خیر اضافه می‌کند : حسین باید در طی 4 مرحله ، 10 عمل جراحی را پشت سر می‌گذاشت , درمرحله اول که حدود 5 عمل بر روی او انجام دادیم ، قسمت فک پایین او را با استفاده از استخوان لگن او بازسازی کردیم که کار بسیار سختی بود .

در مرحله دوم که چند ماه بعد از مرحله اول صورت گرفت ، زمانی که متوجه شدیم فک بالای او هم کج است با چند عمل جراحی توانستیم دو فک بالا و پایین را که قبلا به طور کامل بازسازی کرده بودیم روی هم چفت کنیم اما درمان وی به همین جا ختم نشد چرا که در این بین با مشکلات زیادی هم روبه روشدیم , تولد یک اسپیلنت سینگری اضافه می‌کند : در مرحله سوم باید چانه حسین را بازسازی می‌کردیم و برای این کار مجبور شدیم دوباره از استخوان‌های لگن وی برداریم اما برای اینکه بتوانیم فک را ثابت نگه داریم احتیاج به وسیله ای بود که در علم پزشکی به ان اسپیلنت یا محافظ گفته می‌شود , برای جراحی‌های فک و صورت تا به حال این چنین وسیله ای ساخته نشده بود ، به همین خاطر مجبور شدم با یک نو اوری ، از پلی اتیلنت ، اسپیلنتی بسازم که توانایی نگه داشتن فک و درعین حال اجازه دادن حرکت به فک بیمار را بدهم که به لطف خدا این وسیله به خوبی ساخته شد و اکنون برای جراحی بیماران دیگر هم از این وسیله استفاده می‌شود .

سرانجام حسین بعد از پشت سر گذاشتن مراحل جراحی و درمان ، چهره ای جدید پیدا کرد و توانست با صورتی بدون نقص به زندگی برگردد , او می‌گوید : نمی‌توانم باور کنم کابوس 22 ساله‌ام تمام شده است , وقتی پانسمان را باز کردند و خودم را در اینه دیدم ، شوکه شدم .

بغض گلویم را گرفت و گریه کردم , وقتی با چهره جدید به فرودگاه برگشتم هیچکس مرا نشناخت , حتی بعضی اوقات خودم هم خودم را نمی‌شناسم .

حالا دیگر می‌توانم مثل بقیه انسان‌ها زندگی عادی ای داشته باشم , تصمیم دارم درسم را ادامه دهم و یک شغل جدید پیدا کنم , حالا که خدا کمکم کرده و با تلاش دکتر سینگری و لطف خلبان لقمان نژاد توانسته‌ام چهره ای عادی به دست بیاورم می‌خواهم تا انجا که می‌توانم تلاش کنم تا زندگی خوب و موفقی برای خودم بسازم .

حالا حسین که چندسالی می‌شود که یک زندگی بسیار عادی در پیش گرفته است ، او این روزها یک ارایشگر حرفه ای شده و زندگی‌اش را پشت سرمی گذارد اما داستان دکتر عادل سینگری به ماجرای حسین ختم نمی‌شود , او پس از حسین چند بیمار دیگر را نیز به صورت رایگان تحت عمل جراحی قرار داد , هرکدام از این بیماران زندگی پرفراز و نشیبی دارند که در گزارش‌های بعدی به ان می‌پردازیم .

عضویت در کانال تلگرام خبربان منبع : رکنا کلیدواژه : سهام عدالت قیمت خودرو کرونا وعده‌های انتخاباتی اخبار حوادث جراحی زیبایی عمل جراحی زیبایی متخصص جراحی زیبایی پزشک جراح زیبایی سهام عدالت قیمت خودرو کرونا وعده‌های انتخاباتی سحر قریشی مهدی طارمی و سحر قریشی قیمت قتل مهناز افشار قیمت دلار قیمت خودرو ایران خودکشی بورس جراحی زیبایی همین خاطر تصمیم گرفت فک و صورت زندگی‌اش پسر جوان باعث شد پشت سر سال‌ها سخت تر ان روز درخواست حذف خبر : « خبربان » یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به طور اتوماتیک از وبسایت www,rokna,net دریافت کرده است ، لذا منبع این خبر ، وبسایت « رکنا » بوده و سایت « خبربان » مسئولیتی در قبال محتوای ان ندارد .

چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید ، کد 32553297 را به همراه موضوع به شماره 100010022100 پیامک فرمایید , لطفا در صورتی که در مورد این خبر ، نظر یا سئوالی دارید ، با منبع خبر ( اینجا ) ارتباط برقرار نمایید , با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت « خبربان » مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی ، صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر ، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .

کاوه فرزانه بر اثر کرونا درگذشت قیمت 25 کالا 2 تا 5 برابر شد کار اخلاقی یحیی ؛ تبریک به سیدحسین ( عکس ) رکب عجیب دختر 8 ساله به پدرش / پلیس مشهد تعجب زده شد ارزش سهام عدالت من (26 تیرماه ) خبر بعدی : کتاب « جنگ و صلح » با موضوع قطعنامه 598 رونمایی می‌شود مراسم رونمایی از کتاب « جنگ و صلح » نوشته سیدمحمدمهدی دزفولی با موضوع قطعنامه 598 شورای امنیت به همت نشر صاد امروز در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود , مراسم رونمایی از کتاب « جنگ و صلح » نوشته سیدمحمدمهدی دزفولی با موضوع قطعنامه 598 شورای امنیت به همت نشر صاد ؛ امروز ( شنبه 26 تیر 1400) ساعت 17:00 در سالن قصر شیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود , این مراسم با حضور برخی چهره‌های سیاسی و نظامی کشور ازجمله محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، حسین علایی فرمانده اسبق نیروی دریایی سپاه ، کمال خرازی رییس شورای راهبردی روابط خارجی و برخی شخصیت‌های سیاسی دیگر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود .

کتاب « جنگ و صلح » مجموعه ای از مصاحبه با 15 چهره و شخصیت سیاسی ، نظامی و اقتصادی است که درباره شرایط دوره جنگ و بعد از جنگ در دوره دولت سازندگی گفت وگو کرده‌اند , برخی از این شخصیت‌ها عبارت‌اند از اقایان : رفیق دوست ، کوثری ، خوش چهره ، شیخ الاسلام ، ابراهیم یزدی و ,.

, کتاب مذکور به چگونگی اتمام جنگ در تیر 1367 و چگونگی ورود به دوره سازندگی ، نتایج و پیامدهای این دوره پرداخته است , دفاع پرس /.