همتی : دولت اقتصادی تشکیل می‌دهم / من شعارم تعامل از خانه تا دنیاست

۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۴:۱۵:۱۸


کد خبر : 322275 تاریخ انتشار : 07 خرداد 1400 - 12:35 ما یعنی دولت‌ها نباید به این حد در امور داخلی و اجتماعی مردم دخالت کنیم , عرصه برای زندگی مردم سخت شده است , باید به اقوام مختلف کشور توجه شود چراکه می‌توانیم با تعامل با اقشار مختلف مردم به یک ایران مقتدر برسیم و نباید کاری کنیم که اقتدار ایران خدشه دار شود .

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت : معتقدم که باید در مدت ریاست جمهوری خود ، برنامه‌های ارائه شده را انجام دهم و دولت من یک دولت فنی باشد و نه سیاسی , عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با حضور در سازمان صداوسیما در جمع خبرنگاران اظهار کرد : موضوعاتی که امروز در این برنامه تلویزیونی ارئه کردم درباره تلاش برای تشکیل دولتی به نام صدای سوم است , یعنی دولتی که هم اصلاحات و هم اصولگرایان می‌توانند در ان حضور داشته باشند .

وی افزود : مهمترین مشکل مردم معیشت و رفاه است , به دلیل برخی سیاست‌های غلط و تحریم‌ها و فشار حداکثری و سیاسی شدن تصمیم‌گیری های اقتصادی در کشور که موجب تورم و پایین بودن رشد و نوسانی بودن رشد اقتصادی شده است , همتی خاطر نشان کرد : امیدوارم در چهار سال اینده بتوانم دولتی تشکیل دهم اقتصادی و بر مبنای یک بینش اقتصادی که زندگی مردم را ترمیم کنیم .

تلاش می‌کنم امید و ارامش را در کشور حاکم کنم , همتی گفت : به طور قطع برنامه هایی که ارائه کردم را در چهار سال اجرا خواهم کرد , بنده چهار سال بیشتر رییس جمهور نیستم و معتقدم که باید در این مدت برنامه‌ها را انجام دهم و هدفم این است که دولت فنی باشد و نه سیاسی .

وی افزود : اگر تشخیص مردم این باشد که بتوانم برنامه‌های ارائه شده را انجام بدهم قطعا به من رای خواهند داد , البته می‌دانم که مردم جایگاهشان در این اوضاع اقتصادی جایگاه خوبی نیست , همتی خاطرنشان کرد : موانع موجود بر سر راه برطرف خواهد شد .

با شرکت مردم در انتخابات ما می‌توانیم به برنامه‌ها و نتایجی که درنظر داریم برسیم , در کنار اقتصاد ما دو محور اصلی سیاست داخلی و سیاست خارجی را مدنظر خواهیم داشت , وی افزود : خیلی‌ها تلاش می‌کنند که ما را در عرصه بین‌المللی منزوی کنند و ما نباید اجازه دهیم که ان‌ها به هدفشان برسند .

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد : ما یعنی دولت‌ها نباید به این حد در امور داخلی و اجتماعی مردم دخالت کنیم , عرصه برای زندگی مردم سخت شده است , باید به اقوام مختلف کشور توجه شود چراکه می‌توانیم با تعامل با اقشار مختلف مردم به یک ایران مقتدر برسیم و نباید کاری کنیم که اقتدار ایران خدشه دار شود .

وی افزود : من شعارم تعامل از خانه تا دنیاست , ما می‌توانیم در خارج از کشور با کشور‌های مختلف تعامل داشته باشیم , این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد : اقتصاد دارد دیر می‌شود و ما اگر به طور جدی در این چهار سال اقدام نکنیم ، ممکن است خیلی دیر شود .

وی در پایان تاکید کرد : باید به رفاه مردم به طور جدی رسیدگی کنیم و مردم از ما و از دولت انتظار دارند , پرداخت نقدی یارانه را باید افزایش دهیم و همچنین قدرت خرید به مردم بدهیم , دولت من با دولت فعلی در سیاست و اعضا با دولت فعلی متفاوت خواهد بود .

.