نامه‌ی داوران به رییسی جعلی است !

۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۱۴:۰۳:۱۱


حسین عسگری ، کارشناس داوری فوتبال در گفت وگو با فارس ، در مورد نامه ای که گفته می‌شود توسط داوران برای ورود var به رییس دولت سیزدهم نوشته شده است اظهار داشت : اگر کسی متن این نامه را درست بخواند از اول تا اخر ان کذب محض و جعلی است , متاسفانه افشاریان در حال عوام فریبی است و با این کارها فرار رو به جلو می‌کند , در هفته ای که 4 مسابقه‌اش با اشتباهات داوری نتایج تغییر کرده هجمه با این نامه به سمت دیگری برده شده است .

با نامه ساختگی می‌خواهند فضا را به سمتی ببرند که اشتباهات فراموش شود وی افزود : واقعا نمی‌دانم چه بگویم ولی ایا رییس جمهور انقدر فرصت دارد که سراغ var و ورود ان برود ؟ رییس جمهور کشور مشغله‌های سیاسی و داخلی بسیار زیادی دارد اما با یک نامه ساختگی می‌خواهند فضا را به سمت و سویی ببرند که اشتباهات داوری در هفته گذشته به چشم نیاید , var ده سال است به فوتبال امده ؟ اطلاعات اقایان خجالت اور است کارشناس داوری فوتبال کشور گفت : حداقل اگر می‌خواهند یک نامه ساختگی درست کنند قواعدش را رعایت کنند و تنظیم ان را به کسی بدهند که بداند تاریخچه var چیست , در نامه نوشته شده بیش از یک دهه است که var به کمک داوران در فوتبال جهان امده اما واقعا خجالت اور است که حتی نمی‌دانند این سیستم چه موقع وارد عرصه فوتبال شده است .

جالب است از رییس جمهور درخواست کرده‌اند که او وساطت کند تا var به فوتبال ایران بیاید , عسگری ادامه داد : مردم این همه گرفتاری و مشکل دارند اما این اقایان همه چیز را به سخره گرفته‌اند ,var فقط 4 سال است که به عرصه فوتبال دنیا وارد شده و در جام جهانی روسیه مورد بهره برداری قرار گرفت .

ایا کذب تر از این داریم ؟ اقایان در نامه ای که کاملا ساختگی است نوشته‌اند اکثر کشورهای دنیا از این سیستم ویدئویی برخوردار هستند , در اسیا 47 کشور عضو کنفدراسیون هستند که فقط 7 الی 8 کشور از این سیستم پیشرفته استفاده می‌کنند , چگونه با وقاحت می‌گویید اکثر کشورهای دنیا var دارند ؟ 8 ماه است کمیته داوران نداریم وی خاطرنشان کرد : افشاریان 8 ماه است به کمیته داوران امده اما هنوز این کمیته تشکیل نشده است .

قانون می‌گوید کمیته باید رییس ، نایب رییس و چند عضو داشته باشد اما نه کمیته ای وجود دارد و نه عضوی , چند ماه پیش هم در این مورد صحبت کردم ولی اقایان ترش کردند , * مگر داورزنی برای ویدیو چک به رییس جمهور نامه زد ؟ وی با بیان اینکه این نامه جعلی با ابرو و اعتبار داوران بازی کرده است ، گفت : اولا وقتی کسی نامه می‌نویسد باید اسم و امضاء پای ان باشد به خصوص وقتی که نامه گروهی جمع اوری شده است .

ثانیا تمام داوران ما در شهرستان‌ها هستند ، انها کجا جمع شده‌اند که چنین نامه ای به تایید و امضای انها رسیده است ؟ سوال دیگر من این است که ایا زمانی که ویدئو چک وارد فدراسیون والیبال شده اقای داورزنی به رییس جمهور نامه زد ؟ عوام فریبی واضح تر از این که اقایان انجام دادند ؟ در هفته ششم نتایج 4 بازی با اشتباه داوران تغییر کرد وی یاداور شد : در هفته گذشته 4 مسابقه نتایجش با اشتباهات داوری تغییر کرد ، در بازی پرسپولیس و نفت گل و پنالتی واضح گرفته نشد , در بازی نساجی و پیکان مدافع نساجی در بیرون از محوطه مرتکب خطای شدید شد ولی اصلا داور خطا نگرفت و اگر بخواهیم به او ارفاق کنیم باید یک کارت زرد به بازیکن حریف می‌داد , گلی هم که تیم نساجی به ثمر رساند با خطا رقم خورد اما داور انها را ندید .

در دیدار نفت مسجدسلیمان و مس به جز پنالتی که داور اعلام کرد دو پنالتی دیگر باید گرفته می‌شد , داور اسبق فوتبال کشور تاکید کرد : در دیدار فجر سپاسی و سپاهان مهاجم تیم میهمان خودش را به مدافع فجر زد و در حالی که خطا باید برعکس اعلام می‌شد این اتفاق رخ نداد و همان ضربه تبدیل به گل اول سپاهان شد , روی گل دوم هم مدافع سپاهان به وضوح روی بازیکن فجر خطا کرد اما داور ان صحنه را خطا اعلام نکرد و روی ضدحمله گل دوم این تیم رقم خورد .

ایا به نظر شما اگر var وارد فوتبال شود هر بازی باید 10 بار مسابقه متوقف شود ؟ در کل فوتبال دنیا و به خصوص باشگاه‌های اروپایی که لیگ هایشان 20 تیمی است شاید در یک هفته فقط یک یا دو بار var مورد استفاده قرار بگیرد ولی اینجا همه چشم انتظار var هستند تا روی مشکلات دیگر سرپوش بگذارند , * فدراسیون ادعای قانونمندی دارد ولی 8 ماه تخلف کرد عسگری ضمن تشکر از علی خسروی که پیرامون نامه داوران به صحبت پرداخته است گفت : من از اقای خسروی تشکر می‌کنم به خاطر اینکه به مساله کلیدی اشاره کرد او مدعی شد که نام داوران یعنی شهامت و انها باید با شهامت قضاوت و کار کنند , جالب است اقای افشاریان مدعی شده تا امروز 16 کلاس برگزار کرده اما نمی‌داند که برگزاری کلاس قواعد و پروتکل دارد .

زمان کلاس‌ها بین 3 تا 5 روز است اما اقایان کلاس‌های یک روزه برگزار می‌کنند , سابقه ندارد که این همه اشتباهات در یک هفته از مسابقات صورت بگیرد , متاسفانه فدراسیون تنها ادعای قانون مندی می‌کند اما 8 ماه رییس کمیته داوران به عنوان سرپرست فعالیت می‌کرد ایا تخلف از این واضح تر ؟ این که کمیته داوران فقط با یک یا دو عضو می‌چرخد تخلف نیست ؟ من از اصحاب رسانه هم انتقاد دارم که نامه ای را تحت عنوان نامه داوران به رییس جمهور رسانه ای می‌کنند ان هم در حالی که متن نامه مشخص است که کذب و ساختگی است .

چطور رسانه‌ها تعجب نمی‌کنند اقایان در این نامه مدعی شدند که var نزدیک به یک دهه است وارد فوتبال دنیا شده ایا این برای رسانه‌ها علامت سوال نیست ؟ انتهای پیام برچسب ها حسین عسگری نامه داوران به رییسی.