اظهارات صریح نقویان : « به خاطر تصمیمات نظام سرم پایین است »

۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۰۲:۱۸:۵۵


حجت‌الاسلام نقویان می‌گوید : من یک طلبه‌ام و دلم می‌خواهد در خیابان به خاطر تصمیمات نظام سرم بالا باشد اما الان سرم پایین است , شما کاری کردید که قابل دفاع نیستید , اقای شورای نگهبان این کشور الان بیمار است ، تو وظیفه داری یک طبیب خوب پیدا کنی نه اینکه کسی بیاید و ادعا کند که من می‌توانم ، مگر انسان جانش را دست هر رمال و جن گیر و فالگیری می‌دهد ؟ ما درباره سرکار امدن همین دولت هم منتقدیم ، چون باید ببینیم شخصیتی باتجربه تر ، والاتر و پردانش تر نداشتیم ؟ شما باید بروید و ناز طرف را بکشید .

باید فیلترها و شاخص هایی که برای خود ساخته‌اید را بردارید , گزینش شما لطمه جدی به کشور زده است , حجت‌الاسلام ناصر نقویان در گفت وگو با خبر فوری درباره اینکه چرا کمتر در تلویزیون ظاهر می‌شود ؟ بیان کرد : تلویزیون مثل چرخ و فلک می‌ماند و دور می‌خورد و به جز اقای قرائتی که همیشه هست ، یقیه دور می‌خورند .

انشاالله ما در دور بعدی خدمت می‌رسیم , اما در حال حاضر با سلیقه هایی که در کشور ما حاکم است به اینجا منتهی شده است , من یک اپوزیسیون هستم به معنای سیاسی ان این سخنران مشهور درباره تغییر نگاهش به ساختار سیاسی کشور گفت : ریشه یک حادثه معمولا به یک مورد منتهی نمی‌شود ، مثلا اشتباه است که بگوییم انقلاب اسلامی با فلان سخنرانی امام شروع شد .

سلسله حادثه هایی دست به دست هم می‌دهد و در اخر حادثه ای را رقم می‌زند , نقویان ادامه داد : کمتر یادم می‌اید که مدافع صددرصد باشم و به ورطه تملق و چاپلوسی افتاده باشم , حتی وقت هایی که در بیت سخنرانی می‌کردم سعی می‌کردم مسیر مستقیم را حفظ کنم و به طرفی نیفتم .

منتهی مسائل طوری چیده شد که به من چهره منتقد و حتی به خیال برخی چهره اپوزیسیون داد , او گفت : من منتقد هستم , این چهره را خودم می‌پذیرم .

اپوزیسیون به معنای اصطلاحی ان خیر ، اما به معنای سیاسی ان هستم , اپوزیسیون در خیلی از کشورها جایگاه خودش را دارد , مثلا در مجلس استرالیا یک اتاق اپوزیسیون وجود دارد .

این در درون نظام تعریف می‌شود , او با تاکید بر اینکه در مجموع یک طلبه سیاسی نیست ، اظهار کرد : به عنوان طلبه ای که در جامعه هستم و با مردم در ارتباطم نمی‌توانم بی طرف بمانم و سکوت کنم , اما چه کنیم که سیاست ما را عین اجتماعیات ما کرده‌اند و سیاست حتی در واکسن و طب ورود کرده است .

نقویان درباره صوت جنجالی که پیشتر از او منتشر شده بود ، توضیح داد : ان یک صوت مونتاژ و تقطیع شده بود ، شما اگر دوباره و به دقت به ان گوش کنید ، پرش صدایی را متوجه می‌شوید , هر بخش ان برای یک جاست , البته من انتقادهایی را کرده‌ام که درباره بعضی از مواضع رهبری سوال می‌کند .

خود رهبری در بسیاری از سخنرانی‌ها در پاسخ به اینکه ایا می‌شود به شما انتقاد کرد فرمودند بله , او ادامه داد : عده ای که خط قرمز را انتقاد از رهبری می‌دانند برخلاف صحبت‌های رهبری عمل می‌کنند , در دین حتی از خدا و پیامبر هم می‌شود سوال کرد .

متن قران سوال و حتی توهین به پیامبران را نقل می‌کند , من در یکی از سخنرانی هایم گفته‌ام حضرت ابراهیم یک جا درباره قوم لوط به خدا انتقاد می‌کند , سوره هود را ببینید و خدا برای اینکه فردا در خیابان کسی “ مرگ بر ضدولایت الله ” سر ندهد پرانتزی باز کرده که ابراهیم ادم خیلی خوبی است .

چون برخی از پاپ هم کاتولیک ترند , اگر کسی انتقاد کرد ، او را به اوین نبرید نقویان گفت : ما از مسئولان انتظار داریم که اگر کسی انتقاد کرد به جای اینکه او را بایکوت ، محکوم یا ممنوع کنند یا تا اوین ببرند ، ببیند اگر طرف نیت خیرخواهانه دارد چتر حمایتی بر سرش پهن کرده و حرفش را بشنوند , شما با بایکوت کردن ، برنده این میدان شما نخواهید بود .

تجربه تاریخی ، دلایل فلسفی و رویکردهای اجتماعی این را تایید می‌کند , اقای خاتمی مگر از اشعث بدتر است ؟ وی تاکید کرد : من در دوره ای که نقد کردم ، عضو کدام حزب سیاسی شدم ؟ با کدام سفارتخانه مصاحبه کردم با اینکه از جاهای مختلف سراغ من امدند و هنوز هم می‌ایند , شما یک مصاحبه از من نمی‌بینید .

ما به هیچ جا وابستگی نشان ندادم , نقویان با تاکید بر اینکه ما از دو گروه همیشه ضربه خوردیم ؛ یکی مغرضان و دیگری جاهلان ، بیان کرد : یک بار با اقای قرائتی صحبت می‌کردم ، پرسید چرا سراغ اصلاح‌طلبان رفتید ؟ گفتم یک نمونه بیاورید که من در جلسه خصوصی اینها شرکت کرده باشم یا در حزب انها رفته باشم , اگر من در مجلس ختم مرحوم پدرخانم اقای خاتمی شرکت کردم ، چون قبلش پدر من از دنیا رفت و ایشان تسلیت نامه ای با خط زیبایشان برای من مرقوم کردند و فرستادند .

انصاف و ادب اقتضا می‌کرد که من هم بروم , مگر اقای خاتمی از اشعث بدتر است ؟ اشعث دشمن شماره یک حضرت علی بود ، وقتی پسر اشعث فوت می‌کند ، حضرت به خانه اشعث به تسلیت می‌رود , این در نهج البلاغه است .

وقتی اینها را توضیح دادم اقای قرائتی یک جایی رفتند برای دفاع از بنده , امنیت فقط این نیست که داعش به کشور حمله نکند نقویان با تاکید بر اینکه ” می‌دانم انتقاداتم به گوش مسئولین می‌رسد ” بیان کرد : تبدیل به فرزندی شده‌ایم که پدر فقط ادعا می‌کند پول می‌دهم و امنیت شما را تامین کرده‌ام اما خیلی چیزهای دیگر هم باید تامین شود , حتی امنیت هم شاخه‌های متنوعی دارد ، امنیت شغلی ، امنیت صنفی ، امنیت اقتصادی ، امنیت روانی ، امنیت جنسی ، امنیت خبری و … داریم ، صرف اینکه داعش حمله نکند که امنیت نیست .

این نگاه کودکانه است ، وقتی داعش‌های دیگر از داخل به ما حمله می‌کنند , او ادامه داد : شما امروز جنس می‌خرید فردا نمی‌دانید قیمتش چند می‌شود ، پول هایت را جمع می‌کنی که یک الونک بخری ، ناگهان ارزش پولت هیچ می‌شود , اخرش باید بروی بهشت زهرا یک جایی برای خودت بخری .

وی گفت : زمانی ما منتقدان تک صدا بودیم الان این صدا از جاهای مختلف شنیده می‌شود , اگر امروز اقایان حتی پای درددل مراجع بنشینند ، متوجه می‌شوند که دیگر تک صدا نیست و به همهمه تبدیل شده و اگر روزی این همهمه قدرت پیدا کند ، ممکن است اتفاقاتی که ما دلمان نمی‌خواهد بیفتد ، کما اینکه تاریخ اصلاحات و انقلاب‌ها این را نشان می‌دهد , نظام باید به انتقادات پاسخ دهد و جبران کند این سخنور معروف با تاکید بر اینکه نظام باید به انتقادات پاسخ دهد و انها را جبران کند ، گفت : رودهای مجزای منتقد نظام روزی به دریای خروشان می‌پیوندد .

اگر روزی همه گروه‌ها و اقشار روی یک مسئله به اشتراک نظر برسند برای نظام خطرافرین خواهد بود , سابقه انقلاب ما هم این را نشان می‌دهد , مثلا هیچوقت کمونیست‌ها با مسلمان‌ها ابشان در یک جوی نمی‌رود اما همه علیه شاه به هم پیوستند .

الان هم همین است , یکی مذهبی است و یک نفر می‌گوید من به مذهب اعتقاد ندارم اما پدرم در اثر کرونا دارد می‌میرد ، من واکسن به موقع می‌خواهم , مثل کسی در حال رانندگی است و تخلف می‌کند ، از او که نمی‌پرسند تو دینت چیست ؟ او تخلف کرده هر دینی داشته باشد .

نظام باید به این انتقادها توجه کند ، به انها پاسخ دهد و جبران کند , در خیابان به خاطر تصمیمات نظام سرم پایین است نقویان بیان کرد : من یک طلبه‌ام و دلم می‌خواهد در خیابان به خاطر تصمیمات نظام سرم بالا باشد اما الان سرم پایین است , شما کاری کردید که قابل دفاع نیستید .

وی گفت : مردم عادی به شاخ و برگ‌ها نگاه می‌کنند ، من به ریشه‌ها نگاه می‌کنم , می‌گویم اقای شورای نگهبان این کشور الان بیمار است ، تو وظیفه داری یک طبیب خوب پیدا کنی نه اینکه کسی بیاید و ادعا کند که من می‌توانم ، مگر انسان جانش را دست هر رمال و جن گیر و فالگیری می‌دهد ؟ او ادامه داد : ما درباره سرکار امدن همین دولت هم منتقدیم ، چون باید ببینیم شخصیتی باتجربه تر ، والاتر و پردانش تر نداشتیم ؟ شما باید بروید و ناز طرف را بکشید , باید فیلترها و شاخص هایی که برای خود ساخته‌اید را بردارید .

گزینش شما لطمه جدی به کشور زده است , نقویان تصریح کرد : البته اگر کسی را که سر کار اورده‌اید ، خوب کار کند ، ما مخلصش هم هستیم , ما با هیچ کس عقد اخوت دائم نبستیم حتی با امام خمینی .

به ما اینجور فرمودند که باید با حقیقت پیمان ببندیم , هر کسی که طبق شاخص‌ها در این مسیر باشد ، مخلصش هستیم اما اگر از شاخص‌ها دور شود ، علیه‌اش انتقاد می‌کنیم , احمدی‌نژاد به خاطر جنایت هایش باید محاکمه شود وی گفت : یک سری از زیرساخت‌های اعوجاج و کجی و ناراستی از زمان اقای احمدی‌نژاد در این کشور پایه‌گذاری شد .

نمونه‌های ان واضح است , البته بگویم که من در هر دو دوره به احمدی‌نژاد رای دادم اما در دو سال اخر دولت احمدی‌نژاد برایم یقین شد او منحرف شده است , همان موقع اقایان قبول نمی‌کردند اما الان می‌بینند این ادم رسما همان حرفی را می‌زند که بی بی سی می‌گوید .

او ادامه داد : نزدیکترین افراد به او در این کشور محاکمه شده و به عنوان مجرم شناخته شدند و اگر نظام جمهوری اسلامی جرات کند و احمدی‌نژاد را به میز محاکمه بکشاند و پرونده صادقانه ای برایش تشکیل دهد ، خواهند دید او چه جنایت هایی کرده است , او باید در یک دادگاه رسمی به محاکمه علنی کشیده شود و قطعا جرمش سنگین خواهد بود , شورای نگهبان بر مسیر عدالت رفتار نمی‌کند او سپس فراتر رفته و می‌گوید : البته اگر بخواهیم محاکمه کنیم باید ابتدا کسانی را محاکمه کنید که احمدی‌نژاد و روحانی را بر ما مسلط کردند .

مگر ما احمدی‌نژاد می‌شناختیم ؟ مگر نمی‌گویید روحانی مهره دشمن است و برایش گاندو می‌سازید ، خب اول بروید کسانی را که او را بر ما مسلط کردید ، محاکمه کنید , اگر نمی‌دانستید که خیلی ساده‌اید ؛ چرا بر سر این کارید ؟ نقویان گفت : اگر برای شورای نگهبان هیچ جناحی فرق نکند ، راست و چپ و منتقد و متملق فرقی نکند ، مردم دستشان را می‌بوسند اما می‌بینند انها اقای رفسنجانی رد می‌کنند ، اقای پزشکیان را رد می‌کنند , یک پرونده از ایشان دارید ؟ بعد فلان اقا را تایید می‌کنید که اصلا با هم قابل مقایسه نیستند .

مردم می‌فهمند که شورای نگهبان بر مسیر عدالت رفتار نمی‌کند , در خارج از کشور با زن نامحرم دست داده ام نقویان درباره حضورش در شورای صدور پروانه فیلم‌ها و صحبتش علیه فیلم چهارشنبه سوری اصغر فرهادی گفت : بگویید من همانجا استعفا دادم و بیرون امدم چون انتقادات جدی به ان مجموعه داشتم , در ان زمان من قرار بود به عنوان یک گلوگاه با یک سری شاخص‌ها اجازه انتشار فیلم بدهم .

ان فیلم چندین ایراد محتوایی و حتی صوری داشت , صرف این نبود که با مبانی دینی نمی‌خواند , ان موقع اقای فرهادی تبدیل به اصغر فرهادی امروز نشده بود و جزو تهیه کنندگان گمنام و تازه کار بود .

الان ایشان فیلم‌های خوبی ساخته است , این سخنران دینی با اشاره به اینکه فیلمی که می‌اید قرار است دردی را نشان دهد اما درست نشان دهد ، ادامه داد : به صرف اینکه اقای اصغر فرهادی هستی و پشت سر ما نماز نمی‌خوانی و ریش نداری و خارج می‌روی و پاپیون و کراوات می‌زنی و با خانم بی حجاب دست می‌دهی ، مخالفتی نکردم , خود من هم در خارج با زن نامحرم دست داده‌ام و از گفتنش ابایی ندارم چون فقه من این اجازه را به من داده است .

افراد به صرف دو تابعیتی بودن وطن فروش نیستند او با تاکید بر اینکه مسئولین نباید در رسانه‌ها به جان هم بیفتند که سودش به جیب دشمن و دودش به چشم دوستان می‌رود ، گفت : وقتی مسئولین حاضر هستند مغز خود را در اختیار دکتر سمیعی قرار دهند ، چرا از دو تابعیتی‌ها استفاده نمی‌کنند ؟ اگر ادم یک تابعیتی که بتواند کار را انجام دهید ندارید ، بروید دوتابعیتی بیاورید ، منتهی کاربلد و سالم باشد , به صرف دوتابعیتی بودن افراد جنایتکار یا وطن فروش نیستند وی گفت : در بقیه دنیا هم همین است ؛ شهردار لندن کیست ؟ یا وزیر اقتصاد انگلیس ؟ مسلمان هستند , یا مثلا در نروژ یکی از دوستان من که ایرانی و مسلمان تندی است مدتی شهردار اسلو بود .

او هر ساله در کشورهای اسکاندیناوی افراد را به حج می‌برد , انتهای پیام برچسب ها ناصر نقویان نقویان.