از جزییات فلج شدن فک خانم بازیگر ایرانی تا رونمایی از اپلیکیشن همسریابی سازمان تبلیغات !

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۲۳:۴۳:۰۹


تحریریه پارسینه | درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید ، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است ، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند , پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای ان نیست , اقا تهرانی : مصباح می‌خواست زانوی اقا را ببوسد مرتضی اقا تهرانی گفت : توهین‌ها ما را سست نخواهد کرد ، کسی که به دیگران توهین می‌کند ابتدا خودش خراب می‌شود علامه مصباح انسان شناخته شده ای برای بسیاری از مردم ، حوزویان و دانشگاهیان است جایگاه ایشان با چند فحش پایین نمی‌اید ؛ می‌گویند ایشان انقلابی نیست ، چطور انقلابی نیست ؟ ایشان در سال 42 جزو اولین کسانی بودند که در اطراف امام بودند و امام را مورد حمایت قرار می‌دادند .

گفتند اقا را قبول ندارد ؛ ما دیده‌ایم و عکس و فیلم‌اش دیده شده است که می‌خواستند زانوی اقا را ببوسند , ایا خانواده هایی که سه دختر دارند ، باید یکی از ان‌ها را به عقد طالبان دربیاورند ؟ سخنگوی طالبان درباره اینکه در افکار عمومی افغانستان این مسئله مطرح می‌شود که طالبان می‌گوید زنان بدون محارم بیرون از خانه نیایند ، هر خانه ای که سه دختر دارد ، یکی از ان‌ها را باید به عقد طالبان در بیاورد ، این اخبار چقدر صحت دارد ؟ گفت : بدون شک این شایعات دروغ و خنده دار است ، ما به هیچ وجه چنین کاری نکرده‌ایم , مردم افغانستان از قبل مسلمان بوده‌اند ، زندگی ان‌ها در چارچوب شریعت اسلامی بوده است .

اینکه از سه دختر یکی را به عقد ما در بیاورند ، نادرست است ، این شایعه افکنی‌ها به خاطر شکست دشمن است تا اذهان عمومی مغشوش شود , او گفت : زنان حجاب اسلامی دارند ، از گذشته چارچوب اسلامی رعایت می‌شد و محجوب بودند , در گذشته زنان افغان با چادر از خانه بیرون می‌امدند .

این پوشش اسلامی است و باید داشته باشند , چهارشنبه ؛ افتتاح سفارت امارات در تل اویو خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که امارات روز چهارشنبه به طور رسمی سفارت خود را در اسراییل افتتاح خواهد کرد , دلتا ، ویروس غالب در تهران است معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش بستری‌های ناشی از کرونا در تهران ، گفت : ویروس در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است .

سالی 500 هزار خانه می‌خواهیم ؛ اما مردم باید بسازند رییس جمهور با تاکید بر اینکه واحد‌های مسکونی باید با قیمت مناسب در اختیار جوانان قرار گیرد ، گفت : اگر بخواهیم واحد مسکونی ضروری برای یک خانواده در نظر گیریم باید سالی 500 هزار واحد مسکونی بسازیم که کار بزرگی است , البته دولت موظف نیست خانه را بسازد ، اما زمین و تسهیلات لازم را باید در اختیار بگذارد , روحانی ادامه داد : واحد‌های مسکونی را خود مردم باید بسازند این اشتباه است که دولت برود دنبال این کار .

دولت باید وام و زمین و خدمات را در اختیار مردم بگذارد , پس قدم‌های مهمی را دولت باید بردارد و قدم هایی را هم مردم باید بردارند تا ان شاءالله مردم بتوانند صاحب مسکن شوند , نمی توانیم تمام صنوف و ادارات را تعطیل کنیم معاون کل وزارت بهداشت درباره تعطیلی استان هرمزگان با توجه به شرایط بحرانی کرونا در این استان گفت : نمی‌توانیم به طور کامل در این استان تعطیلی ادارات و صنوف را داشته باشیم و به اندازه ای که لازم باشد تعطیلی در نظر خواهیم گرفت .

بازداشت 5 نفر در ارتباط با افتتاح یک پارچه فروشی در مهاباد دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد گفت : 5 نفر در ارتباط با ماجرای پرحاشیه افتتاح یک واحد پارچه فروشی در این شهرستان دستگیر شدند , مهراب پوراکبر دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد ( استان اذربایجان غربی ) بیان کرد : این افراد شامل صاحب مغازه و خانم هایی بودند که به عنوان مدل در هنگام افتتاح ان حضور داشتند , وی با بیان اینکه این مغازه پارچه فروشی نیز تا اطلاع ثانوی پلمپ شده است ، افزود : این پرونده هم اکنون در دست بررسی است و نتایج ان بعد از مشخص شدن اطلاع‌رسانی می‌شود .

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد ، عدم رعایت عرف و اخلاق و تبلیغات نامتعارف و حضور بانوان بدون رعایت موازین شرعی را از مهم‌ترین تخلفات افتتاح این واحد صنفی اعلام کرد , اکبرپور ادامه داد : دستگاه قضایی در استان با سرعت و قاطعیت هرگونه تخلف صنفی را رسیدگی و با هر گونه سهل انگاری در این خصوص برخورد قانونی خواهد کرد , هفته گذشته یک واحد پارچه فروشی در این شهرستان اقدام به مراسم افتتاحیه غیراخلاقی و استفاده از تبلیغات نامتعارف در این شهر کرده بود که به محض اطلاع ، دادستانی مهاباد پیگیر این موضوع شد .

تماس تلفنی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با سیدمحمد خاتمی جماران نوشت : میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از حصر با سید محمد خاتمی تلفنی گفتگو کردند , صبح امروز میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از حصر با سید محمدخاتمی تماس تلفنی داشتند , این دومین تماس تلفنی ان‌ها از زمان حصر تاکنون است .

در این تماس تلفنی ، ان‌ها ضمن احوال پرسی در خصوص موضوعات مختلف گفتگو کرده‌اند , کنایه تند نماینده مجلس به سهم خواهی‌ها از رییسی نایب رییس فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب در مجلس در توییتی به موضوع سهم خواهی از دولت اینده از سوی برخی افراد اشاره کرد , سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز و رییس کمسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در توییتی نوشت : دولت سیزدهم باید دولتی انقلابی ، منسجم ، مکتبی ، ولایی و جوانگرا باشد ، نه به سان یک شرکت تعاونی که افرادی از هر گروه براساس سهم در ان حضور داشته باشند ! موضوع سهم خواهی از دولت اینده شدیدا محکوم است .

ظریف : 8 سال ناسزا شنیدم وزیر امور خارجه ایران در انتهای بیست ودومین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه در خصوص برجام ، در نامه ای با عنوان « اخر دعوانا »، با نمایندگان مجلس اتمام حجت کرد , ظریف نوشت : پس از دو سال مذاکره فشرده و طاقت فرسا برای دستیابی به یک توافق قابل قبول ، نیز 6 سال کوشش نفس گیر برای حراست از حقوق ملت شریف ایران و جلوگیری از متلاشی شدن توافق همراه با هشت سال ناسزا شنیدن ، خون دل خوردن و دم برنیاوردن بر سر اتهاماتی ناروا ، اینک در استانه واگذاری مسئولیت به برادران و خواهرانی تازه نفس و پرنشاط لازم است چند تجربه و نکته به عنوان جمع بندی صادقانه و مشورت مشفقانه تقدیم شود ,.

,, هیچ توافقی برای هیچ یک از طرف‌های ان توافق بی نقص نیست .

هر یک از طرف‌ها از بخش هایی از توافق ناراضی و ناخوشنود است , این طبیعت هر توافقی است ؛ لذا لازمه رسیدن به توافق درک این واقعیت است که بدون توجه به حداقل قابل قبولی از نگرانی‌ها و مطالبات همه طرف‌ها ، امکان مصالحه وجود ندارد , گرایش حداکثری تنها به مذاکرات فرسایشی و بی پایان می‌انجامد ؛ که تقریبا در تمامی شرایط ضرر و یا لااقل عدم النفع ان برای کشور و مردم از منافع فرضی رسیدن ناممکن به توافق ایده ال کمتر نیست .

خبر غافلگیرکننده ؛ مذاکره ایران و مصر در قاهره روزنامه العربی الجدید به نقل از برخی منابع مصری مدعی شد که اخیرا مذاکراتی میان ایران و مصر انجام شده است , ایران و مصر سالهاست که روابط دیپلماتیک ندارند ، اما این منابع مدعی شدند : ایران پیام هایی در راستای گسترش روابط با قاهره داده که مصر تاکنون به این پیام‌ها هیچ واکنشی نداشت , اخرین این پیام‌ها توسط ناصر کنعانی ، رییس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره به مقامات مصری رسید .

به گفته منابع ، دو طرف ایرانی و مصری بیشتر در خصوص فعالیت ایران در منطقه دریای سرخ و یمن رایزنی کردند , پس از این مذاکرات ، سازمان اطلاعات مصر به رسانه‌های داخلی دستور داده که هیچگونه اهانتی به ایران و هم پیمانان ان در منطقه نکنند , همچنین به گفته منابع ، یکی از اهداف مصر تلاش برای ایفای نقش جدید به عنوان میانجیگر میان تهران و کشور‌های عربی است .

صداوسیما ازجمله دستگاه هایی که از سامانه شفافیت فراری اند حسین انتظامی روز گذشته در مطلبی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت : یکی از خبرنگاران صدا وسیما پرسید کدام دستگاه‌ها از قانون ، فراری‌اند و به سامانه دسترسی ازاد به اطلاعات نپیوسته‌اند ؟ گفتم مرا از ذکر اسامی معذور بدارید ؛ چون در https://iranfoia,ir هست , اصرار فرمود که مثلا ؟ پاسخ دادم : سازمان صدا و سیما ! وی پیش از این با اشاره به این که روند اجرای قانون انتشار و دسترسی ازاد به اطلاعات رشد داشته ، اما هنوز راضی کننده نیست در توییتر نوشته بود : بعضی پاسخ‌ها نامربوط است .

دستگاه‌های متعددی به ویژه انهاکه فعالیت گسترده اقتصادی دارند ؛ هنوزبه https://iranfoia,ir نپیوسته‌اند تا درمعرض پاسخگویی اجباری قرار گیرند , فشار افکار عمومی را می‌طلبد .

رییس جمهور منتخب حرفی از دولت فراجناحی نزده است ناصر ایمانی ، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت : اقای رییسی بیان کرده است که در کابینه خود شایسته سالاری را ملاک قرار می‌دهد , او هیچ وقت فراجناحی را نگفته و این مسئله فقط در مطبوعات امده است , البته شایسته سالاری هم کلمه بزرگ و پیچیده ای است و باید معنای ان را فهمید .

رحمت الله فیروزی پوربادی گفت : وزیر راه دولت اتی باید فردی جهادی ، فعال ، متخصص و متعهد بوده و با در نظر گرفتن همه ابعاد و زوایای حیطه مسئولیتی وزارت خانه مدیریتی برنامه محور داشته باشد , / ایسنا اتفاقات عجیب در پخش تلویزیونی فینال یورو 2020 قطعا در هیچ جای جهان وقتی تیم فوتبالی در یک مسابقه مهم به گل می‌رسد ، طرفدارانش ماتم نمی‌گیرند و طرفداران تیمی که گل خورده هم شادی نمی‌کنند , اما این اتفاق در تلویزیون ایران می‌افتد .

در جریان پخش تلویزیونی فینال مسابقات فوتبال یورو 2020 که بین دو تیم انگلستان و ایتالیا برگزار شد ، برای مخاطبان ایرانی اتفاق عجیبی افتاد ؛ اتفاقی که نشان داد ، بحث سانسور صحنه‌های شادی در مسابقه‌های ورزشی خارجی ، همچنان به شکل سنتی و ابتدایی خود باقی است و همچنان موقعیت‌های عجیب ، بعضا کاریکاتوری و قاعدتا ازاردهنده را برای مخاطبان رقم می‌زند , ماجرا از این قرار بود که پس از گل دقیقه 2 " لوک شاو " برای تیم ملی فوتبال انگلستان ، بازیکنان تیم فوتبال ایتالیا به مدت بیش از یک ساعت از بازی در نیمه‌های اول و دوم ، شرایط سخت ، پرتلاش و پراضطرابی را سپری کردند ؛ تا انکه درنهایت ، در دقیقه 66 و پس از کش و قوس فراوان ، " بونوچی " برای تیم ملی ایتالیا گل زد , این گل طبعا با توجه به حساسیت بازی و نیز شرایط سپری شده برای تیم ایتالیا ، شادی هیجانی خاصی را برای بازیکنان این تیم ایجاد کرد .

اما در کمال تعجب ، کارگردان تلویزیونی پخش ایران ، تصاویری را به عنوان صحنه‌های واکنش طرفداران دو تیم انتخاب کرد که درواقع برعکس بود , در این تصاویر ، طرفداران تیم ایتالیا ( زننده گل ) ماتم زده و طرفداران تیم انگلستان ( دریافت کننده گل ) به شادی جمعی مشغول بودند ؛ صحنه هایی که به نظر می‌رسید ، در دقایق پیش از گل تساوی بازی ثبت و ذخیره شده بودند , / ایسنا انتقاد تند جمهوری اسلامی از نامه تهدیدامیز ولایتی روزنامه جمهوری اسلامی نوشت : یکی از پزشکان پیشکسوت شاغل در بیمارستان دانشوری بود که از به خطر افتادن جان بیماران بستری در بخش ای سی یو گفت و از وزیر بهداشت و درمان انتقاد کرد کمااینکه اعتراض هایی هم به ضعف مدیران کشور به خاطر کمبود برق و امکانات درمانی داشت .

رییس بیمارستان دانشوری ( دکتر ولایتی ) که در مسئولیت‌های بالاتری بوده و هست ، این پزشک را تهدید کرد و در نامه ای ضمن نکوهش او این جمله را نوشت که « در صورت تکرار چنین مواضعی از سوی شما ، اینجانب ناچار خواهم بود تصمیمات جدی‌تری اتخاذ نمایم »! نویسنده این نامه تهدیدامیز اگر نمی‌داند یک پزشک را که به خاطر احساس مسئولیت حرفه ای خود زبان به اعتراض گشوده حتی اگر زیاده روی هم کرده باشد نباید تهدید کرد , باید با کمال تاسف اعتراف کنیم که وجود چنین افرادی که اخلاق حکمرانی را رعایت نمی‌کنند کشور ما را به جایی رسانده که بعضی از مسئولینش به جای انجام وظیفه ای که برعهده دارند به تملق گویی و دادن وعده‌های غیرعملی روی می‌اورند تا نردبان ترقی را از این مسیر الوده طی کنند و به مناصب بالاتر برسند یا در مناصبشان بمانند , گلایه‌های رییس جمهور منتخب از تهدید نمایندگان به رای ندادن به وزرا روزنامه جوان نوشت : « چه کسانی بهتر است در کابینه باشند » با اینکه « من یا مهره‌های من باید در کابینه باشیم » فرق می‌کند .

« پیشنهاد » با « اعمال فشار » فرق می‌کند و همین است که میان مواضع و رفتار‌های افراد مختلف درباره کابینه دولت جدید ، در هفته‌های اخیر تفاوت ایجاد می‌کند , برخی با لابی ، برخی با ژست پیشنهاد ، برخی با ابزار رسانه و برخی با سوءاستفاده از حق قانونی خود در رای اعتماد به وزرا در مسیر اعمال فشار بر ابراهیم رییسی برای به کارگیری فرد دلخواه خود هستند , سازمان تبلیغات ، اپلیکیشن همسریابی راه انداخت پلتفرم " همدم " سامانه فراگیر همسان‌گزینی مجموعه " تبیان " است که با استفاده از شیوه‌های نو در بستر تلفن همراه طراحی شده است .

این پلتفرم قرار است پاسخگوی نیاز جوانان و خانواده‌ها در امر ازدواج باشد و در راستای تحکیم ازدواج و خانواده به عنوان دستیار عمل کند , همزمان با اول ذی الحجه و سالروز مبارک ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه ( س ) که به نام " روز ازدواج " نامگذاری شده است ، از اپلکیشن " همدم " به عنوان اولین نرم افزار رسمی و دارای مجوز در امر همسریابی و مشاوره ازدواج در موسسه فرهنگی رسانه ای تبیان رونمایی شد , کمیل خجسته ، مدیرعامل موسسه رسانه ای تبیان در گفتگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم هدف از طراحی پلتفرم همدم را انتخاب اگاهانه و ازدواج پایدار دانست و گفت : هرچقدر سبک زندگی مدرن و صنعتی قدرت پیدا می‌کند ، اتصالات مبتنی بر خانواده نیز دستخوش تغییراتی می‌شود .

مهاجرت ، زندگی‌های دانشجویی و خوابگاهی ، شغل‌ها و تغییر زیست گاه بومی در روابط افراد تاثیر می‌گذارد بنابراین این تغییرات سبب شده تا ارتباطات جدیدی در جامعه و به ویژه در میان جوانان به وجود‌اید , توضیح و پیگیری نظام پزشکی درباره پرونده پزشکی فلج شدن فک یک بازیگر مدیرکل کمیسیون پزشکی سازمان نظام پزشکی ، جانشین دادستان نظام پزشکی و مشاور اجرایی معاونت انتظامی نظام پزشکی کشور ، درباره پرونده پزشکی فلج شدن فک سحر جعفری جوزانی بعد از مراجعه به یک پزشک جراح فک و صورت که اخیرا ویدیوی ان در فضای مجازی منتشر شده ، توضیح داد , دکتر رحمت الله توکل ، درباره روند پیگیری پرونده سحر جعفری جوزانی - بازیگر سینما و تلویزیون که چندی پیش به دلیل مراجعه به یک پزشک جراح فک و صورت و تزریق بوتاکس به ناحیه فک ، دچار فلج فک شده ، گفت : خانم جعفری جوزانی به دلیل اسپاسم در عضلات فک خود به اقای دکتر " ح .

ع " جراح فک و صورت مراجعه می‌کند , البته ناگفته نماند که ما دو جراح فک و صورت با این نام داریم , در نتیجه گویا ابتدا تصور خانم جوزانی این بود که ان اقای دکتر است ، اما به مطب دیگری مراجعه کرده است .

وی تاکید کرد : به هر حال ما از اینکه برای یک بیمار عارضه ایجاد شده ، از همه مردم ، جامعه هنرمندان و ,,.

پوزش می‌خواهیم ، اما بهتر است که وقتی مشکلی ایجاد می‌شود ، بازگردیم و به پزشک معالج مان مراجعه کنیم , زیرا شاید پزشک معالج روش دیگری را برای درمان مان پیشنهاد دهد و مشکل را از بین ببرد , اگر خدای نکرده پزشک معالج زیر بار نرفته ، قبول نکرده ، به هر دلیلی سرباز زده یا منجر به رفتار ناشایست شده ، وظیفه پیگیری با سازمان نظام پزشکی است و می‌توانستند به ما یا دادسرای جرائم پزشکی یا تعزیرات مراجعه کرده و شکات کنند و بر این اساس ما کمیسیون تشکیل داده و کار را بررسی می‌کردیم .

وی تاکید کرد : به هر حال ما از اینکه برای یک بیمار عارضه ایجاد شده ، از همه مردم ، جامعه هنرمندان و ,,.

پوزش می‌خواهیم ، اما بهتر است که وقتی مشکلی ایجاد می‌شود ، بازگردیم و به پزشک معالج مان مراجعه کنیم , زیرا شاید پزشک معالج روش دیگری را برای درمان مان پیشنهاد دهد و مشکل را از بین ببرد , اگر خدای نکرده پزشک معالج زیر بار نرفته ، قبول نکرده ، به هر دلیلی سرباز زده یا منجر به رفتار ناشایست شده ، وظیفه پیگیری با سازمان نظام پزشکی است و می‌توانستند به ما یا دادسرای جرائم پزشکی یا تعزیرات مراجعه کرده و شکات کنند و بر این اساس ما کمیسیون تشکیل داده و کار را بررسی می‌کردیم .

.
تل اویو اسراییل تهران استان هرمزگان مهاباد قاهره مصر منطقه دریای سرخ یمن ایران تحریریه پارسینه پارسینه ایران طالبان افغانستان مردم افغانستان افغان سفارت امارات خبرگزاری اسپوتنیک امارات هندی دستگاه قضایی دادستانی مهاباد مجلس دولت سیزدهم وزارت امور خارجه مصر قاهره مصری ایرانی سازمان اطلاعات مصر تهران عربی صداوسیما سازمان صدا و سیما وزارت خانه مدیریتی ایسنا انگلستان ایتالیا تیم ملی فوتبال انگلستان تیم فوتبال ایتالیا تیم ملی ایتالیا تیم ایتالیا تیم انگلستان جمهوری اسلامی بیمارستان دانشوری وزرا روزنامه جوان سازمان تبلیغات موسسه فرهنگی رسانه ای تبیان سازمان نظام پزشکی اقا تهرانی مصباح مرتضی اقا تهرانی علامه مصباح روحانی مهراب پوراکبر اکبرپور میرحسین موسوی زهرا رهنورد سیدمحمد خاتمی جماران سید محمد خاتمی حصر سید محمدخاتمی رییسی سید محمدرضا میرتاج الدینی ظریف مصری ناصر کنعانی میانجیگر حسین انتظامی ناصر ایمانی اقای رییسی رحمت الله فیروزی پوربادی لوک شاو بونوچی ولایتی دکتر ولایتی ابراهیم رییسی حضرت علی ع حضرت فاطمه س کمیل خجسته سحر جعفری جوزانی دکتر رحمت الله توکل خانم جعفری جوزانی خانم جوزانی اقای دکتر سخنگوی طالبان معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران رییس جمهور معاون کل وزارت بهداشت دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد استان اذربایجان غربی نایب رییس فراکسیون نیرو های مردمی انقلاب نماینده مردم تبریز رییس کمسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی وزیر امور خارجه ایران رییس دفتر حافظ منافع ایران خبرنگاران صدا وسیما وزیر راه دولت وزیر بهداشت و درمان رییس بیمارستان دانشوری رییس جمهور منتخب مدیرعامل موسسه رسانه ای تبیان خبرنگار فرهنگی تسنیم مدیرکل کمیسیون پزشکی سازمان نظام پزشکی جانشین دادستان نظام پزشکی مشاور اجرایی معاونت انتظامی نظام پزشکی کشور فینال مسابقات فوتبال یورو 2020