رییسی : تورم یک رقمی امکان‌پذیر است

۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۵:۵۴:۱۴


ایران پرسمان - ایسنا / کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : دولت ما دولت تحول و دولت مردمی خواهد بود و مردم باید در این تحول نقش افرینی کنند , حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی صبح امروز بعد از حضور در صداوسیما به منظور ضبط گفتگوی رادیویی در جمع خبرنگاران گفت : هم اکنون 70 درصد ظرفیت‌های اقتصادی کشور غیر فعال است , با فعال شدن این ظرفیت‌ها می‌توانیم سالی یک میلیون شغل ایجاد کنیم .

وی افزود : دولت ما دولت تحول و دولت مردمی خواهد بود و مردم باید در این تحول نقش افرینی کنند , رییسی تاکید کرد : عدالت اقتصادی محور تحول ما در حوزه اقتصاد خواهد بود , رییسی افزود : امروز و در وضعیت فعلی کرونایی ، مهم‌ترین نقش رسانه ملی ، رساندن پیام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به مردم و رساندن خواست مردم به نامزدهاست .

رییسی افزود : این تحول ، تحولی نیست که دولتمردان بنشینند در اتاق دربسته و برای بخش‌های مختلف برنامه ریزی کنند بلکه باید مردم در این تحول نقش افرینی کنند , وی ادامه داد : انچه که الان همه نگرانش هستند این است که چرا تسهیلات به تولید کننده نمی‌رسد ؟ مگر ما نمی‌گوییم افزایش نقدینگی , این نقدینگی کجاست که تعداد قابل توجهی از کارخانه‌ها فریادشان بلند است که ما کمبود نقدینگی داریم .

افزایش نقدینگی که اینگونه در کشور نگران کننده می‌شود ، کجا می‌رود ؟ اگر تولیدکننده فریادش بلند است معلوم است که جای دیگر می‌رود , در دلالی و سوداگری می‌رود , باید در تولید بیاید .

اگر نقدینگی وارد تولید نشود سیل بنیان کن می‌شود ؛ لذا حتما باید به طرف تولید بیاید , کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد : برنامه ریزی ما این است که نقدینگی به طرف تولید بیاید ، در این صورت افزایش نقدینگی نگران کننده نیست لذا یکی از کارهای مهم اوردن نقدینگی به سمت تولید هست , فعال شدن تولید می‌تواند به افزایش اشتغال کمک کند .

وی تصریح کرد : در وضعیت کرونایی ، ارتباطات استانی و جمعیت‌های انچنانی نداریم لذا رسانه ملی در این زمینه نقش دارد و باید هم سخنان کاندیداها را به مردم و هم خواست مردم را منعکس کند , نقش رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها و فضای مجازی مهم است و عمل رسانه ملی و تمام رسانه‌ها در اگاهی بخشی مسولانه و سرعت و صدق و راستی در این اگاهی بخشی است که می‌تواند به مردم اعتماد دهد , ربیسی گفت : شفافیت که بعضی شعارش را می‌دهند را ما بنا داریم در حوزه تصمیم‌گیری و اجرا بوجود اوریم تا مردم احساس ارامش کنند و با اقداماتی که انجام می‌شود بتوانیم وضعیت تورمی و گرانی را کنترل کنیم و سطح تولید را به سطح قابل قبول برسانیم و ظرفیت خالی اقتصادی کشور را که 70 درصدش خالی است فعال و یک میلیون شغل ایجاد کنیم .

وی افزود : مسکن‌سازی مثل لوکوموتیو است که بخش‌های اقتصادی دیگر را به حرکت در می‌اورد ما اگر بتوانیم مسکن‌سازی را که نیاز مردم و زوج‌های جوان هست فعال کنیم می‌توانیم به فعال کردن بسیاری از تولیدها کمک کنیم , رییسی تاکید کرد : کاهش تورم با افزایش تولید و برنامه ریزی امکان‌پذیر است و یکی از مسائلی که مدنظر دارم ، تیم اقتصادی هماهنگ است , زیرا یکی از مشکلاتی که الان کشور با ان مواجه است ، تیم اقتصادی ناهماهنگ است که هر بخش ان یک صدایی دارد .

تیم اقتصادی هماهنگ در کشور می‌تواند بخش اقتصادی را در کشور اطمینان بخش برای بازار و مردم و مصرف کننده و تولید کننده کند , کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد : با اقدامات جدی کاهش تورم به یک رقمی امکان‌پذیر است ولی نیاز به کار دارد ,.