لاریجانی : دلایل ردصلاحیت را به من نگفتند

۱۴۰۰/۰۳/۰۶ ۱۴:۰۱:۴۵


ایران پرسمان - خبرانلاین / علی لاریجانی در نشست خداحافظی با رقابت‌های انتخاباتی در میان جمع محدودی از اعضای ستادش گفت : قائم مقام اقای جنتی گفته دلایل ردصلاحیت‌ها را به کاندیداها ارائه کرده‌اند ، درحالی که به من هیچ نگفتند , واقعا متاسفم , مشکل شان چیز دیگری است ؛ جور کردن دلایل ردصلاحیت ، عجیب است .

خوشحالم از این اتفاق ؛ در جهت دیگر کار خواهم کرد , کار باید در راه اعتلای ایران باشد , ایران قدرتمند نیاز به وفاق دارد ؛ نه اینکه چند نفر بگویند جبهه انقلاب هستیم ؛ یعنی بقیه نیستند ؛ غلط است .

باید وفاق در داخل را جدی بگیریم ؛ والا باید لنگر انداخت به نیروی خارجی , بنی صدر هم رهبران صدر انقلاب را حذف کرد اما به خود امدند و نگذاشتند , نباید مایوس شد .

ما برای نگاه عقلانی به حکمرانی و اداره کشور بر اساس علم امده بودیم , حکمرانی مطلوب بدون اقتصاد مطلوب ناممکن است ؛ باید مردم زندگی قابل پیش بینی داشته باشند , حکومت باید با مردم حرف روشن بزند .

نهادهای حاکمیتی در پوشش حکمرانی عقلانی قرار گیرند , نباید خود را به رهبری متصل کنند ، بلکه باید از عقلانیت برخوردار باشند و خودشان بتوانند از تصمیمات و اقدامات شان دفاع کنند ,.