جدال زیباکلام و مسعود ده نمکی

۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۷:۰۰:۴۸


ایران پرسمان - فرارو / متن پیش رو در فرارو منتشر شده و انتشار ان به معنای تایید تمام یا بخشی از ان نیست زیباکلام گفت : من ان صندوق رای که همه امیدم بود را نابود نکردم ، اما این صندوق شکسته را در چهار سال گذشته از بین بردند , کسانی که این صندوق را از بین بردند باید پاسخ بدهند ، البته من هنوز امیدی دارم و فکر می‌کنم شاید اگر لاریجانی بیاید به این وضعیت کمک می‌شود و امدن اقای رییسی هیچ کمکی به احیای صندوق شکسته رای نمی‌کند , مسعود ده نمکی به نگاه زیباکلام به انتخابات 1400 نقد دارد و معتقد است که رییسی شانس بالایی برای پیروزی دارد .

به گزارش خبرانلاین ، صادق زیباکلام که معتقد به پیروزی قطعی ابراهیم رییسی است و لاریجانی را رییس جمهوری بهتر برای نظام می‌داند ، گفت : خیلی از دوستان گلایه کردند چرا ایه یاس می‌خوانم و می‌گویم که بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت نمی‌کنند , اگر مردم از شما بپرسند در نتیجه رفتنشان پای صندوق‌های رای چه چیزی تغییر کرد چه پاسخی می‌توان بدهید ؟ شما این موضوع‌ها را نمی‌بینید و می‌گویید که ما باید به مردم امید بدهیم , شما دیگر چیزی از بخش انتخاباتی نظام باقی نگذاشتید .

عبدالجواد موسوی ، فعال رسانه ای از زیباکلام پرسید ؛ « شما سال 92 گفتید که جز صندوق شکسته بسته انتخابات راه دیگری نداریم ، الان راه دیگری داریم ؟», زیباکلام پاسخ داد : من ان صندوق که همه امیدم بود را نابود نکردم ، اما این صندوق شکسته را در چهار سال گذشته از بین بردند , کسانی که این صندوق را از بین بردند باید پاسخ بدهند ، البته من هنوز امیدی دارم و فکر می‌کنم شاید اگر لاریجانی بیاید به این وضعیت کمک می‌شود و امدن اقای رییسی هیچ کمکی به احیای صندوق شکسته رای نمی‌کند .

شاید اقای لاریجانی تنفس مصنوعی بدهد تا این صندوق رای احیا بشود , سوال دوم سیدعبدالجواد موسوی از زیباکلام این بود که ؛ « شما از اولین کسانی بودید که گفتید با حمایت از اقای روحانی یک امیدی احیا می‌شوید ؟ این کار را برای اقای لاریجانی هم می‌کنید ؟» زیباکلام پاسخ داد : خیر ، چراکه بدنه اجتماعی ما از بین رفته است , رییسی 1400 با رییسی انتخابات 96 متفاوت است در ادامه این نشست مسعود ده نمکی کارگردان و فعال سیاسی از حرف‌های زیباکلام انتقاد کرد و گفت : در پاسخ به اقای زیباکلام بگویم که هربار در انتخابات نامزدشان پیروز باشد ، این صندوق شکسته خوب است .

هربار احتمال ریاست جمهوری فرد دیگری مطرح باشد می‌گویند انگیزه ای وجود ندارد , وی گفت : یکی از دوستان گفت که اصلاح‌طلب و اصولگرا از بین رفته است ، اما به نظر من به هیچ گروه دیگری اجازه داده نمی‌شود در انتخابات شرکت کنند , براساس تیتر این اتاق می‌توانم بگویم که تا این مقطع احتمال پیروزی اقای رییسی بالاست .

ده نمکی گفت : اگر اقای رییسی زرنگ و بلد باشد و بتواند در مناظرات گفتمان عدالتخواهی را مطرح کند می‌تواند بخش زیادی از سبد مردم عدالتخواهان را هم بدست بیاورد , رییسی 1400 با رییسی قبلی فرق دارد و این ایده که ایشان در انتخابات ضربه فنی می‌شود واقعیت ندارد , سوال سید عبدالجواد موسوی از ده نمکی این بود که « ایا می‌شود گفت اقای رییسی کاندیدای عدالت خواهان است ؟» مسعود ده نمکی پاسخ داد : اقای رییسی می‌خواهد گفتمان عدالتخواهی را داشته باشد .

سوال دوم موسوی از ده نمکی این بود که « ایا شما به عنوان یک انسان عدالخواه به اقای رییسی رای می‌دهید ؟»، که ده نمکی گفت : « هنوز چیدمان انتخابات از سبد شورای نگهبان بیرون نیامده است و بعد ان می‌توانیم تصمیم بگیریم ,».