قاضی زاده هاشمی : با رییسی در یک جبهه هستیم

۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۵:۲۸:۱۱


ایران پرسمان - فارس / نامزد انتخابات 1400 درباره کناره‌گیری به نفع رییسی اظهار داشت : در انتخابات جبهه بندی وجود دارد بله من و اقای رییسی در یک جبهه هستیم , امیرحسین قاضی زاده هاشمی ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 ظهر امروز ( چهارشنبه ) در نشست خبری در باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت : این ایام زمان انتخابات است و مسئله ، انتخاب مردم است و مردم باید برای یک جایگاه مهم یک شخص مهم را انتخاب کنند و در این شرایط ارزشمندی کار رسانه‌ها بیشتر خودش را نشان می‌دهد , وی با بیان اینکه مردم روایت رسانه‌ها را قبول می‌کنند و دولت‌ها با عملکرد مثبت و منفی با تصویر‌سازی رسانه‌ها ، به ان تصویر رای می‌دهند .

تصریح کرد : رسانه‌ها ادراک جامعه را می‌سازند و می‌توانند شور انتخابات را بیشتر کنند , مجلس محل رجوع مردم برای مطالباتشان است و نمایندگان مجلس در مدت حضور در این پست حتی به مسائل کوچک شهرستانی هم اشراف پیدا می‌کنند , وی با تاکید بر اینکه نماینده مجلس اشراف سرزمینی نسبت به کشور دارد ، ادامه داد : تمام برنامه در هر زمینه ای به مجلس وارد می‌شود که نشانه اهمیت ان است .

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود : ما نسلی هستیم که کودکی خود را در انقلاب و نوجوانی را در جنگ گذرانده‌ایم و از نیمه جوانی در فعالیت‌های سیاسی اجتماعی وارد شده‌ایم , نسل اولی‌ها به یمن اقدامات جامعه پزشکی عمری طولانی پیدا کرده‌اند , قاضی زاده هاشمی تاکید کرد : ما معتقدیم مشکل نظریه داریم و گفتمان انقلاب اسلامی وقتی می‌خواسته تبدیل به معماری شود بقیه معماری جمهوری اسلامی متناسب با جمهوری اسلامی شکل نگرفته و برخی از نهاد‌ها همچنان همان نهادهای قبل از انقلاب هستند و فقط بسیج انقلابی را داریم .

وی با بیان اینکه نظام تامین اجتماعی ما برای دهه قاجار است و نظام بانکی و سازمان برنامه و بودجه ، کنکور ، اموزش و پرورش هم همین وضعیت را دارند و با وجود اینکه انقلاب کرده‌ایم در روش اداره ، انقلاب نکرده‌ایم ، تصریح کرد : با عوض شدن افراد این شرایط تغییر نمی‌کند و تفاوتی هم بین اصلاح‌طلب و اصولگرا وجود ندارد , قاضی زاده هاشمی تاکید کرد : مجموعه دولت ما سلام است زیرا سلام به ایران جدید و سلام به تازگی تغییر بنیادین است , بیشتر از اینکه کاندیدا باشم نماد یک طرز تفکر و جریان فکری انقلاب در سازوکار در اداره کشور هستم .

قاضی زاده تاکید کرد : سطح برنامه‌های من در حوزه دو دعوا در سیاست خارجی و داخلی نیست بلکه نوع حکمرانی باید تغییر کند و خبرنگاران به دنبال سوال جواب‌های نقطه زن هستند , نایب رییس مجلس شورای اسلامی درخصوص عملکرد دولت در مهار کرونا تصریح کرد : کرونا یک بیماری ویروسی نیست و اگر این بیماری ویروسی بود نوع درگیری در کشورهای مختلف یکسان بود اما در برخی کشورها کشته‌ها زیاد و برخی کم است و برای مثال نوع ابتلا و کشتار در هند با چین متفاوت است , وی افزود : در کشورهای انگلوساکسون انگلیس یک شیوه و کانادا و استرالیا یک جور است و کرونا یک بیماری مدیریتی و اجتماعی و مربوط به سبک زندگی است .

کاندیدای انتخابات 1400 اظهار داشت : کرونا نشان داد اینده متعلق به چه کسانی است و نیست , فارغ از وزارت بهداشت ، کرونا یک مدیریت جمعی می‌خواهد , مشکل این است که مدیریت کرونا در چند ماهه اول که تعیین کننده بود در دست وزارت بهداشت بود و نباید این مدیریت در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گرفت .

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه عدم اقتدار و عدم وجود یک مدل حکمرانی هوشمند که نگاه به اینده داشته باشد را نداشتیم و در مجموع عملکرد وزارت بهداشت را مطلوب نمی‌دانم ، خاطرنشان کرد : ما چهار ما زودتر می‌توانستیم به واکسن برسیم ولی بروکراسی طولانی باعث شد چهار ماه عقب بیفتیم و به ازای هر دوز واکسن چندین دلار هزینه می‌کنیم , امروز دست دنیا باید جلوی ما دراز بود نه ما , می‌توانستیم با فروش واکسن 20 میلیون دلار فروش نفت را به دست بیاوریم .

کرونا واقعیت 3 تا 5 ساله اینده است و یک مدیریت قوی می‌خواهد , قاضی زاده درپاسخ به سوالی درمورد برنامه‌اش برای مدیریت کرونا ، گفت : حفاظت اجتماعی برنامه اول ماست ، با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تولید کننده واکسن ، 180 میلیون دوز واکسن در سال نیاز داریم که با کاهش عارضه باید سبک اداری کشور تغییر کند , وی با بیان اینکه باید به جای شعارها به باورها توجه کرد ، اظهار داشت : مردم در رای دادن به عملکرد گذشته توجه کنند و نه به شعارها .

تمام کسانی که کاندید می‌شود رجل سیاسی و مذهبی هستند و اگر نباشند رجل سیاسی و مدیر محسوب نمی‌شوند , وی با بیان اینکه کسی که می‌داند اختیار وافی ندارد نباید نامزد شود ، خاطرنشان کرد : کسانی که می‌گویند اختیار نداریم و دوباره کاندید می‌شوند چرا وارد می‌شوند ؟ اینها خائنان به ملت هستند و نقش اپوزوسیون را دارند , هدف انها این است که از درون مخالفت کنند .

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره کناره‌گیری به نفع رییسی اظهار داشت : کسی که خودش را اماده نمی‌بینید پس چرا کاندید می‌شود ؟ کسی که این امادگی را ندارد وارد شود کار حرام انجام داده است و کسی می‌تواند کاندید شود که بداند اصلح است و برای انجام ان کار مناسب‌ترین است این که عده ای اصرار دارند ترکیب بندی کنند اشتباه است ، در انتخابات جبهه بندی وجود دارد بله من و اقای رییسی در یک جبهه هستیم , قاضی زاده هاشمی درپاسخ به سوالی درمورد گرایش سیاسی لاریجانی اظهار داشت : بنده نباید در این خصوص توضیح دهم ، عملکرد خودشان مشخص می‌کند اصولگرا هستند یا اصلاح‌طلب , وی درباره بیانیه‌های نامزدهای مختلف در روز ثبت نام ، گفت : بنده بیانیه‌ها را نخواندم ، ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دیگر متفاوت است ، در کشور ما رییس جمهور مقام دوم کشور است و رییس هیات وزیران است ، بنابراین قانون اساسی کاملا وظایف را روشن کرده است ، یکی می‌خواهد نامزد شود بعد بگوید که قبول ندارم که سیاست‌گذاری با رهبری است ، این می‌خواهد رییس جمهور کجا شود ؟ مستقیم بگوید من سیستم را قبول ندارم نه اینکه مردم را ناامید کنند این خیانت به ملت است و به نامزدها توصیه می‌کنیم در چارچوبی که قانون برای ان‌ها تعیین کرده عمل کنند .

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری مطالبات سهامداران بورس و راهکارهای عملی خود گفت : بنده در مقام نماینده مجلس که باید پیگیر احقاق حقوق مردم باشم ، باید پیگیری می‌کردم و خود من هم هیچ نفعی نمی‌برم اما به عنوان نماینده مشهد تجربه تلخی در موسسه مالی اعتباری داشتیم ، مسئله یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار نفر بود ، اما در بورس با 20 میلیون نفر طرف هستیم ، متاسفانه می‌شود خیلی از مسائل را گفت اما وضعیت خوبی رقم نخورد , وی افزود : شکایتی تنظیم کردیم و در قوه قضاییه تشکیل پرونده دادیم و 130 میلیارد تومان زیان پیش بینی کردیم ، 3 وکیل در کانون وکلا به صورت داوطلبانه و رایگان از حقوق زیان دیدگان دفاع می‌کنند و این فرایند کمی طولانی است امیدواریم زودتر حکم شود , 90 درصد بازار دست دولت است و اگر کسی در راس دولت باشد که با محلس و قوه قضاییه همراه باشد ، 3 روزه این موضوع پیگیری می‌شود و یک سال است که مجلس و قوه قضاییه به دنبال ان است اما دولت مانع اقدامات ما می‌شود .

قاضی زاده هاشمی ادامه داد : اینکه بیشتر بازار دست دولت است جای تاسف دارد نظام خصوصی‌سازی درستی نداریم , وی درپاسخ با این سوال که چرا از همان ابتدا که دولت دستور فروش سهام را به شرکت‌های دولتی داد کسی ورود نکرد ؟ گفت : در توییت هایی که زدم برخی از اسامی و شرکت‌های ان را منتشر کردم , مقام قضایی باید در این باره رسیدگی کند و این درحالیست که معاونت حقوقی بورس باید به این موضوع ورود می‌کرد .

بورس سهل انگاری کرد و اگر اثبات شود باید با انها برخورد شود , قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه اگر موضوعی قابل انتشار باشد این کار را می‌کنیم ، در خصوص اینکه ایا حضور او در مجلس بهتر نیست ، گفت : 13 سال نماینده مجلس هستم و در موارد زیادی نفش داشتم اما بیشتر انها اجرا نشده است , از اینکه قانون بنویسم خسته شده‌ام و اینکه قوه مجریه اجرا نکند درست نیست .

قوه مجریه مرد اجرا می‌خواهد تا نقشه‌ها را اجرایی کند , وی ادامه داد : مدیری مدیر خوب است که کننده باشد و کار انجام دهد , نظام شایسته سالاری را کنار بگذارید و کار را انجام دهید مردم فکر می‌کنند از باند قدرت استفاده کردید .

برخی‌ها فکر می‌کنند عصای موسی در دست دارد و می‌توانند مشکلات را حل کنند که درست نیست , اولین کاری که پس از ریاست جمهوری انجام می‌دهم بورس است , نماینده مجلس شورای اسلامی درباره برنامه هایش برای سیاست خارجی بیان کرد : ساختار مذاکرات امریکایی است .

نظام با مذاکره موافق است و مذاکره موفق هم داشته‌ایم , قطعنامه 598 با یک چشم پوشی مذاکره موفق است , البته امریکایی‌ها یاد گرفته‌اند که میدان بازی بسازند و ما را به ان بیاورند .

مدل اجرایی مذاکره مشخص شده است و باید زمان ان را به سود خودمان تغییر دهیم , قرارداد برای زمانی است که به کسی اعتماد نداشته باشی و اینکه تعیین کننده رییس جمهور امریکا باشد به همین دلیل به تیم مذاکره کننده ای ایراد گرفتیم ,.