جزییات زمان بندی واکسیناسیون عمومی سنین مختلف

۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۳:۵۲:۰۴

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر اجرای واکسیناسیون کوید 19 بر اساس زمانبندی سنی تاکید کرد , علیرضا رییسی ضمن تکذیب برخی اخبار در شبکه‌های اجتماعی پیرامون واکسیناسیون در سنین مختلف افزود : واکسیناسیون کوید 19 درپایگاه‌ها و مراکز سراسر کشور منحصرا بر اساس زمانبندی سنی انجام شده و هیچگونه تغییری در این روند ایجاد نگردیده است , معاون بهداشت وزارت بهداشت از همه هموطنان خواست فقط با مراجعه به سامانه سلامت به نشانی salamat.

gov,ir و تکمیل مشخصات خود بر اساس نوبت بندی صورت گرفته به پایگاه‌ها و مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند , وزارت بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی روز گذشته ( یکشنبه ) اعلام کرد : همه افراد 42 سال به بالا ( متولدین 1358 و قبل ) در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.

gov,ir زمان و محل دریافت واکسن را بلافاصله خود انتخاب کنند و برای این کار ، نیازی به داشتن پرونده بهداشت نیست , همچنین افراد 32 تا 41 سال ( متولدین 1359 تا 1368) که ساکن استانهای اذربایجان غربی ، ایلام ، بوشهر ، خراسان جنوبی ، خوزستان ، سیستان و بلوچستان ، کردستان ، کرمان ، کرمانشاه ، قم و هرمزگان هستند و در پایگاه‌های بهداشت پرونده سلامت دارند می‌توانند از طریق همین سامانه ثبت نام کنند .

همه افرادی که قبلا در سامانه salamat,gov,ir ثبت نام کرده اما به هر دلیل هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند می‌توانند دوباره ثبت نام کنند .

سامانه ثبت نام تزریق واکسن کرونا برای افراد 45 سال به بالا ( متولدین 1355 و قبل ) 16 شهریور ماه باز شد و روز گذشته حداقل سن ثبت نام و دریافت نوبت واکسن کرونا در کشور سه سال کاهش یافت ,.