عضو سابق شورای شهر : نجفی قادر به ماندن در شهرداری نیست

۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۰۷:۵۲:۳۶

عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به افزایش اعتراضات مردمی در انتقاد از عملکرد شهرداری تهران ، گفت : محسن هاشمی باید به این سوال پاسخ دهد که ایا تا پیش از این نمی‌دانستید که نجفی به علت بیماری رسما از مسولیت پیشین خود در ریاست جمهوری استعفا کردند ؟به گزارش اقتصاد انلاین به نقل از تسنیم ، پرویز سروری شهرداری تهران را فاقد کارامدی خوانده و در این باره اظهار داشت : طی 6 ماه گذشته کارنامه شهرداری تهران فاقد گزینه‌های قابل قبولی در مدیریت هماهنگ , منسجم و خادم است , حوادث اضطراری اخیر نشان داد مدیریت شهر تهران چابک و فعال نیست بلکه به جای تمرکز بر فعالیت‌های مهم شهری ، نگاهی ستادی به عرصه‌های عملیاتی و میدانی دارد در حالیکه نگاه ستادی اساسا با نیازهای شهری به خصوص در زمان اضطرار همخوانی ندارد , سروری تاکید کرد : از سوی دیگر با گذشت 6 ماه از جایگزینی مدیریت جدید همچنان روند ، اهداف ؛ برنامه‌ها و چینش نیروی انسانی در شهرداری واضح نیست ! تزلزل مشاهده شده در عملکرد مدیران در 6 ماه گذشته بسیار مشهود است .

این تزلزل را می‌توان در عدم تحرک متناسب با نیازهای مردم در شهرمشاهده کرد , از این منظر شورای شهر تهران نظر مثبتی به عملکرد اقای شهردار ندارد چرا که به زودی با اعتراض مردمی مواجه خواهند شد , وی با اشاره به افزایش اعتراضات مردمی بدون توجه به جناح سیاسی در انتقاد از عملکرد شهرداری تهران یاداور شد : افزایش نارضایتی شهروندان از سوء مدیریت و عملکرد ضعیف شهرداری منجر به اعلام نارضایتی شورای شهر و رییس این شورا از مدیریت 6 ماهه دکتر نجفی شده است , اعتراضات مردمی در فضای مجازی به عملکرد شهرداری بسیار افزایش یافته به نحوی که اعتراضات دیگر در دایره جناح‌های سیاسی قرار نمی‌گیرد بطوریکه که فضای عمومی علیه مدیریت ، عملکرد و کارکرد شهری شکل گرفته از این نظر انتقاد اقای هاشمی به ضعف اقای نجفی وارد و سخن درستی است .

عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به اینکه محسن هاشمی اولین مقصر در انتخاب شهردار ضعیف است ، از وی پرسید : اما سوال اساسی از اقای هاشمی این است که مگر اقای نجفی شهردار تهران انتخاب خود شما نیست ؟ ایا شما قبل از انتخاب شهردار 6 ماه فرصت انتخاب بهترین گزینه را برای شهرداری تهران نداشتید ؟ بنده معتقدم نجفی همان نجفی همیشگی است و تغییری نکرده‌اند بلکه این شورای شهر است که باید پاسخگوی ضعف انتخابشان باشند , طرح این سوال بسیار مهم است که ایا 21 عضو شورای شهر تهران با چشمان بسته حکم اقای نجفی را امضا کردند ؟ امروز شورای شهر تهران مسول پاسخگویی سوء مدیریت و عملکرد ضعیف شهرداری است , وی گفت : محسن هاشمی باید به این سوال پاسخ دهند که ایا تا پیش از این نمی‌دانستید که نجفی به علت بیماری رسما از مسولیت پیشین خود در ریاست جمهوری استعفا کردند ؟ ایا این فرد می‌توانست در راس یکی از پرکارترین پست‌های کشور قرار بگیرد ؟ مدیری که 24 ساعته باید در حال اماده باش و خدمت‌رسانی باشد با چنین مشخصاتی قادر به حل مشکلات و پیشامدهای شهری است ؟ سروری در این باره افزود : به هر حال از همان روزهای اول قابل پیش بینی بود که با سوء مدیریت و عملکرد ضعیفی در شهر تهران روبه رو خواهیم شد از این منظر ایراد اصلی را باید به محسن هاشمی و سایر اعضای شورا گرفت تا خود نجفی ! انتخابی که نباید از ان عبور و یا فرار کرد ! به نظر می‌رسد اعضای شورای شهر درصدد هستند تا موضوع را از زوایه دیگری دنبال کنند تا بار مشکلات و تقصیر را از گردن خود باز کنند در حالیکه محسن هاشمی و سایر نمایندگان شورای شهر و پس از انها شهردار تهران مقصر اصلی کم کاری و بی تدبیری در پایتخت هستند .

وی در پایان با اشاره به اینکه روال شورای پنجم و شهرداری تداعی کننده شورای اول است به راهبرد اصلاح‌طلبان در عدم تکرار یک افتضاح دیگر پرداخت و گفت : هر چند شورای پنجم نیز همان راه شورای اول را طی می‌کند اما با توجه به سنگینی بار انحلال شورا برای اصلاح‌طلبان یقینا به هر طریقی جسد شورای شهر را تا پایان دوره ان به دوش می‌کشند , به هر حال اختلاف نظر و مشکلات موجود بین شهرداری و شورا تداعی کننده روند شورای اول شهر تهران است ,.