5 خبر کوتاه با طعم‌های مختلف

۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۰۶:۳۹:۵۵

ترامپ : با پول جنگ در خاورمیانه می‌توانستیم 2 بار امریکا را بازسازی کنیم / اگر می‌خواهید با اسراییل بجنگید از پیاده نظام انها شروع کنید / هاشمی : دولت 3 سال دیر شروع کرد / مردم انتظار اشتغال دارند / کاسه داغ تر از‌اش نباشید / پرچم امریکا را در خود امریکا اتش می‌زنندبه گزارش بلاغ ، ترامپ : با پول جنگ در خاورمیانه می‌توانستیم 2 بار امریکا را بازسازی کنیم اولین انتصاب‌های دونالد ترامپ از هماهنگی وی با جمهوری خواهان حکایت می‌کند , به گزارش دویچه وله ، ترامپ رینس پریبس ، دبیر کمیته ملی جمهوری خواهان امریکا را به عنوان رییس دفتر در کاخ سفید برگزید , انتخاب پریبس حاوی این پیام دانسته شده که ترامپ می‌خواهد در هماهنگی با جمهوری خواهان کار کند .

رییس جمهور جدید امریکا که این روزها سرگرم رایزنی‌های گوناگون برای تعیین اعضای کابینه و کادر پرسنلی خود است ، سمت ریاست دفتر کاخ سفید را به راینس پریبس واگذار کرده است , ترامپ همچنین استیون بنن را به عنوان مشاور اصلی خود معرفی کرد , بنن مدیر اجرایی رسانه خبری « برایبارت نیوز » بود که از محافظه کارترین رسانه‌های ایالات متحده محسوب می‌شود .

او چند ماه پیش از این مقام کناره گرفته بود تا بتواند ترامپ را در انتخابات حمایت کند , ترامپ روز یکشنبه در ارتباط با تصمیمات خود تصریح کرد : « استیون و راینس چهره هایی بسیار صالح هستند و از توانایی‌های راهبردی برخوردارند , انان در کارزار انتخاباتی ما که به پیروزی ای تاریخی انجامید ، عملکرد خوبی از خود نشان دادند .

» راینس پریبس که 44 سال دارد ، به عنوان رییس دفتر بالاترین مقام کارمندی را در کاخ سفید واشنگتن خواهد داشت , او نه تنها کنترل ساختار اداری کاخ سفید را عهده دار خواهد بود و همه ارتباطات و نامه‌نگاری ها و دیدارهای ترامپ را هماهنگ خواهد کرد ، بلکه پلی است میان رییس جمهور و کنگره امریکا , با توجه به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اکنون تمامی مراکز قدرت در امریکا ، یعنی کاخ سفید ، مجلس سنا و مجلس نمایندگان امریکا در دست جمهوری خواهان قرار دارد .

دویچه وله نوشت : از انجایی که پریبس رییس کمیته ملی حزب جمهوری خواه است و در این سمت تجربیات زیادی اندوخته است ، می‌تواند به عنوان سیاستمداری مجرب نقشی موثر در ارتباط میان ترامپ با رهبری حزب جمهوری خواه در کنگره ، به ویژه با پل رایان ، رییس جمهوری خواه مجلس نمایندگان ، ایفا کند , پریبس در گذشته نیز به عنوان سخنگوی حزب جمهوری خواه فعالیت داشت و مسئول جمع اوری کمک‌های مالی این حزب بود , همزمان ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت : با رییس جمهور منتخب امریکا به توافق رسیده است تا هر چه زودتر با وی دیدار کند .

به گزارش شبکه العالم ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، نتانیاهو از برگزاری نشستی با دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب امریکا برای بررسی موضوعات مهم و مشترک خبر داد و گفت : « با ترامپ به توافق رسیدیم هر چه زودتر نشست دوجانبه ای برای بررسی همه مسائل مهم مطرح شده میان اسراییل و امریکا برگزار کنیم », وی افزود : « ترامپ هفته گذشته در تماسی تلفنی از دوستی عمیق خود با اسراییل سخن گفت », در همین حال دونالد ترامپ در مصاحبه با سی بی اس گفت : با پول جنگ در خاورمیانه در 15 سال گذشته ، می‌توانستیم دوبار امریکا را بازسازی کنیم .

وی گفت : سیاستمداران ما برای مدتی طولانی ، مردم را مایوس کرده‌اند , انها ، مردم را در زمینه اشتغال مایوس کرده‌اند , انها حتی در حوزه جنگ نیز مردم را مایوس کرده‌اند .

ما از پانزده سال پیش در این جنگ ( در منطقه خاورمیانه ) درگیر هستیم , ما شش تریلیون دلار در منطقه غرب اسیا هزینه کرده‌ایم , ما با این پول می‌توانستیم کشورمان را دو مرتبه از نو بازسازی کنیم .

به وضع جاده‌ها ، پل‌ها ، تونل‌ها و فرودگاه هایمان نگاه کنید که شبیه مکان‌های از رده خارج است , اگر می‌خواهید با اسراییل بجنگید از پیاده نظام انها شروع کنید نایب رییس دوم مجلس گفت دوست دارم در جنگ با اسراییل شهید شوم , به گزارش عقیق ، علی مطهری گفته است : ما به طور کلی موظف به دفاع از سرزمین‌های اسلامی هستیم .

حتی اگر الجزایر هم مورد هجوم قرار بگیرد ما باید از انها دفاع کنیم , و برعکس هم همین طور , این یک وظیفه اسلامی است که هر مسلمان دارد .

این مرزهای قراردادی اصالتی ندارند , اساسا کل کشورهای اسلامی یک کشور هستند و هر جا مورد هجوم کفار یا کسانی که الت دست کفار هستند قرار بگیرند ما وظیفه داریم که دفاع کنیم , حالا می‌خواهد حرمی انجا باشد یا نباشد ، منتهی اگر حرمی انجا باشد وظیفه ما مضاعف می‌شود که دفاع از حرم هم صورت می‌گیرد .

وی ادامه داد کار کسانی که در جنگ سوریه شرکت می‌کنند کار بسیار بزرگی است , و انها اجر مضاعفی دارند و این حاکی از درک درست انها از مسائل جهان اسلام و فداکاریشان در راه اسلام است , علی مطهری با انتقاد از کسانی که مخالف حضور مدافعان حرم هستند تاکید کرد : کسانی که مخالف مدافعان حرم هستند درک درستی از اسلام و مسائل اسلام ندارند و حضور در سوریه سیاست درستی بوده که ایران به مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی در سایر کشورهای اسلامی پرداخته است .

مطهری با بیان اینکه اگر زمینه فراهم شود من هم دوست دارم در کنار مدافعان حرم باشم ادامه داد : البته خیلی دوست دارم در جنگ با اسراییل شرکت کنم و اگر بناست شهید بشوم خیلی بهتر است در جنگ با اسراییل شهید بشوم , الان هم اسراییل از این شرایط استفاده می‌کند از این فضایی که وجود دارد و این نیروها همه باید برای مقابله با اسراییل متمرکز شود منتهی فعلا لازم است که با تکفیری‌ها مقابله کنیم و بعدا سراغ اسراییل برویم , براساس این سخنان درست اقای مطهری باید پرسید با چه منطقی از فتنه گران و سران انها که صراحتا از سوی سران رژیم صهیونیستی به عنوان سرمایه بزرگ اسراییل معرفی شدند حمایت می‌کند ؟ ایا سیاستمداران صهیونیست اذعان نکردند که فتنه سبز به مثابه جنگ با جمهوری اسلامی از داخل مرزهای ایران است ؟ و ایا فتنه سبز چیزی جز شاخه ایرانی داعش بود که وابستگان ان در اشوب‌ها ، شعار « نه غزه نه لبنان » و « حذف جمهوری اسلامی » و « انتخابات بهانه است ، اصل نظام نشانه است » می‌دادند ؟! ایا زشت نیست که برخی از فتنه گران نظیر تاج زاده و .

,, دفاع از حریم اهل بیت در سوریه را تخطئه کنند و ان را خسارت بدانند و اقای علی مطهری هم که می‌گوید علاقمند به حضور در جنگ سوریه و جنگ با اسراییل است ، از همان جماعت مرتجع و سقوط کرده حمایت کند ؟ به عبارت دیگر ارزوی شهادت در جنگ رژیم صهیونیستی ، در تناقض با حمایت از پیاده نظام صهیونیست هاست .

یاداور می‌شود علی مطهری تیرماه 1393 با اشاره به دیدارش با رهبر معظم انقلاب ( همراه فراکسیون شاهد و برگزارکنندگان شهدا ) از تمایلش برای رفع حصر سران فتنه خبر داده و نوشته بود ؛ ایشان ( رهبرمعظم انقلاب ) فرمودند : « من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم , جرم اینها بزرگ است و اگر امام (ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند , اگر اینها محاکمه شوند ، حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود .

ما به اینها ملاطفت کرده‌ایم ,» هاشمی : دولت 3 سال دیر شروع کرد / مردم انتظار اشتغال دارند هاشمی رفسنجانی از روحانی خواست در سفرهای استانی با اعضای ستاد انتخاباتی جلسه بگذارد , خبرنگار روزنامه ارمان در مصاحبه با هاشمی می‌گوید « ارتباط با کسانی که در روی کار امدن دولت روحانی سهیم بودند ، اصلا وجود ندارد ، در استان‌های مختلف افراد زحمات زیادی کشیدند اما اکنون دلسرد شده‌اند .

» و هاشمی جواب می‌دهد : مسئله ای که اخیرا اقای روحانی جدی تر به ان می‌پردازد ، در مسافرت هایی که می‌روند ، یکی از ملاقات هایشان باید با حامیانش باشد که در انتخابات و بعد از انتخابات حمایتش کنند , ایشان در سفرها با مسئولان ، علما و نظامی‌ها ملاقات می‌کنند ، بهتر است ملاقاتی برای حامیانشان هم داشته باشند ؟ این کار را از قزوین شروع کردند و در اراک هم انجام دادند و الان از این پیشنهاد راضی هستند , فکر می‌کنم ایشان باید به ان جاهایی که رفته و دیگر نمی‌خواهد به ان جاها برود ، حامیانشان را به تهران دعوت کنند و بیاورند و برنامه بگذارد و با انها صحبت کنند .

هاشمی در پاسخ این سوال که « چه راهکاری را توصیه می‌کنید تا رییس جمهور در مدت باقی مانده تا انتخابات انجام دهد » اظهار داشت : الان مهم‌ترین موضوعی که مردم انتظار دارند ، پرداختن بیشتر به اشتغال است و باید به گونه ای رکود را حل و به صورتی اشتغال ایجاد کنند , وی ادامه می‌دهد : بالاخره بانک‌ها یا مستقیما دولتی هستند یا بانک مرکزی بر همه مدیریت دارد و دولت می‌تواند حکمی صادر کند و بگوید مثلا این درصد از پول‌ها باید به تولید داده شود , یا مثلا در مرحله اول به کارخانه‌های تعطیل شده ، وام مناسب بدهید اما چون همه این کارخانه‌ها معوقه دارند ، نمی‌توانند وام بگیرند و روی معوقه شان هم سود می‌اید .

نتیجه نهایی این می‌شود که اینها ورشکسته می‌شوند و نمی‌توانند پول بانک را هم پس بدهند , گفتم : بیایید زودتر خودتان را نجات بدهید و کار اینها را راه بیاندازید , به اینها وام و مهلتی بدهید که کارخانه هایشان راه بیفتد و تولیداتشان به بازار بیاید و درامد داشته باشند و بعد وام را به صورت قسطی می‌پردازند .

به علاوه اگر دولت بخواهد کمکی بکند ، به اینها کمک کند , به اقای روحانی گفتم و ایشان پذیرفت و اقای مسعود نیلی مشاور اقتصاد کلانش را به اینجا فرستاد که بحث کنیم ,.

, از اول سال امسال سیاست در حال اجرا شدن است و اگر اعدادی که می‌گویند ، باشد ، باید امیدوار باشیم , اما اگر سه سال قبل این کار را کرده بودیم ، الان همه کارخانه هایمان تولید انبوه داشتند و صادرات داشتیم و می‌توانستیم ارزان تر هم بدهیم .

از طرف دیگر دستاورد مهم‌تری که می‌توانست برای ما پیش بیاورد ، اشتغال است , هاشمی درباره تیم رسانه ای رییس جمهور و دفتر می‌گوید : اقای روحانی باید یک تیم رسانه ای همه جانبه و عالمانه ای داشته باشد که دائما هر جا می‌بیند که دارند نفوذ سیاسی و خرابکاری می‌کنند ، رخنه‌ها را پر کنند , خیلی از دوستان با رییس جمهور در مورد رفع این نقیصه صحبت کرده‌اند .

مثل اینکه دفترشان برای این کار کشش ندارد خود اقای روحانی قبول کرده و گفته است : تیمی بیاورید که کار کنند , ولی وقتی به دفتر محول شد ، ماند , هاشمی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره وضعیت مهدی هاشمی - که به خاطر 3 جرم اقتصادی و امنیتی محکوم شده - می‌گوید : او از لحاظ جثه خیلی قوی است و در زندان اولا روزه می‌گیرد ، سه چهار ساعت هم ورزش فراخور حال خود می‌کند .

در حال خواندن دو دکترا هم است که یکی در علوم تحقیقات و یکی هم برای اکسفورد که الان رساله‌های این دو را می‌نویسد , کار خودش را می‌کند و در بند زندان گاهی می‌تواند مشکلات مختلف زندانیان مستاصل را حل کند , کاسه داغ تر از‌اش نباشید / پرچم امریکا را در خود امریکا اتش می‌زنند همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب از امثال زیباکلام خواست کاسه داغ تر از‌اش برای امریکا نباشند .

داریوش سجادی نوشت : اقای زیباکلام متعاقب جدیدترین واریته ضمن نرده نوردی به منظور لگد نکردن پرچم امریکا با ایضاحی رفتار مزبور را ناشی از احترامش به مردم امریکا قلمداد کرده و فرموده‌اند : پرچم یک کشور را اتش زدن و لگد کردن خطا هست و توهین به ان ملت محسوب می‌شود , مزید اطلاع کلیه زیباکلامان مزبور عارضم ! خیر دوستان عزیز ! متاسفانه شناخت تان از امریکا و امریکاییان و فرهنگ امریکایی به غایت نحیف است , احترام و پرچم و افتخار و عرق ملی نزد امریکاییان با انچه شمایان مراد می‌فرمایید متفاوت است .

بقول « ریچارد نیکسون » در امریکا پول همه چیز نیست بلکه تنها چیز است , لذا پرچم و شرف و ملیت و کذا و کذا جملگی ذیل مناسبات پول سالارانه امریکایی معنا می‌شوند , بدین اعتبار زیباکلامان مزبور چندان دلنگران بی احترامی به پرچم امریکا نباشند .

نشان به ان نشان که همین روز گذشته و همان امریکاییان مزبور به رغم استنباط و شناخت رقیق « زیباکلامان مزبور » در اعتراض به ریاست جمهوری ترامپ « پرچم » کشور خود را سوزاندند و برخلاف تصور ان بخش از ایرانیان « امریکایی تر از امریکاییان » هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاد و زندگی کماکان در امریکا ادامه دارد ! اقایان فراموش کرده‌اند که سال 58 بالاتر از اتش زدن پرچم امریکا این سفارت خانه ایشان بود که در تهران توسط دانشجویان تسخیر شد و دیپلمات‌های شان 444 روز بازداشت شدند و زمین و زمان به فریاد درامد که ایهاالناس به داد برسید و چه نشسته‌اید که برخلاف کنوانسیون وین به منزلت و شخصیت و اعتبار سفارت امریکا که حکم خاک امریکا را دارد بی احترامی شد ! اما ندیدند یا خود را به ندیدن می‌زنند که همان امریکایی که می‌فرمودند در ماجرای اشغال سفارت مورد بی احترامی قرار گرفته چگونه 6 سال بعد دزدانه رابرت مک فارلین مشاور امنیت ملی رییس جمهورشان را با هیئتی همراه و با اسم مستعار و کیک و بستنی به ایران فرستادند تا از مملکتی که متهم به بی احترامی به ایشان بوده تکدی محبت و مساعدت بمنظور ازادی گروگان‌های شان در لبنان نمایند ! حکایت ایشان حکایت کاسه‌های داغ تر از‌اش است !.
خاورمیانه کاخ سفید ایالات متحده کاخ سفید واشنگتن امریکا پل رایان منطقه خاورمیانه منطقه غرب اسیا سوریه ایران غزه لبنان قزوین اراک تهران اکسفورد امریکا اسراییل بلاغ جمهوری خواهان دویچه وله کاخ سفید مجلس سنا مجلس نمایندگان امریکا شبکه العالم خبرگزاری اسپوتنیک سی بی اس عقیق الجزایر ایران تکفیری رژیم صهیونیستی صهیونیست جمهوری اسلامی ایرانی داعش فراکسیون دولت روحانی بانک مرکزی امریکاییان امریکایی ایرانیان سفارت خانه ایشان کنوانسیون وین سفارت امریکا ترامپ هاشمی دونالد ترامپ ترامپ رینس پریبس راینس پریبس استیون بنن بنن استیون راینس پریبس نتانیاهو علی مطهری مطهری اقای مطهری تاج زاده اقای علی مطهری رهبر معظم انقلاب تمایلش رهبرمعظم انقلاب هاشمی رفسنجانی روحانی اقای روحانی اقای مسعود نیلی مهدی هاشمی زیباکلام داریوش سجادی اقای زیباکلام ریچارد نیکسون رابرت مک فارلین دبیر کمیته ملی جمهوری خواهان امریکا رییس جمهور جدید امریکا ریاست دفتر کاخ سفید مدیر اجرایی رسانه خبری برایبارت نیوز رییس دفتر بالاترین مقام کارمندی رییس جمهور رییس کمیته ملی حزب جمهوری رییس جمهوری خواه مجلس نمایندگان سخنگوی حزب جمهوری نخست وزیر رژیم صهیونیستی رییس جمهور منتخب امریکا رییس جمهوری منتخب امریکا نایب رییس دوم مجلس خبرنگار روزنامه ارمان ریاست جمهوری مشاور امنیت ملی رییس جمهورشان انتخابات ریاست جمهوری جنگ سوریه انقلاب