استقرار بسیج درمحله هرندی

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۴:۰۰:۵۰


اقتصادنیوز : بسیج در محله هرندی مستقر می‌شود , در محله ای که روزانه 8 هزار معتاد در ان تردد می‌کنند , فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفته است : از 5 اذر اولین عملیات مشترک و هماهنگ در تمام عرصه‌ها در محله هرندی کلید می‌خورد .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران ، هفته گذشته بود که ناصرامانی در صحن شورای شهر تهران از وضعیت زندگی در هرندی گفت , این که امنیت اولین درخواست ساکنان قدیمی این محله است , به گفته او مثلث شوم توزیع کنندگان مواد مخدر ، سارقان و معتادان همه این محله را احاطه کرده است و در محله ای که 24 هزار نفر جمعیت دارد ، روزانه هشت هزار معتاد تردد می‌کند .

در خیابان ، کوچه‌ها ، خانه‌های مخروبه و متروکه زمین‌های بی دفاع و رها شده معتادان به راحتی و انبوه در حال استعمال مواد مخدر هستند , این عضو شورای شهر تهران نیازهای اهالی محل را این گونه خلاصه می‌کند که ؛ امنیت جانی ، مالی و اخلاقی , جمع اوری کامل همیشگی قاچاقچیان مواد مخدر ، جمع اوری و انتقال همیشگی معتادان مواد مخدر و کارتن خواب‌ها .

کنترل و نظارت و متمرکز کردن مهاجرین غیرایرانی , تعطیلی بساط مراکز خرید و فروش اموال مسروقه و ضایعات و بستن خانه‌های مجردی ؛ از مهم‌ترین خواسته‌های حداقل ساکنین بومی این محله از مسولان کشور است نه از شهرداری تهران , به نظر می‌رسد این محله پر اسیب اولین مقصد برای فعالیت‌های اجتماعی که مدت هاست مدیران شهری از ان سخن می‌گویند باشد .

امروز فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) به صحن شورای شهر امد و به موضوع اسیب‌های اجتماعی که چهره شهر را مکدر کرده است اشاره کرد , اودر خصوص فعالیت سپاه و بسیج در محلات شوش و هرندی گفت : متاسفانه در تهران بزرگ چند محله اسیب دیده داریم , البته اقدامات خوبی در سال‌های اخیر صورت گرفته است .

بسیج قرارگاهی را برای این شش محله اسیب دیده تشکیل داده و قرار شده با یک برنامه منسجم تمام ظرفیت‌ها را با همین گروه‌های جهادی به کار گیریم , البته گروه‌های جهادی تنها معطوف به عرصه عمران نیست و سلامت ، فرهنگ و علمی را نیز در بر می‌گیرد , همه گروه‌های جهادی را معطوف به این شش محله می‌کنیم .

از 5 اذر اولین عملیات مشترک و هماهنگ در تمام عرصه‌ها در محله هرندی کلید می‌خورد , حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در خصوص مسئولیت بسیج در قرارگاه اجتماعی شهر تهران به اکوایران گفت : به این جهت قرارگاه ایجاد شد زیرا نیاز به تمرکز بود , معمولا در زمان هایی قرار گاه ایجاد می‌شود که ما به علت وجود مسئولیت‌های متفاوت نیاز به هماهنگی داریم .

وی ادامه داد : این قرارگاه قرار است این تمرکز و هماهنگی را به وجود بیاورد بنابراین هیچ راهی نداشتیم به جز این که ما به عنوان بسیج که هم با مردم ارتباط داریم و هم با مسئولان و مرکز ثقلیم , یک مرکز ثابتی را در این محلات ایجاد کنیم وبا هماهنگی‌های بین بخشی تمام ظرفیت‌ها ، امکانات و اراده‌ها را در انجا متمرکز کنیم این اتفاق رخ داده است و اگر بخواهیم دستاوردها و اثار ان را ببینم باید چند ماهی صبر کنیم , علیرضازاکانی شهردار تهران در نخستین روزهای حضورش در صحن شورا حضور معتادان متجاهر در سطح شهر را « لکه ننگ » نامید و گفته بود : هر چند مسئله معتادان متجاهر مستقیما به شهرداری ارتباطی پیدا نمی‌کند ، اما شهرداری باید سهم خود را بپذیرد و با همکاری ناجا و سایر نهادها ، چهره شهر را تغییر دهد .

به نظر می‌اید اولین گام اجرایی قرارگاه اجتماعی از 5 اذرماه برداشته می‌شود و پاکسازی مورد اشاره شهردار با استقرار بسیج در محله هرندی اغاز می‌شود , همچنین بخوانید اژیر فولاد برای ارز و بورس اصفهانی‌ها برای احیای زاینده رود به سیم اخر زدند ! بحران کم ابی ؛ ایران هم از نسخه امارات ، چین و امریکا بهره می‌گیرد ! سیمان و فولاد در شمال بی گاز ماندند !.