اظهارات مهم مخبر درباره ارز 4200 تومانی / برای کشور مفید نیست

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۴۱:۵۸


مخبر با اشاره به افزایش قیمت کالا در بازار گفت : بحث گرانی‌ها ، زمینه‌ها و پیش فرض هایی دارد , ما با یک کسری بودجه جدی و محدودیت‌های درامدی مواجه هستیم , ما تورم بالایی را تحویل گرفتیم .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور صبح امروز ( یکشنبه ) در ایین افتتاحیه 2550 پروژه محرومیت‌زدایی سازمان بسیج مستضعفین که در محل این سازمان برگزار شد ، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت : بسیج یک سازمان و تشکیلات نیست بلکه تفکر و فرهنگی است که امروز سر تا پای جهان اسلام را فرا گرفته است و همین تفکر در محور مقاومت کارکرد دارد , وی بیان کرد : با حضور بسیجیان در زمان جنگ ، ورق برگشت درحالی که تا پیش از حضور رزمندگان ، چنین نبود , یک سوال جدی این است که در تقابل جمهوری اسلامی و غرب انچه باعث شده این کشور را با این ابعاد در مقابل جهان سلطه سربلند نگه دارد ، چیست ؟ قطعا تجهیزات نظامی و پیشرفت‌های نظامی نیست ، اگرچه تسلیحات نظامی قطعا موثر است .

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد : تفاوت این مساله این است که یک تفنگ در دست یک امریکایی‌ها است و یک تفنگ که در دست یک بسیجی است , نتیجه این ماجرا این می‌شود که در حضور ناوهای امریکایی کشتی دزدیده شده ما بر می‌گردد و امریکایی‌ها زانو می‌زنند و همان تفنگ بسیجیان بالای سرشان است , مخبر با اشاره به حضورش در مناطق زلزله زده هرمزگان گفت : من در همه اتفاقاتی که در کشور افتاده حتی در مسئولیت قبلی هم که بودم ، معمولا جزء افرادی بودم که حضور اولیه داشتم .

هرکجا که حضور پیدا کردم ، شاهد بودم که تنها دادرس مردم مصیبت زده و حادثه دیده ، بسیج بود , وی با اشاره به افزایش قیمت کالا در بازار گفت : بحث گرانی‌ها ، زمینه‌ها و پیش فرض هایی دارد , ما با یک کسری بودجه جدی و محدودیت‌های درامدی مواجه هستیم .

ما تورم بالایی را تحویل گرفتیم , معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه من ارز ترجیحی را برای کشور مفید نمی‌دانم ، گفت : ارز ترجیحی در این چند سال فنر قیمت‌ها را متراکم نگه داشته است و متاسفانه بخش عمده ارزی که با مجوز مجلس در سال 1400 تخصیص داده شده بود ، هزینه شده است , مخبر تاکید کرد : امروز تدابیر خوبی شکل گرفته است اما زمانبر است .

ادامه دارد همچنین بخوانید 2 عامل مهم اقتصادی که مانع حدف ارز 4200 شد دوئل سرنوشت ساز موافقان و مخالفان یارانه دلاری دستورات فوری و مهم مخبر درباره مناطق زلزله زده / ساخت و تعمیر منازل سریعا عملیاتی شود دستور مهم رییسی به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد.