اگر فرمایشات حضرت اقا را اویزه گوش کنیم ، در تمام حوزه‌ها بیمه می‌شویم

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۴۳:۳۳


اقتصادنیوز : نماینده مردم گرمسار در مجلس ، مطرح کرد : « در هر ماه اقای رییسی ده هزار میلیارد بدهکاری دولت قبلی را می‌دهد و چه قدر اقای رییسی نجیب است که این را تا حالا جایی نگفته است , هر کس دیگری بود مدام این را گردن دولت قبلی می‌انداخت مثل اقای روحانی که بعد از هشت سال هم تقصیر‌ها را گردن دولت احمدی‌نژاد می‌انداخت ,» به گزارش اقتصادنیوز اردشیر مطهری عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با « انتخاب » درباره اینکه مجلس در بحث مهاجرت نخبگان چه تاثیر مثبتی می‌تواند داشته باشد ، گفت : « ما مشکل قوانین در کشور نداریم بلکه مشکل اجرا داریم .

شما اگر امار بگیرید بیشترین مهاجرت نخبگان در هشت سال دولت اقای روحانی بوده است , پس این نشان می‌دهد که ما مشکل سو مدیریت و عدم دلسوزی انها به حال و روز مجموعه‌ها و مردم باعث شده تبعات ناشی از ان به جامعه و مردم منتقل شود ,» وی ادامه داد : « اگر به دنبال این باشیم که فرمایشات حضرت اقا را مو به مو در دستگاه‌های اجرایی اویزه‌ی گوشمان کنیم ، مطمئن باشید در تمام حوزه‌ها بیمه هستیم .

شما اقتصاد مقاومتی را نگاه کنید ، چندین ساله ایشان فرموده‌اند اما کسی اراده برای اجرایش نداشت یا بادی به هر جهت بود , امروزه اگر می‌خواهیم کشور را بیمه کنیم ، باید به دنبال این باشیم که فرمایشات رهبری را اجرا کنیم ,» مطهری در پاسخ به این پرسش که تحریم‌ها و فشار اقتصادی ناشی از ان که مردم متحمل ان شدند ، چه نقشی در افزایش مهاجرت داشته است ، عنوان کرد : « تحریم‌ها در همه حوزه‌ها اثر داشته ولی درصدش مهم است .

ما نمی‌توانیم بگوییم عامل صد در صدی مهاجرت ، تحریم‌ها بوده است بلکه یک بخشی اثر داشته و طبیعی هم است , از اول انقلاب اگر نگاه کنید تحریم‌ها بوده اما شدت ان تاثیر گذار است , الان شما بحث واکسن را نگاه کنید که در عرض یک ماه دولت اقای رییسی چه شد که 100 میلیون دز واکسن وارد کشور شد ؟ در فاصله یک ماه چه تحولی مگر ایجاد شد جز اینکه ادم‌ها عوض شدند .

مگر تحریم در زمان اقای رییسی نبود ؟ این است که می‌خواهم بگویم سو مدیریت مسئله اصلی است ,» این نماینده مجلس ادامه داد : « خدا نکند رییس جمهوری که خودش را دکتر ، حقوقدان ، سرهنگ و همه فن حریف بداند که نتیجه‌اش این می‌شود که یک چنین زمینی را به دولت بعدی تحویل دادند که هزاران میلیارد دلار بدهی دولت اقای روحانی بر گردن دولت اقای رییسی افتاد , بدان معنا که در هر ماه اقای رییسی ده هزار میلیارد بدهکاری دولت قبلی را می‌دهد و چه قدر اقای رییسی نجیب است که این را تا حالا جایی نگفته است .

هر کس دیگری بود مدام این را گردن دولت قبلی می‌انداخت مثل اقای روحانی که بعد از هشت سال هم تقصیر‌ها را گردن دولت احمدی‌نژاد می‌انداخت , اینکه ما تقصیرها را گردن دیگران می‌اندازیم منطقی نیست اما این انسان انقدر نجیب است که هنوز یک جمله نگفته است که من 500 و خورده ای هزار میلیارد دلار دارم بدهی دولت قبلی را می‌دهم ,» مطهری در پاسخ به این پرسش که طرح هایی مانند طرح صیانت از فضای مجازی ، چه تاثیری بر افزایش مهاجرت نخبگان دارد ، اظهار کرد : « به باور من در طرح‌ها باید مردم دیده شوند .

ما باید مردم و منافعشان را ببینیم و به دنبال این باشیم که اثار تخریبی برای مردم نداشته باشد چرا که کسب و کار در فضای مجازی امار بالایی را دارد , بنابراین ما باید استفاده اسان و بهینه از فضای مجازی را برای مردم مهیا کنیم کما اینکه همکارانی که این طرح را پیگیری می‌کنند ، باید این نگاه را داشته باشند ,» این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید در خصوص رفتارهایی که ممکن است به کسب و کار مردم لطمه بزند ، دقت کنیم ، گفت : « از کارشناسان این حوزه باید در جلسات طرح استفاده شود که من خبر دارم این کار هم در حال پیگیری است .

امید داریم که دوستان کاری کنند تا مردم دیده شوند و شرایط را مهیا کنیم تا انها اسیب نبینند ,» مطهری درباره انتصابات فامیلی و اثری که بر افزایش مهاجرت دارد ، خاطر نشان کرد : « بعضی اقایان فامیل خودشان را بر سر کار اورده‌اند و پست‌های انچنانی هم داده‌اند که این سم مهلکی است برای فعالیت ان فرد و شروع خیلی بدی است , مطمئن باشید هر کس بگوید من مراقب هستم ، دروغ می‌گوید .

مردم از مدیران ما انتظار چنین رفتار هایی را ندارند , اگر هم اقایان تخصصی دارند ، دست کم باید در یک حوزه دیگری فرستاده شوند تا انجا کار کنند و نزدیک نباشند ,» همچنین بخوانید راه اندازی 982 گردان سایبری شهرستانی و 2500 گردان سایبری حوزه محور توسط بسیج این روحانی معروف خودروی خارجی سوار می‌شود ؟ توضیحات دفتر ایت الله مجتهد شبستری درباره استفاده او از مگان / فرد خیری ان را هدیه کرده بود پس لرزه‌های اظهارات یک روحانی درباره خودروهای خارجی.