دمینوی ریزش دلار در بازار ارز / دلار گرفتار برزخ برجامی شد

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۵۵:۲۹


اقتصادنیوز : قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته کاهش را تجربه کرد , به گزارش اقتصادنیوز ، سریال ریزش‌های دلار ادامه دارد , قیمت دلار امریکا عصر روز پنجشنبه گذشته سطح حمایتی حساس 28 هزار و 200 تومانی را از دست داد و در محدوده 28 هزار و 150 تومان قرار گرفت .

شکست سطح حمایتی دلار از نگاه برخی از بازیگران ارزی می‌تواند زمینه ساز افزایش فشار فروش معامله گران فنی در ابتدای امروز شود , با این حال ، در صورتی که دلاری‌ها امروز بتوانند مرز 28 هزار تومانی را حفظ کنند ، خریداران بار دیگر به بازار بازخواهند گشت , امادگی عراق برای پرداخت بدهی‌های ایران هفته گذشته بازار ارز نسبت به خبرهای ازادسازی منابع بلوکه شده واکنش خاصی را نشان نداد .

حال خبر هایی تازه ای از پرداخت بدهی‌های عراق به ایران مخابره می‌شود , « احمد موسی »، سخنگوی وزارت برق عراق ، طی اظهاراتی تاکید کرد که این وزارتخانه با ایران بر سر تعهدات خود درباره پرداخت همه بدهی‌های مربوط به واردات گاز و برق از ایران به توافق رسیده و اماده پرداخت بدهی‌های خود به ایران است , دلار در برزخ برجام اولین دور مذاکرات برجام در دولت سید ابراهیم رییسی بعد از ماه‌ها کش و قوس 8 اذر 1400 برگزار می‌شود .

معامله گران در این روزهای اخیر در انتظار مذاکرات هسته ای بوده‌اند , قیمت دلار نسبت به سیگنال‌های مثبت و منفی طرف‌های مذاکره کننده واکنش‌های از خود نشان داده است , بخشی از معامله گران تصور می‌کنند که در بدترین حالت ، قیمت اسکناس امریکایی به زیر محدوده 27 هزار و 800 تومان نخواهد رفت و حوالی محدوده یاد شده تا محدوده 28 هزار و 200 تومان را منطقه کف بازار ارز در نظر گرفته‌اند .

این دسته از معامله گران اعتقاد دارند که مذاکرات هسته ای در شرایط دشواری قرار دارد و مذاکرات گروسی با ایرانی‌ها نیز نتیجه خاصی به همراه نخواهد داشت , در حالی که دسته ای از معامله گران نسبت به نتایج مذاکرات هسته ای خوش بین نیستند ، گروه دیگری باور دارند که ممکن است شرایط ایجاد یک توافق موقت بین ایران و امریکا فراهم شود , در صورتی که چنین توافقی رخ دهد ، احتمال نزول قیمت دلار به زیر مرز 27 هزار تومانی بسیار بالا خواهد بود .

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت دلار بر روی 28 هزار و 170 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت چهارشنبه شب 160 تومان عقب‌نشینی کرده بود , چهارشنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی 28 هزار و 330 تومان قرار داشت , بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند .

در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز شنبه 29 ابان 1400 ارزان می‌شود , پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم قیمت درهم در انتهای معاملات نقدی روز چهارشنبه با 7 هزار و 720 تومان بسته شد , قیمت درهم پشت خطی شب گذشته نسبت به معاملات نقدی 10 تومان پایین رفت و با 7 هزار و 710 تومان معامله شد قیمت طلایی درهم شب گذشته بر روی 7 هزار و 720 تومان قرار گرفت که نسبت به چهارشنبه شب 5 تومان پایین تر بود .

بنابراین از کانال قیمت دلار از مسیر قیمت درهم سیگنال کاهش مخابره شد , پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی قیمت دلار فردایی شب گذشته بر روی 28 هزارو 190 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی چهار شنبه شب 90 تومان کاهش یافته بود , این بدین معناست که معامله گران فردایی بازار ارز امروز شنبه 29 ابان 1400 را نزولی پیش بینی کرده‌اند .

همچنین بخوانید طرح جهش مسکن کلید خورد / سایه احتیاط بر سر دلار سیگنال روس‌ها به بازار ارز / خریداران به بازار برمی‌گردند ؟ سقوط ازاد لیر پس از تصمیم جدید بانک مرکزی ترکیه قیمت دلار ، سکه و طلا نزولی شد / درهم ارزان شد.