بازار در انتظار دامنه طرح ملی مسکن

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۵۰:۱۳


اقتصاد نیوز : در بازار مسکن ، بازار فعلا در شرایط رکودی است و خبری از تغییرات بازار نیست , طبق اخرین نشست شورای عالی مسکن ، ساخت 700 هزار واحد مسکن در طرح جهش مسکن کلید خورد , در بازار ارز ، سایه احتیاط بر سر دلار سنگینی میکند .

قیمت دلار به لبه کانال 28 هزار تومان نزدیک شده و ممکن است در صورت ارسال سیگنال‌های قوی تر برای فروشندگان ، بازار وارد کانال 27 هزار تومان شود , در این خصوص با رویدادهای منتشره از اغاز دور جدید مذاکرات برجامی وین این احتمال ممکن است در دو هفته اینده محتمل و بازار با فشار از سمت عرضه روبه رو شود , در سوی دیگر ماجرا ، همچنان اهرم هایی ( همانند اختلاف نظر دو طرف برجام ) در بازار وجود دارند که بازار ارز را در مسیر صعودی قرار میدهند .

در بازار مسکن ، بازار فعلا در شرایط رکودی است و خبری از تغییرات بازار نیست , طبق اخرین نشست شورای عالی مسکن ، ساخت 700 هزار واحد مسکن در طرح جهش مسکن کلید خورد , تاکنون نیز یک میلیون و 300 هزار نفر در طرح جهش تولید مسکن ، ثبت نام کرده‌اند .

متقاضیانی که تاکنون اقدام به ثبت نام نکرده‌اند ، تا تاریخ 15 اذر ماه امسال فرصت دارند , فعلا بازار منتظر تصمیمات عملیاتی و میزان اثرگذاری تصمیم‌گیری ها در این خصوص است , رستم قاسمی ، وزیر راه و شهرسازی پیش تر در همین باره گفته است : در مسکن مهر که از سال 88 شروع شده و هنوز 240 هزار واحد ان در حال انجام است .

از 4 میلیون مسکنی که قرار است ساخته شود ، حدود یک میلیون روستایی و حدود 3 میلیون شهری است ، در بخش روستایی ما مشکل زمین نداریم , از 3 میلیون واحد شهری نیز اکنون برای حدود 2 میلیون و 400 هزار واحد زمین پیش بینی شده و تا پایان سال زمین برای سقف 4 میلیون مسکن تعیین تکلیف خواهد شد , مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر « طرح جهش مسکن کلید خورد / سایه احتیاط بر سر دلار » بخوانید .

.