قیمت دلار صعودی می‌شود ؟ / معامله گران در انتظار مذاکرات برجام

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۴:۰۲:۵۳


قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته افزایش را تجربه کرد , به گزراش اقتصادنیوز ، , قیمت دلار در شروع معاملات روز گذشته بر مدار صعود قرار گرفت و تا 28 هزار و 280 تومان هم پیش رفت .

قیمت دلار در ادامه اما ریزش کرد و در انتهای معاملات 28 هزار و 190 تومان مبادله شد , هرچند نزدیک شدن به زمان مذاکرات هسته ای ترمز افزایشی قیمت دلار را کشیده است و معامله گران در انتظار مذاکرات برجام هستند اما با این وجود برخی پیش بینی‌ها حکایت از افزایش قیمت دلار در بازار امروز است , پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت دلار بر روی 28 هزار و 330 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت سه شنبه شب 20 تومان بالاتر بود .

سه شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی 28 هزار و 310 تومان قرار داشت , بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند , در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز پنجشنبه 27 ابان 1400 بر مدار صعود قرار می‌گیرد .

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم قیمت درهم در انتهای معاملات نقدی روز چهارشنبه با 7 هزار و 740 تومان بسته شد , قیمت درهم پشت خطی روز گذشته نسبت به معاملات نقدی ثابت بود و با 7 هزار و 740 تومان معامله شد قیمت طلایی درهم شب گذشته بر روی 7 هزار و 715 تومان قرار گرفت که نسبت به سه شنبه شب ثابت مانده بود , بنابراین از کانال قیمت دلار از مسیر قیمت درهم سیگنال کاهش یا افزایش قیمت دلار مخابره نشد .

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی قیمت دلار فردایی شب گذشته بر روی 28 هزارو 280 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی سه شنبه شب 70 تومان بالا تر بود , این بدین معناست که معامله گران فردایی بازار ارز امروز پنجشنبه 27 ابان 1400 را صعودی پیش بینی کرده‌اند , اولیانوف : شاهد پیشرفت بسیار مثبت در مذاکرات هستیم شب گذشته از کانال‌های تلگرامی قیمت دلار توییت « میخاییل اولیانوف » نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین و رییس تیم مذاکره کننده در رفع تحریم‌های ایران برجسته شد .

او در توییتی نوشت : « ما شاهد پیشرفت بسیار مثبتی هستیم , چندی پیش برخی از این کشورها مخالف برجام بودند و از خروج امریکا از توافق هسته ای استقبال کردند , اکنون انها توانایی درس گرفتن و تجدید نظر در مواضع خود را در پرتو تجربه به دست امده نشان می‌دهند .

این سزاوار احترام است ,» بیانیه امریکا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس همچنین خبر دیگری که اهمیت یافت یک بیانیه سیاسی درباره ایران بود , امریکا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس بعد از برگزاری جلسه کارگروه خود در خصوص ایران در ریاض بیانیه مشترکی صادر کردند .

در بیانیه ای که روی وب سایت وزارت خارجه امریکا قرار گرفته تصریح شده واشنگتن و اعضای شورای همکاری خلیج فارس بر ضرورت « پیوند‌های اقتصادی عمیق تر » با ایران بعد از رفع تحریم‌های امریکا ذیل برجام تاکید کرده‌اند , همچنین بخوانید سرگذشت دلار در 100 روز ابتدایی دولت رییسی ریزش قیمت دلار ، طلا و سکه تحت تاثیر خبر مذاکرات افزایش قیمت سکه امامی تحت تاثیر قیمت دلار صادرات به عراق افت کرد.