قوه ناطقه رییسی در پاستور / علی بهادری کیست ؟

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۴۸:۰۱


سخنگوی دولت طرفدار گرفتن مالیات از پزشکان و طلا فروشان و اجرای طرح‌های مالیاتی برای مسکن است سیاست‌های مالیاتی که در کشورهای لیبرال اجرا می‌شود , اما همزمان در رویکرد بیرونی خود به شدت به لیبرالیسیم حمله می‌کند , به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران ، برخی به عملکردشان مشهور هستند ، برخی به گذشته برخی هم به مواضع .

علی بهادری جهرمی جزء دسته سوم است , دولتمردی که جاده صف کن دهه هفتادی‌ها در قدرت شده خود در 24 سالگی از مرکز پژوهش‌ها شروع کرد , نهادی که با حضور احمد توکلی پایگاهی دیگر برای تیم‌سازی اصولگرایان شد .

اما خیلی زود به همراه بردارش در شورای نگهبان فعال شد و در پژوهشکده این نهاد تئورسین برخی مسائل مناقشه برانگیز درباره این نهاد شد , از تطبیق جایگاه این نهاد با نهادهای مدرن نظارتی در دنیا تا دفاع از نظارت استصوابی , با عین حال او دغدغه دانش حقوقی را نیز دارد .

می‌گوید به این دلیل به جای حقوق خصوصی که بهره مندی مالی بیشتری دارد سراغ حقوق عمومی رفته که دغدغه‌های شهروندی داشته است , اما همین حقوقدان دغدغه مند وقتی به تفسیر اصول ازادی قانون اساسی می‌رسد اشکارا محدودیت‌های در نظر گرفته شده درباره ازادی در این قانون را قابل تسری به انواع ازادی می‌داند , این دیدگاه مقابل دو دیدگاهی است که محدودیت‌ها درباره ازادی را صرفا برای موارد اشاره شده نافذ می‌دانند یا فقط بخشی از محدودیت‌ها را قابل تعمیم عنوان می‌کنند .

بهادری طرفدار جریان سومی است که محدودیت‌ها درباره ازادی در قانون اساسی را برای انواع قابل تسری می‌داند , یعنی مطلق انگاری ممنوعیت‌ها , سخنگوی جدید دولت گاهی نیز از حوزه حقوق به حوزه مصلحت و سیاست سرک می‌کشد .

او طرفدار این نظریه است که رهبری می‌تواند حکم رییس جمهور را تنفید نکند و این اتفاق عین مردم سالاری است زیرا رهبر خلاف مصلحت عامه عمل نمی‌کند , در عرصه سیاسی اشکار از دو گانه سازش و مقاومت حرف می‌زند با پیوستن به گروه اقدام مالی که در حوزه پولشویی و تامین مالی تروریسیم فعال مخالفت می‌کند و توییت می‌زند , در عین حال در عرصه سیاست داخلی مدافع شفافیت و ردیابی سرمنشا پول‌های کثیف در انتخابات است .

در حوزه اقتصادی تمرکزش بر بودجه و شفافیت است , طرفدار گرفتن مالیات از پزشکان و طلا فروشان و اجرای طرح‌های مالیاتی برای مسکن است سیاست‌های مالیاتی که در کشورهای لیبرال اجرا می‌شود , اما همزمان در رویکرد بیرونی خود به شدت به لیبرالیسیم حمله می‌کند .

انهایی که او را می‌شناسند از حسن برخوردش می‌گویند که صمیمی و بی تکبر رفتار می‌کند اما نوشته هایش جسورانه است ابایی ندارد سعید حجاریان را بی سواد بخواند یا استعفای ظریف پس از حاشیه‌های سفر اسد به تهران رجحان منافع صنفی بر ملی بخواند و او را عتاب کند چرا شیرینی دیدار را تلخ می‌کند , گفته می‌شود اشنایی او با ابراهیم رییسی از بسیج حقوقدان اغاز شده است و تا کنون ادامه دارد , وقتی رییسی رییس قوه قضاییه شد عکس ایستاده او را کنار عکس نشسته املی لاریجانی مونتاژ کرد تا در توییتی به سلف کنایه ای بزند و او را تحسین کند .

در توییتش نوشت : رییسی در قامت یک قاضی ایستاده در مراسم معارفه ظاهر شد انشالله همین روال در مدیریت استمرار داشته باشد و در مراسم تودیع او را قاضی نشسته نبینیم , قضات ایستاده رویکردی فعال در اقدام ، حمایت از حقوق مردم و مقابله با فساد دارند و منتظر نمی‌مانند ," قاضی ایستاده او را ابتدا رییس مرکز وکلای قوه قضاییه کرد که رقیبی بر ساخته برای کانون وکلا بود .

رییسی منتظر پایان ماموریت 5 ساله نماند و قبای قاضی القضاتی را از تن بیرون کرد تا ردای شیخ الرییسی را بر تن کند , علی بهادری در دولتی که ریاستش با رییسی است قرار است سخنگو و قوه ناطقه او باشد , او تا دیروز مطالبه گر بود و امروز باید پاسخگو باشد بهادری و رییسش در این جایگاه ایستاده می‌روند یا مانند گذشتگان عرصه قدرت را ترک می‌کنند .

همچنین بخوانید سخنگوی دولت داماد کیست ؟ سخنگوی دولت رییسی هم منصوب شد + سوابق خبری مهم درباره سخنگوی دولت / چه کسی جایگزین علی ربیعی می‌شود ؟ اگر رییسی 100 نفر مثل دو وزیر پیشنهادی معرفی کند دردی از اموزش و پرورش دوا نخواهد شد.