اصلاح بخش انرژی با ماده «12» قانون رفع موانع تولید

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۳:۵۲:۱۵


دنیای اقتصاد : در یک نشست تخصصی بر ظرفیت بالای ماده «12» قانون رفع موانع تولید برای اصلاح بخش انرژی کشور تاکید شد , نشست تخصصی کمیسیون انرژی اتاق ایران به ریاست ارش نجفی در این زمینه حاوی نکات بسیاری بود , رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران ابتدا در خصوص وابستگی اقتصاد ایران به انرژی گفت : حدود یک قرن است که اقتصاد ایران به انرژی وابسته است .

این وابستگی باعث بدرفتاری‌های اقتصادی هم شده و میزان مصرف انرژی در کشور بسیار زیاد است , به گزارش اتاق ایران انلاین ، نجفی افزود : در 10 سال گذشته بارها درباره این میزان مصرف انرژی در کشور هشدار داده شد که هیچ کس به این هشدارها توجه نکرد , امروز گفته می‌شود باید حدود 200 میلیون مترمکعب گاز در سال وارد کنیم .

در بخش‌های دیگر هم همین معضل را داریم , ماده «12» قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر ناظر به کاهش مصرف انرژی است , در 6 سال گذشته ، به رغم وجود ظرفیت‌های مالی و قانونی ، هیچ استفاده ای از ماده «12» نشد .

شورای عالی اقتصادی سالانه بیش از 100 میلیارد دلار و در بندی دیگر 50 هزار میلیارد تومان بودجه برای کاهش مصرف انرژی به منظور سرمایه‌گذاری در این حوزه در نظر گرفته است , به موازات ان هم 116 میلیارد دلار پروژه تعریف شده است ، اما وزارت نفت فقط حوزه ای را که خودش می‌توانست ورود کند ، عملیاتی کرد که این فقط 16 میلیارد دلار بوده است , رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت : این ماده قانونی ظرفیتی است که بخش خصوصی می‌توانست از ان بهره ببرد ، ولی با نوع نگارش دستورالعمل‌ها این امکان تضعیف شد .

پرداخت یارانه نقدی به مردم ماهانه پولی بود که به اقتصاد کشور تزریق شد و نقدینگی بی سامانی وارد اقتصاد شد که نتیجه ان تورم بود , او ادامه داد : در هدفمندی یارانه‌ها عددی حدود 2 میلیارد و 400 میلیون دلار پول قوی را خرد و در جامعه تقسیم کردند , این کار باعث شد نقدینگی افزایش پیدا کند .

این مبلغ 11 سال است از طرف دولت تامین می‌شود ، اما درواقع به دولت تحمیل می‌شود و هیچ تاثیری بر جامعه ندارد , رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران در ادامه اظهار کرد : پیشنهاد می‌کنیم عدد 45 هزار تومان را که مبلغ زیادی از دولت کسر می‌کند ، حذف کنند و در حوزه وزارت نیرو پرداخت کنند تا بتوان در تمامی حوزه‌ها پیشرفت کرد , این یارانه باعث تورم در جامعه شده و هیچ چیزی تغییر نکرده است .

اصلاح الگوی مصرف انرژی هم صورت نگرفت , او افزود : اگر پول یارانه را در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کردیم ، باعث می‌شد نرخ اشتغال هم بالا برود , اگر در حوزه وزارت نیرو وارد می‌شد ، کاهش 35 درصدی بهینه برق به وجود می‌امد و طی حدود هفت سال کل وجه سرمایه‌گذاری شده به خزانه کشور برمی‌گشت .

نجفی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در حوزه بهینه‌سازی اشاره کرد و گفت : امروز جایی برای گلایه از گذشته نیست و باید راهی موثر و موفق را در پیش گیریم , ماده «12» این قانون بسیار مترقی است ؛ اما در شرکت نفت ایین نامه ان تحریف و کارامدی قانون کم شد , ما این را قبلا به اقای جهانگیری توضیح دادیم و الان هم حاضریم با دولت در این زمینه همکاری کنیم .

وی درباره اوراق سلف موازی نفتی اظهار کرد : سال هاست درباره این مساله صحبت می‌کنم , ما قبلا طرحی درباره اوراق سلف نفتی تهیه کرده بودیم که در وزارت نفت مسکوت ماند و بعدا همان طرح را با نام اوراق نفتی دو بار به مجلس فرستادند و مورد موافقت قرار نگرفت , اوراق نفتی دولت ، عملا اوراق قرضه بود نه سلف نفتی ؛ اوراق سلف نفتی یعنی پیش فروش نفتی که در اینده استخراج خواهد شد .

نجفی تاکید کرد : البته من با ورود دولت به فروش اوراق قرضه نفتی به شکل ریالی به هیچ وجه موافق نیستم , تمام حرفم این است که باید اوراق سلف نفتی و اوراق پیش فروش نفت با ارز در ازای صرفه جویی نفتی عرضه شود ، نه ریال , البته اوراق سلف نفتی با اوراق نفتی و قرضه فرق می‌کند .

او ادامه داد : به اوراق سلف نفتی اعتقاد دارم ؛ اوراق سلف موازی صرفه جویی انرژی و حالا به کارگیری اوراق سلف نفتی برای دولت و مجلس الزامی است و می‌توان از این ظرفیت مالی به پشتوانه حوزه‌ها و ذخایر نفتی بهره برد , البته باید تا الان از ان استفاده می‌کردیم , این اوراق با اوراق قرضه تفاوت جدی دارد و این طبق ماده «12» باعث صرفه جویی انرژی می‌شود .

این اوراق بر اساس سیستم بازرسی m&v مورد بازرسی و ارزیابی قرار می‌گیرد , کشوری مثل امریکا از 50 سال قبل پشتوانه دلار را از دلار خود برداشت و پول خود را در تمام دنیا جا انداخت , ان وقت ما با داشتن این همه ذخایر محرز و موجود نمی‌توانیم اوراق سلف نفتی را به عنوان اوراق بهادار در دنیا عرضه کنیم .

رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران درباره لزوم صرفه جویی انرژی در ساختمان‌های مسکونی سبز گفت : طی دهه‌های اخیر ، احداث ساختمان هایی با کاربری مسکونی برای کمک به حل مشکل مسکن در ایران مورد توجه قرار گرفت , از طرف دیگر ، ضرورت توجه به امر صرفه جویی ، به خصوص صرفه جویی در مصرف انرژی‌های فسیلی ، باعث شده که طراحی پایدار و معماری سبز به یکی از مباحث بسیار مهم تبدیل شود , بر اساس امار موجود ، بیش از نصف انرژی در ساختمان‌ها برای گرمایش و سرمایش و معادل 10 درصد ان برای روشنایی و بقیه ان برای سایر مصارف انرژی به کار می‌رود .

با روش m&v، سرمایه‌پذیر ، طرح را بررسی و درنهایت با دولت تعامل می‌کند ؛ چون ذی نفع نهایی صرفه جویی انرژی ، دولت است , البته پروژه‌ها با هم متفاوتند , او افزود : m&v سرمایه پذیری پروژه‌ها را تعریف می‌کند .

ملاک پرداخت هزینه سرمایه‌گذاری قبلا با قرائت کنتور انجام می‌شد ، ولی این رویه قابل قبول بخش خصوصی نبود و نوعی درخواست پول خود بود , البته رفتار بهره بردار هم قابل پیش بینی نبود و در گذر زمان الگوی رفتار تغییر می‌کرد , پس قرائت کنتور روش دقیقی برای الگوی سرمایه‌گذاری و صرفه جویی نیست .

درنهایت توافق شد که m&v پروژه تعریف شده را تایید کند و در نهایت گزارش اقتصادی ان ارائه شود تا سرمایه‌گذاری صورت گیرد , نجفی ادامه داد : سرمایه گذار کی سرمایه خود را پس می‌گیرد تا چرخه اقتصادی استمرار یابد ؟ پیشنهاد ما بر اساس نیمه عمر پروژه بود که زمان تسویه باشد , البته این هم برای بخش خصوصی قابل عملیاتی شدن نبود .

به همین دلیل ، اوراق را تعریف کردیم تا میزان بدهی بر اساس اوراق سلف نفت و گاز پرداخت شود , وی گفت : پتروشیمی امادگی دارد در این حوزه سرمایه‌گذاری و اوراق را خریداری کند , در بازار عملیاتی یکی از مشکلات ما با سازمان برنامه وبودجه بود که بالاخره ما را به رسمیت شناختند و توافق شد به همراه سرمایه ، نرخ تسعیر ارز ، سود ناشی از پیمانکاری و هزینه بانک را پرداخت کنند .

در این بخشنامه با اقتصادی بودن طرح موافقت شد و این در ردیف بودجه 1401 امده است ؛ هزینه‌های ان دیده شده و طرح‌ها تا هفت سال قابل قبول است , نجفی اظهار کرد : اولویت دولت کاهش مصرف گاز بود , راه حل سریع ما در این حوزه تعویض بخارهای گازی بود .

حدود 21 میلیون بخاری گرید g و f در کشور استفاده می‌شود که اگر این بخاری‌ها به گرید a تغییر کنند ، حدود 18 هزار و 400 میلیون مترمکعب گاز در 110 روز کارکرد 8 ساعته صرفه جویی می‌شد , درواقع مشکلات کمبود گاز حل می‌شود تا به استقلال در مصرف گاز برسیم , این قبیل طرح‌ها قابلیت اجرایی شدن دارند .

وی گفت : ما در حوزه ساختمان‌سازی و افزایش عمر مفید ساختمان هم در قالب اوراق سلف نفتی ظرفیت سرمایه‌گذاری داریم تا بخشی از پول ساختمان از محل ماده «12» تامین شود , 8 درصد مصرف انرژی کشور در حوزه فولاد و سیمان است , اگر ساختمانی بسازیم که عمر مفید ان 100 سال باشد ، این توجیه وجود دارد که با اوراق سلف نفتی در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم .

.