برترین‌های قرن با علی رییسی : هرکس بازی حسن نظری را دیده باشد ، او را بهترین می‌داند

۱۴۰۰/۰۷/۱۳ ۲۱:۵۹:۵۴

علی رییسی به عنوان یکی دیگر از نمایندگان و پیشکسوتان رسانه که در نظرخواهی برترین‌های قرن حق رای دارد ، در گفتگوی تلفنی با مهدی حدادپور تیم منتخب قرن خود را معرفی کردعلی رییسی را به عنوان یکی از پیشکسوتان عرصه رسانه و روزنامه‌نگاری می‌شناسند اما شاید بسیاری ندانند او در جوانان استقلال همبازی حسن روشن بود ، در دیهیم دروازه بانی کرد و از انجا به بوتان رفت و دروازه‌بان این تیم هم بود , علی رییسی که متولد 1332 است ، نسل‌های بسیاری را در فوتبال ایران دیده و انتخاب‌ها و صحبت‌های او می‌تواند در این خصوص بسیار جذاب و شنیدنی باشد , به گزارش طرفداری ، علی رییسی در گفتگوی تلفنی با مهدی حدادپور برترین‌های قرن خود را به شرح زیر معرفی کرد : دروازه‌بان : گلری ناصر حجازی کلاس داشت .

او اولین گلری بود که بیرون امدن و زاویه بندی را مد کرد , مجید روستا و حسین راغفر هم خوب بودند اما چهره نکردند , منصور رشیدی هم عالی بود .

اما در جمیع جهات حجازی بهترین است , توپ‌گیری خوبی هم داشت , مدافعان میانی : نصرالله عبداللهی خوش قواره و بسیار هوشیار بود .

پوشش هایش هم عالی بود و بد دریبل نمی‌خورد , برای زوج او محمد پنجعلی را بنوسید , یک مدافع هوشیار که با بدنش عالی و با ظرافت کار می‌کرد .

روحیه او هم بسیار عالی بود , بک چپ بود ولی در دفاع وسط خیلی خوب کار کرد , در این پست محمود اعتمادی هم شاید کم در تیم ملی بازی کرده باشد اما سبک و سیاقش عالی بود ، مثل سهراب بختیاری زاده .

من مدافعانی که زیر توپ نمی‌زنند را دوست دارم , دفاع راست : حسن نظری از جوانان ابادان امد و به تیم ملی هم رسید , مطمئن باشید هرکس بازی حسن نظری را دیده باشد ، او را انتخاب می‌کند .

دفاع چپ : مجتبی محرمی خیلی دفاع خوبی بود , هم گلزن بود و هم رفت و برگشت خوبی داشت , با روحیه بود و مثل یک مهاجم رفتار می‌کرد .

هافبک دفاعی : بی برو و برگرد پرویز قلیچ خانی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران است و خیلی‌ها در موردش اتفاق نظر دارند , در همه چیز عالی بود , هیچ کس در بهترین بودن او تردیدی ندارد .

هافبک راست : مجید نامجومطلق تکنیک و ظرافت فوق العاده ای داشت , نبوغش عالی بود , مهاجمان را راه می‌انداخت و در خدمت تیم بازی می‌کرد .

هافبک چپ : کارو حق وردیان به قدری قدرت داشت که می‌توانست یک بازیکن را 20 متر با خودش ببرد ! هافبک هجومی : محمد صادقی ، یک هافبک خستگی‌ناپذیر ، یک بازیکن عالی , اصلا از حشمت مهاجرانی بپرسید ، می‌گفت او موتور تیم ملی بود , علی رییسی بعد از انتخاب 4 بازیکن خط میانی اضافه کرد : اینجا باید از عبدالرضا برزگری و علی کریمی هم نام بیاورم .

دو بازیکن بسیار شایسته که جزو بهترین‌های تاریخ فوتبال ایران هستند , مهاجمان : علی دایی یک گلزن استثنایی بود , انسانی با اراده که باخت را دوست نداشت و تحت هر شرایطی می‌خواست برنده باشد .

هیچ کس را ندیدم به اندازه او از باخت بدش بیاید , حسن روشن هم در این پست بحثی ندارد , تاکتیک ، شوتزن ، از بچگی با او همبازی بودم .

مربی ما علی دانایی او را در هر پستی قرار می‌داد ، می‌رفت و گل می‌زد , علی رییسی در خط حمله نیز از دو بازیکن دیگر یاد کرد : اینجا غلامحسین مظلومی و ناصر محمدخانی هم شایسته ، عالی و دوست داشتنی بودند , پیشکسوت فوتبال و عرصه رسانه ، پرویز قلیچ خانی ، حسن روشن و علی دایی را به عنوان سه بازیکن برتر قرن انتخاب کرد .

او حشمت مهاجرانی و رایکوف را نیز بهترین مربیان قرن دانست , پس از کارو حق وردیان که علی رییسی نامش را برای اولین بار وارد لیست تیم منتخب قرن کرد ، یک اولین دیگر نیز در بخش بهترین‌های قرن داشتیم , رییسی از محسن زمانی به عنوان بهترین داور قرن یاد کرد .

علی رییسی عنوان تیم قرن را به تیم ملی ایران در جام جهانی 1998 داد و با نام اوردن از غلامرضا تختی ، عبدالله موحد و حسن یزدانی در بخش بهترین ورزشکاران قرن ، فرم نظرخواهی خود را تکمیل کرد ,.