انتقاد یک معلم روستایی از عملکرد اداره کل اموزش و پرورش اذربایجان شرقی

۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۱:۴۸


در یک حرکت کاملا غیر منطقی و تعجب برانگیز در ابان ماه سال جاری و با گذشت دو ماه از سال تحصیلی جدید ، مدارس ابتدایی و راهنمایی از نظر تعریف معاونت‌های اموزشی در سیستم تعریف معاونت در مناطق روستایی در استان اذربایجان شرقی حذف و به دلیل عدم تعریف معاونت‌های اموزشی این موضوع منجر به حذف پست‌های معاونت‌های اموزشی در مدارس روستایی شده و این قضیه منجر به ضربه مهلک و جبران ناپذیری به معلم‌ها در استانه اخرین سال خدمتی انها که دو سه سال پایانی خدمت شان را به روستاها عازم شده بوند گردیده است و این موضوع در اخرین سال خدمت از نظر بازنشستگی تا اخر عمر از نظر مزایا به زیان انان خواهد بود , در واقع این ضرب المثل دو سال اخر خدمت با پست معاونت در مناطق روستایی به پیشکسوتان در استانه بازنشستگی به نوعی فرستادن به دنبال نخود سیاه خواهد بود که به روستاها عازم شده بودند , حال پرسش من از جناب اقای پاشایی و دست اندرکاران اموزش و پرورش اذربایجان شرقی که باید باید پاسخگو باشند : 1.

اگر قصد جدا‌سازی و برنامه ریزی و تعریف سیستم مدیریت و معاونت‌های مدارس روستایی در حد قانونی است چرا این موضوع با اعمال فرایند فاقد قانون و بدون ارسال بخشنامه و نیز دعوت از معلمین با پست معاونت در مدارس برای شرکت در سازماندهی در ایام سازماندهی مدارس صورت گرفته است ؟ ایا با عزل این عزیزان روند سازماندهی و تعیین محل خدمتی انها چگونه خواهد بود ؟ 2, ایا ارسال نامه برای تعیین محل خدمتی جدید در ابان ماه با گذشت دو ماه از سال تحصیلی از نظر وجدانی و نیز قانونی صحیح است ؟ 3, عواقب لطمه‌های اداری و نیز پایمال شدن سی سال تلاش و خدمت این عزیزان که با هزاران امید و مشکلات به روستاها عازم شده بودند و افتادن انها از پله‌های نردبان سرنوشت بر عهده جه کسانی خواهد بود ؟ 4.

از این سوء مدیریت و مدیریت سنتی که موجب نارضایتی و بلاتکیلفی عده ای از همکاران در استانه بازنشستگی هستند به چه کسی باید رجوع و شکایت برد ؟ ایا در نظام عدل الهی و دولت کریمه جناب اقای رییسی ، این چنین تظلم هایی قابل رسیدگی خواهد بود ؟ 5, ایا در ایام دوران بازنشستگی این عزیزان تکریم انان منجر به نفرت و دلزدگی انها نخواهد شد ؟ , در هر حال با توجه به بلاتکلیفی این عزیزان که بدون ابلاغ در سال تحصیلی سرگردان مانده‌اند از مدیر کل محترم اموزش و پرورش اذربایجان شرقی و مسئولان عالی رتبه وزارت اموزش و پرورش تقاضای رسیدگی را داریم تا با مرتفع کردن مشکل سیستمی معاونت‌های عزل حداقل حمایت‌های لازم از معلم‌ها در استانه اخرین سال بازنشستگی صورت گیرد .

با احترام یک اموزگار دلشکسته با 29 سال 2 ماه خدمت از استان اذربایجان شرقی - منطقه هریس ارسال مطلب برای صدای معلم این ادرس ایمیل توسط spambots حفاظت می‌شود , برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید.