شلوغی جاده‌ها و تعطیلات سراسری در روزی که کرونا هر ساعت 1000 نفر را الوده کرد

۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۲۱:۰۸:۵۶

شلوغی جاده‌ها و تعطیلات سراسری در روزی که کرونا هر ساعت 1000 نفر را الوده کرد امروز اعلام شد بیش از 25 هزار نفر در شبانه روز گذشته الوده کرونای دلتا شده‌اند . دو استان شلوغ کشور یک هفته تعطیل شد و مردم به جاده‌ها زدند . با این حساب ، تعطیلات کرونایی خوب است یا قوز بالا قوز حساب می‌شود ؟به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ، انچنان که از ظواهر امر پیداست اوضاع کرونا بدجوری قمر در عقرب است , دو استان بسیار پرجمعیت کشور برای حدود یک هفته تعطیل شده‌اند به صورتی که حتی دادگاه‌ها هم عطای برقراری عدالت را به لقای ان بخشیده و کرکره‌ها را پایین کشیده‌اند و تعطیل کرده‌اند , همه این مسایل از ترس کرونایی است که این روزها به شدت تاخت و تاز می‌کند در حدی که بیش از 25 هزار ایرانی طی تنها 24 ساعت دچار کرونا شده‌اند ان هم با تشخیص قطعی و مبتنی بر تست .

یعنی در شبانه روز گذشته در هر ساعت بیش از 1000 نفر مبتلا شده‌اند , حتی رکورد بستری بیماران کرونایی در تهران هم شکسته شد , در این رابطه فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت : شمار بیماران بستری در تهران برای نخستین بار به بیش از 8 هزار نفر رسید .

مراجعات سرپایی نیز رکورد بیش از 20 هزار مورد را ثبت کرد , اینطور هم که پیداست هرکس سرماخورده است ، کرونا گرفته , روایت یک پزشک متخصص از بیمارستانی که در ان کار می‌کند حاکی از ان که وخامت حال بیمارانی که با ویروس دلتا الوده شده‌اند بسیار بالاست .

امار رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت حاکی از ان است که از دیروز تا امروز 28 تیرماه 1400 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ، 25 هزار و 441 بیمار جدید مبتلا به کوید 19 در کشور شناسایی شد که دو هزار و 740 نفر از انها بستری شدند , شلوغی جاده‌ها و تعطیلات سراسری در روزی که کرونا هر ساعت 1000 نفر را الوده کرد مجموع بیماران کوید 19 در کشور به سه میلیون و 548 هزار و 704 نفر رسید , در طول 24 ساعت گذشته ، 213 بیمار کوید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 87 هزار و 374 نفر رسید .

تا کنون سه میلیون 152 هزار و 653 نفر از بیماران ، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند , چهار هزار و 361 نفر از بیماران مبتلا به کوید 19 در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند , تا کنون 25 میلیون و 118 هزار و 248 ازمایش تشخیص کوید 19 در کشور انجام شده است .

در حال حاضر 169 شهر کشور در وضعیت قرمز ، 166 شهر در وضعیت نارنجی ، 113 شهر در وضعیت زرد قرار دارند , بر این اساس بود که تصمیم گرفته شد 6 روز دو استان تهران و البرز به طور کامل تعطیل شوند , جزییات منتشر شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تعطیلات پیش رو نشان می‌دهد تصمیم گرفته شده بازار ، کلیه اصناف ، مکانهای عمومی ، ادارات و سازمانها ، بانکها و حتی دادگاه‌ها بسته شود و تنها جاهایی که باز است بیمارستانهاست .

با این وضعیت فاجعه بار اگر انتظار دارید مردم پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند در اشتباه هستید , چون طبق معمول تعطیلات ، جاده‌ها شلوغ است و پلیس گفته همه خودروهای غیربومی را جریمه می‌کند , اطلاعیه پلیس می‌گوید پلیس تمام مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را همچون روال گذشته اجرایی خواهد کرد و علاوه بر جرایمی که در دستورالعمل وجود دارد در هر کجا که با سفرها در جاده‌ها مواجه شود ، خودروهای شخصی را اعمال قانون خواهد کرد .

حتی سرپرست پلیس راه مازندران هم با اشاره در پیش بودن عید سعید قربان گفت : سفر به استان مازندران ممنوع است و محدودیت‌ها با شدت بیشتری در ورودی‌های استان اعمال می‌شود , نکته اینجاست که ظاهرا مردم به فرمانداریها برای گرفتن مجوز سفر مراجعه کرده‌اند و استانداری هم اعلام کرده مراجعه نکنید که مجوز سفر نمی‌دهیم , البته جزییات ممنوعیت تردد تهرانیها و خروج انها از استان نشان می‌دهد این بار پلیس سفت و سخت پای کار ایستاده تا مانع گسترش کرونای دلتا در کشور شود ولی هجوم مسافران به جاده‌ها نشان می‌دهد گوش کسی بدهکار این حرفها نیست .

شلوغی جاده‌ها و تعطیلات سراسری در روزی که کرونا هر ساعت 1000 نفر را الوده کرد امروز درباره واکسنهای متعدد هم خبرهایی منتشر شد , در یکی از خبرها یک مقام علمی در پروژه واکسن‌سازی برکت اعلام کرده واکسن برکت موثرتر و ایمنتر از نمونه‌های خارجی است , با این حال مردم به شدت از شلوغی درمانگاه‌ها ناراضی هستند و می‌گویند ساعتها در صف واکسیناسیون معطل می‌شوند .

البته خبرها حاکی از ان است که مردم هم به شدت نسبت به تزریق واکسن بی اعتماد شده‌اند , فیلمی منتشرشده از محل واکسیناسیون سالمندان در مجموعه ورزشی ساعی تهران حاکی از ازدحام ، بی نظمی و صف‌های طولانی مدت برای دریافت واکسن کرونا است , با این حال وزیر بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی با توجه به واکسیناسیون گروه‌های هدف در سطح کشور ، در نامه ای به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، بر لزوم استقرار نیروهای انتظامی در مراکز واکسیناسیون تجمعی استان تهران به منظور کنترل نظم ، تاکید کرد .

بررسی شرایط تزریق واکسن کرونا در کشور نشان می‌دهد وضعیت واکسیناسیون چندان عالی پیش نمی‌رود , علت این امر را علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد و البته در کلاب هاوسی که در خبرانلاین برگزار کرد جزییات زیادی درباره واکسیناسیون کشور را توضیح داد ,.