رییسی : تا چند روز اینده 70 درصد جامعه واکسینه می‌شوند

۱۴۰۰/۰۷/۰۹ ۲۰:۰۶:۰۰

رییسی گفت : عدالت اموزشی مهم است . هیچ کسی نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند . دولت باید اقداماتی داشته باشد تا همه افراد از اموزش بهره ببرند . فقر نباید موجب بازماندگی از تحصیل شود .به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی صبح امروز ( 3 مهر ) در مراسم بازگشایی مدارس در مدرسه فولادفر شهرری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای فرهنگی و دانش‌اموز ، رزمندگان و جهادگران ، اظهار کرد : امیدوارم روحیه جهادی و بسیجی در میان مردم و مسئولان گره گشای مشکلات کشور باشد , وی همچنین با تبریک اغاز سال تحصیلی جدید ، ادامه داد : از دانش‌اموز عزیزی که با مسئولیت پذیری و خطر کردن جان دو نفر را نجات داد و جانش را به خطر انداخت یاد می‌کنم , علی لندی نشان داد دانش اموخته مکتب ایثار و از خودگذشتگی است .

روحش شاد ان شاءالله با شهید فهمیده و همه شهدای محشور شود , رییسی با بیان اینکه هدف از افرینش انسان ، رشد و تعالی و نزدیکی او به خداست ، افزود : تعلیم و تربیت هدف اساسی انبیای الهی است , اموزش و پرورش جایگاه ویژه ای در زندگی انسان دارد .

خانواده و مدرسه نقش اساسی در تربیت انسان دارد , مدرسه جایگاه مقدس بوده و شرافت دارد , مدرسه فقط اموزشگاه و خانه فقط خوابگاه نیست .

مدرسه محل اندیشه‌ورزی است , مدرسه ، مکمل و مقاوم خانواده است , اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایسنا بخوانید ؛ * باید به مدرسه اندیشید ، هم به مدرسه فردا و هم فردای مدرسه ؛ معلم محور اموزش و پرورش است و باید شان معلم حفظ شده و به معیشت او توجه شود .

طرح رتبه بندی مربوط به همین مسایل است , ارتقای جایگاه و شان و منزلت معلمان و افزایش کیفیت اموزش در این طرح مورد توجه است , * مدرسه مقوم همبستگی و نظم اجتماعی است ، قدر مدرسه را در ایام کرونا دانستیم .

مدرسه محل همبستگی خانه ، معلم و دانش‌اموز است , من صمیمانه از زنان و دختران کشور به صورت خاص تشکر می‌کنم که در ایام کرونا از طریق شبکه شاد نقش معلمی داشتند , * همه دستگاه‌ها باید به اموزش و پرورش کمک کنند ، هزینه کردن در اموزش و پرورش بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در کشور است .

نباید چرتکه انداخت که چقدر در اموزش و پرورش هزینه شده است , توسعه کشور در گرو توسعه اموزش و پرورش است , * عدالت اموزشی مهم است .

هیچ کسی نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند , دولت باید اقداماتی داشته باشد تا همه افراد از اموزش بهره ببرند , فقر نباید موجب بازماندگی از تحصیل شود .

*{ با اشاره به لزوم تهیه گزارش دقیقی از وضعیت اموزش و پرورش }: باید گام‌های اساسی برای تحول اموزش و پرورش برداشته شود , سند تحول در اموزش و پرورش باید اجرایی شده و به سند تحول در مدرسه تبدیل شود , با ایجاد سازمان و معاونت تحول انجام نمی‌شود بلکه اصل تحول باید در مدرسه انجام شود .

مدرسه باید تحول محور باشد , افراد تحول‌گرا هم می‌توانند در مدرسه تحول ایجاد کنند نه کسانی که به تحول اعتقاد نداشته یا انگیزه ندارند , همه باید به این سند پایبند باشند و ان را اجرایی کرده و گزارش اجرای ان را ارائه کنند که چند درصد اجرا شده و چرا بخشی از ان اجرا نشده است .

*{ در ادامه از دانش اموزان سوال کرد }: شعار دولت سیزدهم ایران قوی است ، ایران قوی چه ویژگی دارد و نقش دانش اموزان در شکل‌گیری ایران قوی چیست ؟ * امسال اموزش مجازی و حضوری را دنبال می‌کنیم ، در برخی مناطق که امکان اموزش حضوری نباشد ، اموزش مجازی می‌شود ، اما حرکت به سوی اموزش حضوری است ؛ زیرا نباید افت تحصیلی پیدا کنیم , تا چند روز اینده 70 درصد جامعه واکسینه می‌شوند , معلمان و اولیا و افراد مرتبط با دانش اموزان هم واکسینه شده‌اند ، البته اموزش حضوری باید با رعایت مقررات بهداشتی انجام شود .

23215.