واکنش سجادی به گلایه‌های گل محمدی : مسائل فنی و مدیریتی را به هم گره نزنیم / من وزیر استقلال و پرسپولیس نیستم

۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۰۲:۰۹:۴۹

وزیر ورزش و جوانان در خصوص مسائل مدیریتی باشگاه پرسپولیس ، بحث حضور هواداران در ورزشگاه‌ها و تبلیغات محیطی صحبت‌های قابل توجهی را مطرح کرد .به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس ، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه تجلیل از ورزشکاران بسیجی در هفته بسیج اظهار داشت : هفته بسیج را خدمت همه بسیجیان عزیز تبریک می‌گویم , در این مراسم خاطره شهدای عزیز زنده شد , درس هایی از زندگی ورزشکاران شهید بسیجی بازگو شد ، شهدای عزیزی که ورزشکار بودند و الان در بین ما نیستند .

* امیدوار رهبر از ما راضی باشد وی افزود : ما سعادت داریم در برنامه‌های مختلف از این عزیزان یاد و مرور می‌کنیم انچه بر انان گذشت و سعی می‌کنیم مشق انجام وظیفه ما در کار باشد , می‌توان در کنار عاشقی ، در کنار اطاعت و عشق به ولایت انجام وظیفه کرد , انها رفتند انجام وظیفه کردند و ایثارگران و جانبازان ما ماندند که نگاه کردن به انها برای ما درس است .

ان شاءالله کسانی که یادگاران دفاع مقدس هستند و از ما امتحان می‌گیرند بتوانیم مهر تایید بزنیم بر عملکردمان و رهبر از ما راضی باشد , * به خودم تذکر می‌دهم که این اختیارات راحت بدستم نرسیده است وزیر ورزش تاکید کرد : اقای رییسی در جلسات هیات دولت بارها به ما تذکر داده‌اند که وارد حاشیه‌ها نشوید انچه برعهده ما است انجام وظیفه و اداره امور کشور است و سرلوحه قرار دادن عدالت , ارتباط شهادت با انجام وظیفه در ورزش همین‌ها است .

یعنی انچه برای ما گذاشته‌اند ، امانتدار باشیم , ولی تذکر را باید به خودم بدهم که اقای سیدحمید سجادی این قلم و این اختیاراتی که داری اسان به دستت نرسیده است , خیلی اتفاق‌ها افتاده است که سکاندار ورزش و جوانان کشور هستی اینها یادت نرود .

امیدوارم اول خودم بعدا معاونین در این راه ان شاءالله ابرومند کار کنیم و از این درس بزرگ و امتحان سربلند بیرون بیاییم , ان شاءالله از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم بود , * شبانه روز به فکر برنامه‌ها هستیم وزیر ورزش و جوانان در خصوص حل شدن دغدغه‌های ورزشکاران اذعان داشت : هنوز دغدغه‌ها کاملا برطرف نشده است ، سعی می‌کنیم انها را برطرف کنیم ، خیلی تکلیف داریم ، شبانه روز به فکر هستیم ، برنامه هایمان را تدوین کرده‌ایم ، با برنامه همه کار می‌شود کرد ، با برنامه باید به مناطق کم برخوردار برسیم ، با برنامه سفرهای استانی برویم ، با برنامه در خدمت نمایندگان مجلس هستیم و نمایندگان مجلس پی گیر اوضاع ورزش و جوانان هستند .

* پرسپولیس بلاتکلیف نیست سجادی در خصوص تکلیف مدیریت باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد : این بلاتکلیفی نیست , من نمی‌دانم چرا مسائل فنی را به مسائل مدیریتی ارتباط می‌دهند ؟ من با اقای صدری کاملا در ارتباط هستم و او ادمی خدوم و پرتلاش است , من و او کاملا با هم هماهنگ هستیم .

ما در مدیریت مسائلی داریم که لازم نیست هر روز انها را عنوان کنیم , اگر بخواهم تمام اتفاقات هر روزم را که با استقلال و پرسپولیس ، بین همکارانم و بین این دو باشگاه دارم را اطلاع‌رسانی کنم اصلا مصحلت نیست , زندگی ما فقط استقلال و پرسپولیس نیست ، وظیفه داریم در خدمت همه ورزش کشور باشیم .

* زندگی ما فقط پرسپولیس و استقلال نیست وزیر ورزش ادامه داد : من کوچک همه شما ، به عنوان وزیر ورزش و جوانان همه ایران هستم نه وزیر ورزش استقلال و پرسپولیس ؛ ولی وظیفه ما این است که از این دو تیم حمایت کنیم , چون پرطرفدار هستند و همه چشم امید به موفقیت اینها بسته‌اند , ما هر دو تیم را به همراه ورزش کشور به یک چشم می‌بینیم .

* هر اقتداری که مدیرعامل بخواهد صدری دارد سجادی خاطرنشان کرد : می‌خواهم این اطمینان را به همه بدهم که اصلا مسائل هیات مدیره پرسپولیس هیچ نقشی در مسائل فنی و نتیجه‌گیری تیم ندارد , چون هر اقتداری که یک مدیرعامل بخواهد اقای صدری دارد و هر اختیاری بخواهد او دارد , کاملا با هم هماهنگ هستیم و در اخرین جلسه ای که در خدمتش بودم به او گفتم که به من نظر بدهید .

مثل زمانی که با استعفای مدیرعامل قبلی موافقت کردید بنده مخالف بودم اما هیات مدیره موافقت کرد , هیات مدیره از من خواهش کرد که استعفای مدیرعامل قبلی را بپذیرم , به زور که نمی‌شود من مقابل هیات مدیره بایستم .

* از هیات مدیره پرسپولیس خواستم در مورد مدیرعامل ایده بدهند وی افزود : وقتی شما می‌گویید با استعفایش موافقت کنید ، بنده می‌گویم چشم , هیات مدیره باید فکر کند و جایگزین مدیرعامل قبلی را به من نظر بدهد , انها شور کردند و به من گفتند که اقای صدری به مدت سه سال سرپرست باشد .

الان هم در فکر این هستیم که هیات مدیره را تقویت کنیم , در هیات مدیره هم امکان تغییر هست هم تقویت , من از هیات مدیره خواهش کردم خودشان فکر کنند در مورد مدیرعامل به من ایده بدهند .

* یاد گرفتیم در ورزش صاف و صادق باشیم سجادی اضافه کرد : درباره ادامه سرپرستی اقای صدری به من ایده بدهند , درباره اینکه او مدیرعامل بشود به من ایده بدهند , در مورد اینکه مدیرعامل جدید معرفی شود به من ایده بدهند .

در خصوص اینکه اگر مدیرعامل از بیرون هیات مدیره باشد ، داخل هیات مدیره باشد به من ایده بدهند , من به زودی با هیات مدیره جلسه خواهم داشت , من احترام خاصی برای هواداران استقلال و پرسپولیس قائل هستم .

شفاف تر از این فکر نمی‌کنم کسی صحبت کند , ما ورزشی هستیم و یاد گرفتیم در ورزش صاف و صادق باشیم , همه اینهایی که من خدمت شما عرض کردم دو روز پیش در جلسه هیات مدیره با استقلال و پرسپولیس به اعضای دو باشگاه گفتم و عنوان کردم در حال بررسی هستیم و شما هم به من ایده بدهید .

* کجای دنیا نتایج فنی به مدیریت مربوط می‌شود ؟ وزیر ورزش و جوانان افزود : در خصوص ماندن یا رفتن ایا صدری و یا ادامه سرپرستی‌اش به من ایده بدهند یا اگر از بین افراد دیگری ، هیات مدیره کسی را انتخاب کرده است مشکلی نیست به من اعلام کنند , این نهایت احترام و اعتمادی است که بنده به هر دو هیات مدیره دارم , قدردان زحمات شان هستم و به زودی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم معرفی خواهد شد و این اطمینان را می‌دهم هر کمک و هر اقتداری که سرپرست فعلی باشگاه پرسپولیس بخواهد ما وظیفه داریم حمایت کنیم و در خدمت شان باشیم .

خواهش می‌کنم مسائل فنی تیم را بعضی‌ها بیخودی به مسائل مدیریتی ربط ندهند , کجای دنیا نتایج فنی یک تیم به مدیریت مربوط می‌شود که اینجا مربوط شود ؟ اینها بهانه است و خواهش می‌کنم جامعه ورزش وارد این حاشیه‌ها نشوند , * ورزشی‌ام و قواره‌های بازی را بلد هستم وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد : من خودم ورزشی هستم .

قواره‌های بازی را هم بلد هستم , بارها هم عرض کردم هواداران پرسپولیس و استقلال به وزارت خودشان اعتماد کنند , باز هم می‌گویم به وزارت ورزش و جوانان اعتماد کنند .

* فصل جدیدی از تبلیغات محیطی در راه است سجادی در خصوص بحث تبلیغات محیطی و حاشیه هایی که به وجود امده است و بحث حمایت از تیم‌ها یاداور شد : تا همین الان هم ما حمایت کرده‌ایم , الان به تفاهم رسیده‌اند و جلسه ای در شرکت توسعه داشته‌اند که به تفاهم رسیده‌اند و به یک برداشت و ایده مشترک رسیده‌اند , فصل جدیدی از نوع کار در راه است .

هم پرسپولیس و هم استقلال پیشنهاداتی را داده که در مباحث تبلیغات محیطی شکل جدیدی مطرح می‌شود , * عزیزی خادم گفت برای بازی امارات اینفانتینو به ایران می‌اید وی اظهار داشت : دوستان به تفاهم هم رسیده‌اند ، ما هم طرفدار ان هستیم که منافع باشگاه‌ها مرتفع شود , من اولین حامی فدراسیون فوتبال هستم چون فدراسیون فوتبال باید منابعی داشته باشد که تیم ملی را حمایت کند .

حدود یک ماه دیگر اولین بازی که ما میزبان هستیم مقابل امارات است , اگر سه امتیاز ان بازی را کسب کنیم خبر صعود ما به جام جهانی مردم را خوشحال خواهد کرد , اقای عزیزی خادم به من گفتند که جانی اینفانتینو رییس فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا ) قرار است برای این بازی به ایران بیایند و از این بازی دیدن کنند .

با شنیدن ان خبر یک موج امیدی در جامعه ایجاد می‌شود , * چراغ ورزش در حال پرنورتر شدن است سجادی ادامه داد : در دوران نامبارک کرونا ورزش دچار افول شد و برخی مجموعه‌های ورزشی ما تعطیل شدند , 6 هزار سالن ورزشی تعطیل و تعداد زیادی کارگر هم بیکار شدند .

ولی خدا را شکر در حال رسیدن به شرایط پساکرونا هستیم , تمام دستگاه‌ها کمک کردند که از کرونا عبور کنیم و چراغ ورزش در حال پرنورتر شدن است , * وزیر بهداشت از بنده به خاطر عدم رعایت پروتکل‌ها در بازی استقلال گلایه کرد وی در خصوص حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها هم عنوان کرد : انطور که به من گزارش داده‌اند حدود 5 هزار نفر هم سهمیه گرفتند که برای بازی پرسپولیس در ورزشگاه حضور پیدا کنند .

من می‌خواهم پیغام وزیر بهداشت را به گوش هواداران برسانم , او بسیار از بنده گله کرد و گفت در بازی استقلال مقابل نساجی در استادیوم ازادی شیوه نامه‌ها رعایت نشد و هواداران خیلی نزدیک یکدیگر نشستند , اگر این قضیه ادامه یابد مثل خیلی از کشورهای اروپایی مجددا مجبور خواهیم شد از ورود تماشاگران جلوگیری کنیم .

* یک تیم ورزشی برای مردم شهرش امید ایجاد می‌کند سجادی خاطر نشان کرد : خواهش می‌کنم از هواداران که در ورزشگاه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و فاصله‌ها را رعایت کنند , این گله ای بود که دکتر عین اللهی وزیر بهداشت از من داشت , در هر صورت ان شاءالله روزهای خوبی برای هر دو تیم استقلال و پرسپولیس و تیم ملی باشد و همینطور روزهای خوبی برای سایر تیم‌ها .

من این را می‌دانم که در تمام شهرستان‌ها یک تیم ورزشی کلی برای مردم ان شهر امید ایجاد می‌کند , من ارزو دارم انچه بهترین اتفاق است و دل مردم شاد می‌شود در ورزش اتفاق بیفتد , * ظرفیت برد و باخت و مساوی را داشته باشیم وزیر ورزش اضافه کرد : در ورزش قرار نیست همه ببرند پس کی قرار است مساوی کنیم ؟ کی قرار است تیم ببازد ؟ در ورزش بالاخره برد و باخت وجود دارد و همیشه مساوی نداریم .

امیدوارم با فرهنگ‌سازی هم ظرفیت باخت داشته باشیم ، هم ظرفیت تساوی و هم ظرفیت برد ؛ اینها زیبایی‌های ورزش هستند و مهم ان اتفاقی است که ما با داشتن یک باشگاه نور امید را به هم میهنان عزیزمان می‌تابانیم , * مسائل فنی و مدیریتی را به هم گره نزنیم وی تصریح کرد : وقتی هواداران به استادیوم می‌ایند و یک تیم را تشویق می‌کنند هیجان شان تخلیه می‌شود , اینها خوبی‌های ورزش است .

امیدوارم با یک باخت حال مان بد نشود و از همه هواداران عزیز به ویژه هواداران دو تیم پایتخت پرسپولیس و استقلال که یار و یاور وزارت ورزش هستند می‌خواهم که کادر مدیریتی و هیات مدیره هر دو باشگاه را حمایت کنند و اجازه بدهند مسائل مدیریتی در جای خودش اتفاق بیفتد و مسائل فنی هم سر جایش خودش ؛ اینها را به هم گره نزنند , انتهای پیام /.