توضیح ضرغامی درباره سخنان جنجالی اخیرش | ماجرای حفر چاه در حریم مقبره کوروش برای کشاورزی چیست ؟

۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۲:۰۷:۲۷

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره حواشی به وجود امده به دنبال اظهاراتش درخصوص حریم مجموعه ثبت جهانی پاسارگاد واکنش نشان داد .توضیح ضرغامی درباره سخنان جنجالی اخیرش | ماجرای حفر چاه در حریم مقبره کوروش برای کشاورزی چیست ؟ https://media,sarpoosh,com/images/0007/00-07-admin1-1306.

jpg 600 337 وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره حواشی به وجود امده به دنبال اظهاراتش درخصوص حریم مجموعه ثبت جهانی پاسارگاد واکنش نشان داد , به گزارش مهر ، سیدعزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری‌های نرم ، صنایع فرهنگی و خلاق ، پیرامون حواشی اخیر در جمع خبرنگاران ، گفت : وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به دنبال حفر چاه در کنار مقبره کوروش نیست , تعجب می‌کنم از این تحریف و احساس کردم که نیازی به پاسخ نیست و نمی‌توان گفت که وزیر میراث می‌تواند ادعا کند که می‌خواهم در کنار مقبره کوروش چاه حفر کنم .

وی گفت : ممکن است از یک سخنرانی کارشناسی دقیق ، کسی استنباطی کند و تیتری بزند و بعضی اگاهانه و بعضی نااگاهانه به ان بپردازند , اینها برای ما اهمیت ندارد , انچه برای ما مهم است حفظ میراث فرهنگی با همه قوت است .

ما به پاسارگاد رفتیم تا اعتبارات تصویب شده دولت را با اولویت پاسارگاد بگیریم , من در محل حاضر شدم و نحوه هزینه کرد این اعتبارات را برای حفظ میراث فرهنگی توضیح دادیم اما مردم حق دارند با ما ارتباط بگیرند و مشکلاتشان را بگویند , نتیجه این نیست که کسی کنار مقبره کوروش چاه بزند .

من تاسف می‌خورم از نگاه و استنباط برخی از افراد و پرداختن به ان در فضای مجازی , ضرغامی تاکید کرد : حل مشکلات مردم وظیفه ما است , مردم پاسارگاد 2500 سال است که از پاسارگاد و از مقبره کوروش حفاظت کردند .

این مردم با ارزش‌اند , مسئله اصلی ما مردم است , اگر ما به پاسارگاد به خاطر مدنیتی که شکل گرفته و جزو هویت ایرانیان محسوب می‌شود ، بی اعتنا باشیم کار درستی انجام نداده‌ایم .

وی ادامه داد : در بازدیدی که از پاسارگاد داشتم شاهد تجمع و هجوم و اعتراضات شدید مردم بودم که می‌گفتند بسیاری از امور جاری شان دچار اختلال شده است , ما باید مشکل مردم را حل کنیم , به این معنا نیست که اگر می‌گوییم مردم گرفتار هستند و زمین‌های کشاورزی شان که با فاصله است و می‌توانند اب را به انجا منتقل کنند یا هر مسئله ای را که هست نادیده بگیریم .

وزیر میراث فرهنگی گفت : تحریف ماندنی نیست , ان شاءالله وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی با تدبیر مشکلات مردم را حل می‌کند , 12 7 50 %.