شوخ طبعی امام خمینی (ره) در جمع پاسداران

۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۹:۱۴:۴۹


به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس ، مراسم گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر و پاسداشت مقام جانبازان « عملیات الی بیت المقدس » امروز با حضور حجت‌الاسلام شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید ، سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و معاون رییس جمهور ، سردار مرتضی قربانی و جمعی از جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس برگزار شد , در این مراسم که به صورت وبینار برگزار شد نمایندگان ولی فقیه در استان‌های مختلف نیز لحظاتی به سخنرانی پیرامون فتح خرمشهر و جایگاه رزمندگان در این عملیات پرداختند , سردار مرتضی قربانی از فرماندهان حاضر در عملیات الی بیت المقدس نیز دقایقی به ذکر خاطرات خود از ان ایام پرداخت و گفت : در طول ده سالی که رییس موزه شهدا بودم بالغ بر 200 میلیون سند جمع اوری کردم .

خدا می‌داند چه ارشیوی در صدا و سیما وجود دارد که متاسفانه هنوز تبدیل نشده است , خیلی‌ها از ان روزها صحبت می‌کنند اما تصویر هم باید همراه این صحبت‌ها پخش شود , وی به روزهای فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت : الان از ساعت 11 صبح 3 خرداد 61 در خرمشهر ، با شما صحبت می‌کنم .

دیشب حمله را اغاز کردیم , قسمت نیروهای تحت امر من گوشه شلمچه بود و 200 شهید از دیشب تقدیم کردیم ، چون عراق می‌خواست حمله سختی را انجام دهد , سردار قربانی با بیان لحظات تلخ و سختی از این عملیات ، ادامه داد : خدا شاهد است من سینه خیز مسافتی را رفتم و دیدم رزمندگان ، اجساد شهدا را گذاشته‌اند روی هم و پشتشان سنگر گرفتند و ارپی جی می‌زدند .

وضعیت به گونه ای بود که طی 48 ساعت 400 شهید دادیم و اجازه ندادیم حتی یک نفر متجاوز وارد و یا از خرمشهر خارج شود , وی افزود : بعد از عملیات « طریق القدس » و فتح بستان ، همراه فرماندهان به خدمت امام رفتیم , ان روزها بین فرماندهان بحث شرعی شد که با جنازه عراقی‌ها از جهت اینکه مسلمانانند باید چکار کنیم ؟ همین سوال را از امام پرسیدیم .

سپس ایشان گفت : بسم الله الرحمن الرحیم ، ای کاش من یک پاسدار بودم ، خدا می‌داند اسامی تک تک شما در طومار یاران امام حسین (ع) ثبت شده است , این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان داشت : وقتی در جلسه به امام خمینی عرض کردیم حالا می‌خواهیم تا بصره پیش روی کنیم ، ایشان فرمودند : اگر می‌روید نباید یک ذره خون از دست زن یا کودکی بریزد , وی گفت : بعد از جلسه همه پاسدارها جمع شدند تا امام را ببوسند .

یکی دستشان را می‌بوسید ، یکی صورت و ,,.

یکی هم از علاقه اویزان شد به گردن امام و خواست ایشان را ببوسد ، محسن رضایی دستش را گرفت و گفت : پاسدار بازی درنیار ! اما امام دست اقا محسن را پس زد و گفت : بگذار پاسدار بازی دربیاورد , امام چشم بصیرت داشتند و می‌دانستند بسیاری از این افراد شهید می‌شوند , سردار قربانی با اشاره به اینکه ملاک امام خمینی فقط تقوا بود ، خاطرنشان کرد : اگر تقوا و جهاد در دولت و مجلس و .

,, ما باشد دیگر رشوه و ترس از دشمن وجود نخواهد شد .

وی گفت : بعد از فتح خرمشهر ، اسراییل تا جنوب لبنان پیش رفت , عده ای از سپاه و ارتش رفتند لبنان اما امام وقتی شنیدند ، فرمودند : « برگردید راه قدس از کربلا می‌گذرد », ما در خرمشهر کوچه به کوچه با دشمن جنگیدیم .

و این مقاومت بود که تا لبنان و غزه پیش رفت , این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به نقش رهبری امام و رییس جمهوری مثل ایت الله خامنه‌ای در دوران جنگ ، بیان داشت : تا قبل از ترور اقا ، ایشان شنبه تا چهارشنبه جبهه بودند و برای نماز جمعه به تهران برمی‌گشتند , وی گفت : با قاسم سلیمانی در منطقه ای بودیم که کسی جرات نمی‌کرد بیاید .

یکی از دوستان جوانی را نشان داد و گفت : میدانی او که تا اینجا امده کیست ؟ گفتم : نه نمی‌شناسم , گفت : او سید مجتبی خامنه‌ای فرزند رییس جمهور است , اقا هم خود و هم فرزندانش بدون ادعا در جنگ حضور داشتند .

سردار قربانی با اشاره به گسترش مقاومت و قدرت این جبهه ، اظهار داشت : اگر جنگ 12 روزه غزه یک سال دیگر هم طول می‌کشید ، موشک از راه‌های غیب می‌رسید ، همانطور که اکنون هزاران موشک در غزه وجود دارد , انتهای پیام /.