روند بازار سهام در روزهای اینده به چه صورت است ؟

۱۴۰۰/۰۷/۱۳ ۱۹:۴۳:۴۰

تهران ( پانا ) - دیروز شاخص کل در کانال یک میلیون و 484 هزار واحد قرار گرفت . روند بازار سهام در روزهای اینده به چه صورت است ؟تهران ( پانا ) - دیروز شاخص کل در کانال یک میلیون و 484 هزار واحد قرار گرفت , روند بازار سهام در روزهای اینده به چه صورت است ؟ به گزارش تجارت نیوز ، بازار سهام روز گذشته با تحرکات مثبت شاخص کل به کار خود پایان داد , دیروز شاخص کل در کانال یک میلیون و 484 هزار واحد قرار گرفت .

روند بازار سهام در روزهای اینده به چه صورت است ؟ ایمان رییسی ، کارشناس بازار سرمایه در پیش بینی بازار سهام گفت : نرخ دلار با تثبیت در قیمت‌های 28 هزار تومان ریسک ریزش را به دلیل کاهش نرخ ارز هم منتفی کرده و از ان طرف گروه ریالی تورمی هم با رشد نقدینگی و تورمی که روزانه با ان مواجهیم در ریل صعود قرار گرفتند , رییسی افزود : انچه مشخص است حجم پایین معاملات و نگرانی از ریسکی است که با ان روبرو هستیم , اما گزارش شرکت‌ها و چرخش نقدینگی حاضر در گروه‌های مختلف می‌تواند علاوه بر شاخص مثبت در هفته پیش رو و گروه پالایشی که به نوعی لیدر بازار شده ، در سهم‌های سایر گروه‌ها از جمله گروه‌های خودرو و بانک نیز خود را نشان دهد .

نیما جوادیان ، کارشناس بازار سرمایه هم درباره روند بورس در مقطع فعلی گفت : گزارش‌های شش ماهه را پیش روی بازار داریم و در حال حاضر این گزارش‌ها بیشترین تاثیر را در روند بازار دارند , با وجود انتشار گزارش‌های خوب شرکت‌های بورسی و فروش خوب ان‌ها اما بازار در حباب منفی معامله می‌شود و عوامل تاثیرگذار بی اثر شده‌اند , این کارشناس درباره وضعیت شرکت‌های بورسی در سال اینده گفت : دولت سال اینده به واسطه کسری بودجه خود دست در جیب صنایع می‌کند و برای جبران کسری خود مالیات بیشتری از شرکت‌ها می‌گیرد بنابراین با توجه به این سیگنال‌ها بازار سهام هم با اصلاح رو به رو می‌شود .

جوادیان همچنین افزود : زمزمه هایی درباره گران شدن انرژی شنیده می‌شود , این مساله با حذف یارانه پنهان از صنایع همراه شده است و ضربه محکم‌تری را به صنایع می‌زند , وی در بخش دیگری گفت : هزینه نیروی کار ، انرژی و مواد اولیه روند افزایشی خواهند داشت و این مساله در حالی است که قیمت‌های فروش با قیمت‌های فعلی تفاوتی ندارند و این موضوع حاشیه سود شرکت‌ها را کم می‌کند .

بر این اساس اگر رشدی هم داشته باشیم بر روی بازار تاثیری نخواهد داشت و در قیمت‌های بالاتر ریسک‌های بازار خودشان را نشان می‌دهند ,.