نماینده شادگان : نباید اجازه داد عوامل ضد انقلاب از اعتراضات مردم سوء استفاده کنند

۱۴۰۰/۰۴/۳۰ ۱۵:۱۲:۱۵

تهران ( پانا ) - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم خوزستان متدین ، ارام و قانع هستند و حیف است که بگذاریم به خاطر مسائل جزیی ناراحت شوند ، تاکید کرد اگر مسئولین به وعد ه‌های خود عمل کنند مشکلات خوزستان قابل حل است .تهران ( پانا ) - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم خوزستان متدین ، ارام و قانع هستند و حیف است که بگذاریم به خاطر مسائل جزیی ناراحت شوند ، تاکید کرد اگر مسئولین به وعد ه‌های خود عمل کنند مشکلات خوزستان قابل حل است , به گزارش جماران ، مجید ناصری نژاد درباره گلایه‌های مردم خوزستان گفت : مطالبات جدیدی نیست و مطالبات انباشته ای است که سال‌های سال است ما نمایندگان مردم و بعضی دلسوزان منطقه اعلام کرده‌ایم بحث اب کشاورزی و شرب مردم مشکلی درست می‌کند , اما هر سال مشکل بدتر و جریان اب رودخانه‌های استان کمتر شده که دلیل اصلی ان انتقال اب از سرشاخه‌ها به کویر مرکزی ، چه اصفهان و چه کرمان ، است .

انها مشکل اب دارند ولی کم کردن اب خوزستان ، اضافه کردن مشکل به مشکل است و راه حل نیست ؛ باید به دنبال راه حل دیگری بود , وی گفت : دو سه سال پیش هم که اقای روحانی به مجلس امد من بر سر موضوع انتقال اب به ایشان انتقاد داشتم و ایشان گفت ما بحث انتقال اب از سرشاخه‌ها را متوقف کرده‌ایم و برنامه ما انتقال اب از دریا است , ولی عملا این طور نشد .

یعنی مدام اب رودخانه‌های خوزستان کمتر شد و کم شدن بارش‌ها هم سبب شد که مسئولین اجرایی در تامین اب مدیریت خوبی نداشته باشند , در بحث مصرف اب هم ما مشکلاتی داریم , مثلا خطوط انتقال و شبکه‌های ابرسانی سال‌های سال مشکل دارد .

نماینده شادگان اضافه کرد : مدیران استانی از کمبود اعتبارات و منابع می‌نالند , در بحران‌های مختلف عنوان می‌شود که اینقدر پول و اعتبار تزریق شده است ولی معلوم نیست این اعتبارات چه طور هزینه شده و می‌شود که دردهای مزمن مردم خوزستان را حل نکرده است , از دهه 70 تا الان این بحث‌ها بوده و هر سال ما بحرانی داشته‌ایم .

ابادان ، خرمشهر ، دشت ازادگان ، شادگان ، اهواز و امثالهم مشکلاتی داشته‌اند که قابل حل هست , اگر دوستان درست برنامه ریزی کنند ، به وعده‌های خود عمل کنند ، مشکلات اصلی را ببینند و پای همان بایستند قابل حل هست , ولی متاسفانه به این مشکلات توجه نشده و به مرور زمان انباشته و موجب رنجش خاطر مردم شده است .

وی گفت : « دوره چهارم است که من در مجلس هستم , اولین نامه ای که من در رابطه با اب نوشتم سال 83 به وزیر نیرو وقت ان زمان یعنی اقای بیطرف بود که در ان نوشته بودم « فریاد العطش مردم شادگان در جای جای این شهرستان شنیده می‌شود », از ان زمان تاکنون ما نامه نوشته‌ایم ، جلسه گذاشته‌ایم ، سخنرانی و پیگیری کرده‌ایم و هر جلسه ای که بوده‌ایم بحث اب را دعوا کرده‌ایم .

در بحث بودجه تلاش کرده‌ایم بودجه گذاشته شود , در بحث تقسیم اعتبارات تلاش کرده‌ایم به خاطر اب بیشتر اعتبار گذاشته شود , هر جوری که متصور بود در حد حیطه وظایف نمایندگی ما کم نگذاشته‌ایم و الان هم شبانه روز دغدغه ما بحث اب است .

ناصری نژاد گفت : ولی مسئولین اجرایی خوب عمل نکردند و کسی از مسئولین اجرایی حساب کشی نکرد , دهه 70 مردم ابادان به این مساله اعتراض داشتند و ان زمان طرحی به نام « اب حیات » اجرا شد که همان زمان هم خیلی هزینه داشت , الان طرح اب حیات از کار افتاده و همه ایستگاه‌ها مخروبه شده و کسی تحقیق کند که اینها به چه روزی افتاده‌اند و محل تجمع اوباش و اراذل شده‌اند .

هیچ کس از مسئولین اجرای این طرح سوال نکرد که شما بر چه اساسی این همه بیت المال را در طرحی هزینه کرده‌اید که بعد از مدتی هیچ فایده نداشته و از کار افتاده است , وی گفت : بعد از ان « طرح غدیر » را به مردم تحمیل کردند که تا الان هزاران میلیارد هزینه داشته ولی من چند بار هم گفته‌ام این هم مثل « اب حیات » می‌شود , چون اولا تا تکمیل این هنوز خیلی زمان باقی مانده و تکمیل هم شود نتیجه نمی‌دهد و همین الان هم تقریبا شکست خورده است .

یعنی « طرح غدیر » که هم دولت اقای احمدی‌نژاد و هم دولت اقای روحانی حرفش را زده‌اند ، تبلیغش را کرده‌اند و چند فاز ان هم افتتاح شده است ، هنوز اب شرب ابادان ، خرمشهر و شادگان مشکل دارد , حتی نصف اب این شهرها هم از اب طرح غدیر تامین نمی‌شود و بقیه را از کارون می‌گیریم ؛ کارونی که فاضلاب و پساب دارد , واقعیت است که کسی از مسئولین حساب کشی نمی‌کند که می‌گویید کارهای بزرگ و اساسی کرده‌ایم ولی چرا نتیجه ان این طور شده است ؟ متاسفانه این دقت و پیگیری به عمل نیامده و ما سال به سال شاهد بحران‌های بیشتری شده‌ایم که سبب شده مردم اعتراض کنند .

والا مردم خوزستان متدین ، ارام و قانعی هستند و حیف است که بگذاریم به خاطر مسائل جزیی ناراحت شوند , این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود : نظر من هم این است که مردم ما هستند و واقعا به انها فشار امده و سال‌های سال گرفتار هستند , من فکر می‌کنم اگر با مهربانی و محبت برخورد شود بهتر خواهد بود .

البته یک سری عوامل ضد انقلاب هم به این مسائل می‌ایند و می‌خواهند سوء استفاده کنند و باید حساب انها از ملت جدا باشد , نباید انها میدان پیدا کنند که از اعتراضات مردم سوء استفاده کنند , ولی به طور کلی همه باید سعی کنیم که ارامش ایجاد شود .

من از مردم تقاضا می‌کنم صبر و تحمل کنند , الان مسئولین صداها را شنیده‌اند و هیات‌های زیادی امده‌اند و قول اعتباراتی هم داده‌اند , باید اثر اینها را ببینیم .

ابی که گفتند رها شده باید به تالاب شادگان بیاید و به هورالعظیم برسد تا مردم به چشم خودشان نتایج را ببینند , چون واقعا مردم وعده و وعید زیاد شنیده‌اند و سخت باور می‌کنند , نمایندگان مردم شادگان در مجلس تاکید کرد : همه باید سعی کنیم ارامش ایجاد شود و مطالب مردم را تحقق ببخشیم .

همه در یک کشتی هستیم و به غیر از دشمنان ، هیچ کس از اغتشاش و ناارامی سود نمی‌برد , امیدواریم همه مسئولین ، رسانه‌ها و دلسوزان دست به دست هم بدهیم که هم مطالب مردم را جامه عمل بپوشانیم و هم سعی کنیم ارامش را به منطقه برگردانیم , وی با اشاره به امارهای غلط و شایعات فضای مجازی گفت : بزرگنمایی در منطقه زیاد است ولی چیزی که من در شادگان می‌دانم این است که فقط یک نفر کشته شد و ان هم رهگذری بود که تا الان هم معلوم نیست کشته شدن او بر اثر چه چیزی بوده است .

قوه قضاییه دنبال شناسایی قاتل است و ما هم دنبال هستیم که خدای ناکرده خون این بنده خدا پایمال نشود , در شادگان همین یک نفر بود و الان وضعیت ارام است و ما در شادگان مشکل جدی نداریم ,.