واکنش محمد مهاجری به سخنان برجامی رییسی

۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۳:۳۸:۳۴

محمد مهاجری ، فعال رسانه ای اصولگرا ، گفت : من از حرف‌های امروز اقای رییسی چنین برداشتی نکردم که قصد دارد میوه برجام را بچیند . من فکر می‌کنم ایشان علیه برجام حرف زدند تا به زعم خودشان بتوانند از طرف مقابل امتیاز بگیرند .جماران : یک فعال رسانه ای اصولگرا با اشاره به نخستین نشست خبری حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی به عنوان رییس جمهور منتخب ، گفت : من از حرف‌های امروز اقای رییسی چنین برداشتی نکردم که قصد دارد میوه برجام را بچیند , من فکر می‌کنم ایشان علیه برجام حرف زدند تا به زعم خودشان بتوانند از طرف مقابل امتیاز بگیرند , این بازی را اقای جلیلی در دولت احمدی‌نژاد هم انجام داد و هیچ نتیجه ای نداشت و الان هم هیچ نتیجه ای نخواهد داشت .

ایشان پالس منفی فرستادند محمد مهاجری در گفت و گو با خبرنگار جماران ، در خصوص مباحث مطرح شده در نشست خبری حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی اظهار داشت : مهمترین بخش صحبت‌های ایشان موضوع برجام بود , به نظر من ایشان پالس منفی فرستادند , وقتی ایشان گفتند برجام برای ما سودی نداشته در واقع یعنی به مذاکراتی که در وین انجام می‌شود نگاه منفی دارند .

ان قسمت از صحبت شان هم مبنی بر اینکه تیم دیپلماتیک کار خودش را می‌کند بیشتر به تعارف شبیه است , از حرف‌های امروز اقای رییسی چنین برداشتی نکردم که قصد دارد میوه برجام را بچیند این فعال رسانه ای اصولگرا تاکید کرد : من از حرف‌های امروز اقای رییسی چنین برداشتی نکردم که قصد دارد میوه برجام را بچیند , من فکر می‌کنم ایشان علیه برجام حرف زدند تا به زعم خودشان بتوانند از طرف مقابل امتیاز بگیرند .

این بازی را اقای جلیلی در دولت احمدی‌نژاد هم انجام داد و هیچ نتیجه ای نداشت و الان هم هیچ نتیجه ای نخواهد داشت , وی افزود : برجام چیزی نیست که بیرون رفتن امریکا از ان اورده ای برای ما داشته باشد و اگر انها بیرون بروند چیزی از دست نمی‌دهند , بنابر این ما هستیم که باید سعی کنیم با هنر دیپلماسی ظریف و عراقچی موضوع برجام را به یک عامل برد تبدیل کنیم .

اینکه بعد از چند سال علیه برجام حرف بزنیم هنر نیست مهاجری ادامه داد : اینکه بعد از چند سال علیه برجام حرف بزنیم هنر نیست , اقای جلیلی و اقای احمدی‌نژاد همین کار را انجام دادند ؛ چه نتیجه ای گرفتیم ؟! نتیجه این شد که زیر بار تحریم و فشارهای اقتصادی فراوان رفتیم , وی تاکید کرد : اگر برجام در دولت اقای روحانی به نتیجه نرسد در دولت بعدی هم به این زودی به نتیجه نخواهد رسید .

مگر اینکه فرض را بر این بگذاریم که اقای رییسی فعلا چون رییس جمهور منتخب است دارد شعار می‌دهد و وقتی رییس جمهور مستقر شد از این شعارها دست بر می‌دارد و به موضع عملیاتی راجع به برجام بر می‌گردد ,.