اقای استاندار ؛ چرا به سخن رهبری عمل نمی‌کنید ؟

۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۸:۱۸:۲۰

یکی از مهمترین فرامین مقام معظم رهبری ، عدم دخالت نمایندگان مجلس در تصمیمات مدیریتی بود که همین نکته می‌تواند ملاک التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد . التزامی که متاسفانه تا این زمان ، هم اقای احمد زاده استاندار محترم و هم نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی کاملا وقعی ننهادندبه گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد سید علی موسایی طی یادداشتی نوشت : در 8 سال دولت شیخ حسن روحانی ، انچه باعث نگرانی مردم ولایت مدار و دلسوزان مردم و نظام شد ، بی تفاوتی مسئولان دولتی به توصیه‌های رهبری و رفتارهای خارج از قانون دولتمردانی بود که نهایتا مصائب بسیار زیادی را در حوزه‌های اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی موجب گردید , این نگرش غلط ، مصداق عملی و عینی تقابل دولت تدبیر و امید با شعارهای سال مقام معظم رهبری بود , نتیجه غفلت‌های مستمر این دولت با فرامین رهبری معظم انقلاب ، تورم ، بیکاری ، بی اعتمادی اجتماعی ، گسترش اسیب‌های اجتماعی ، تحقیر دولتمردان در نگاه مردم و متاسفانه افزایش جمعیت زیر خط فقر شد .

و لذا این پند و هشداری است برای مسئولانی که در استانها و در هیات دولت قرار دارند , پس از روی کار امدن دولت سیزدهم ، یکی از مهمترین فرامین مقام معظم رهبری ، عدم دخالت نمایندگان مجلس در تصمیمات مدیریتی بود که همین نکته می‌تواند ملاک التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد , التزامی که متاسفانه تا این زمان ، هم اقای احمد زاده استاندار محترم و هم نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی کاملا وقعی ننهادند .

توجه به انتصابات اخیر در سطح استان ، مصدق این ادعا است که اقایان کرمی در دانشگاه یاسوج ، اکرامی در دانشگاه ازاد استان ، تقی زاده در روابط عمومی استانداری و ضعیف‌ترین انتخاب چند دهه اخیر در سمت معاونت سیاسی امنیتی استانداری یعنی جواد هاشمی ، از نیروهای بلافصل یکی از نمایندگان هستند , این موضوع علاوه بر ثبوت دخالت مسلم نمایندگان در انتصابات ، چند مجهول را حل می‌کند , اولا ، دال بر اثبات عدم التزام یکی از نمایندگان مدعی ولایتمداری می‌باشد که قبلا با همین بند قانونی از ادامه رقابت انتخاباتی حذف شدند .

اقدامی که عده ای فکر می‌کردند شورای محترم نگهبان به راحتی از عمل و رفتار افراد غافل بوده و تصمیمات مهندسی شده است , دوما ، بی تفاوتی اقای استاندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی دولت مردمی به فرامین رهبری است که دولتش داعیه دار احترام و اهتمام در عملیاتی نمودن فرمایشات رهبری برای خدمت بهتر به مردم است , سوما ، بی توجهی در چینش نیروهای جوان ، فعال و شایسته است .

چرا که معاون سیاسی امنیتی استانداری ، مدتی است دوران بازنشستگی را پشت سر نهاده و متاسفانه اقای استاندار ایشان را بر جوانان و نخبگان سیاسی استان ترجیح داده است , ضمن اینکه از لحاظ مقبولیت سیاسی ، اداری و دانش تخصصی موجبات نگرانی و پشیمانی عمومی را به همراه داشته است , اکنون اقای استاندار باید پاسخگوی مطالبات مردمی باشد که انتظار تحول ساختاری و بنیادی در کلیات مدیریت استان را داشتند .

مردم استان فکر می‌کردند که رویکرد متفاوتی را شاهد خواهند بود , مقایسه معاونین سیاسی استانداران دولت اقای روحانی با معاون سیاسی دولت ایت الله رییسی مبین این واقعیت است که گره پنهانی بر تبره مشکلات و اسیب‌های اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی استان زده شد , اکنون از اقای استاندار می‌پرسم که ؛ - در چند ماه گذشته ، جلسات اداری که با مسئولین ناکارامد دولت قبل برگذار می‌کنید ، فایده ای هم برای مردم داشته است ؟ - اگر این مدیران می‌توانستند در دولت خودشان چاره اندیشی بکنند ، ایا مردم اجازه دست‌یابی به صندلی استانداری استان را به شما می‌دادند ؟ - شما که پس از چند ماه ، هنوز نتوانسته ای مسئولان داخلی استانداری ، فرمانداران ، بخشداران ، مدیران کل و .

,, را همسوی با دولت انتخاب کنید ، چگونه می‌توانید در راستای سیاست‌های دولت مطبوع و فرامین مقام معظم رهبری حرکت کنید ؟ اقای استاندار ؛ این بخت بلند و اقبال نیک را که به برکت خون شهدا و نفس الهی امام (ره) و رهبری ، و البته درایت و تحمل جانکاه مردم به شما رسیده است ، قدر بدانید .

قدرشناسی جنابعالی را در اطاعت از فرمایشات ولی امر مسلمین خواهیم دید , ولایت پذیری شما در انتصابات نمایان می‌شود , باید بدانید انچه تاکنون شاهد بودیم ، این است که در انتصاب معاون سیاسی امنیتی خود ، هم از فردی بازنشسته و فاقد تفکر سیاسی عادلانه استفاده کردی و هم این جایگاه مهم را به کسی بخشیدی که وجود سیاسی‌اش مدیون یکی از نمایندگان است .

و این را به یاد داشته باشید که گام دوم انقلاب را با استفاده از نیروهای جوان و تحصیلکرده ای که هر کدام فهم و اقتدارشان بسی کارامدتر از چینش‌های چند ماه اخیرتان است ، نادیده گرفتید , این فرصت غیر قابل تکرار را از دست ندهید و نگذارید که مثل دوران پسا احمدی‌نژاد ، متهم به تقابل با دیدگاههای مقام معظم رهبری بشوید , جنابعالی کلام شفاف ، فصیح و متقن رهبری عزیز را به عنوان پشتوانه دوران خدمتی خود دارید که متاسفانه نشان دادید که نه تنها امینی برای رهبری نیستید بلکه بسی خطرناک تر از دولتمردان اقای روحانی ، از ابتدای کارتان ، دربست در خدمت نمایندگان قرار گرفته‌اید .

نه تنها از سرمایه‌های مردمی و انقلابی حامی دولت بهره نمی‌برید ، بلکه خود را در دامان نمایندگانی قرار داده‌اید که عملا فرمان رهبری را نادیده گرفته و بسی تاسف بارتر از دولتمردان غربگرا ، ناقض اوامر رهبری شده‌اید , اینک ، لازم می‌دانم که این خطابه را معروض بدارم و مردم استان را گواه بر این مدیریت بگیرم که انچه شرط بلاغت بود ، به تو گفتم ,.

,,.

,, انشاءالله که چشم از نمایندگان برداری و مردم را ببینی .

« سید علی موسایی ».