خوش تیپ‌ترین سیاستمداران ایران را بشناسید

۱۴۰۰/۰۴/۳۰ ۰۹:۴۰:۰۴


نامه نیوز : درگذشت سیدصادق طباطبایی که در کنار یاداوری همه ویژگی‌ها و مسئولیت هایش ، بخاطر ظاهر اراسته‌اش و تفاوت در نوع پوشش با انقلابیون ، شناخته شده بود ، بهانه ای شده تا یکی از سایت‌های خبری ، نوع پوشش برخی افراد شناخته شده کشور را مرور کند , خبری ناگهان در شهر پیچید که صادق طباطبایی ، انقلابی قدیمی و شناخته شده ایران و سخنگوی دولت موقت درگذشته است , صادق طباطبایی ویژگی‌های فراوانی داشت از جمله اینکه هم فرزند ایت الله حاج سیدمحمدباقر سلطانی طباطبایی بود و هم نوه پسری ایت الله حاج سید صدرالدین صدر .

خواهر زاده امام موسی صدر ، معتمد امام ، برادر زن سید احمد خمینی ، عموی عروس محسن رضایی ، دایی سیدحسن ، سیدیاسر و سیدعلی خمینی بوده است , او از نزدیک‌ترین افراد به امام خمینی در پاریس بود و بعد از انقلاب نیز همین نقش را به عهده داشت , \ در کنار این ویژگی‌ها اما مرحوم صادق طباطبایی ، بدون شک از خوش چهره‌ترین و خوش‌پوش ترین سیاستمداران ایران بود که همین ویژگی باعث شده بود نظر بسیاری را به خود جلب کند .

همیشه نحوه لباس پوشیدن سیاستمداران در سراسر جهان مورد توجه رسانه‌ها و مردم بوده است و همین معنا باعث شده بود که صادق طباطبایی در کنار تمام ویژگی‌های سیاسی‌اش ، بخاطر خوش پوشی‌اش مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد , پوشیدن کت و شلوارهای خوش دوخت ، استفاده از دستمال گردن ، موهای مرتب و خوش فرم و چهره جذاب از او‌ی �� سیاستمدار خوش سیما ساخته بود , همین ویژگی او باعث شد در این نوشتار به بررسی تعدادی از خوشتیپ‌ترین و خوش سیماترین سیاستمداران ایران طی سال‌های اخیر بپردازیم .

لباده‌های رنگی و عباهای مشکی حسن روحانی رییس جمهور فعلی ایران قطعا یکی از خوش چهره‌ها و خوش‌پوش ترین سیاستمداران ایرانی است , بسیاری معتقد هستند که یکی از علل محبوبیت روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ، ظاهر و لباس پوشیدن وی بود , مردی با محاسن سفید و لباده‌های رنگی و عبای نجفی که مردم ایران را شیفته خود کرد .

رییس جمهور ایران ، اهمیت ویژه ای به پوشش خود می‌دهد و هر بار که مقابل مردم حاضر می‌شود لباده ای متفاوت از قبل می‌پوشد و سعی می‌کند با ظاهر متفاوت و غیر تکراری در محافل عمومی ظاهر شود , روحانی علاقه فراوانی به عبای نجفی دارد , عبای مشکی که با لباده‌های رنگی جلوه ویژه ای به رییس جمهور ایران می‌دهد .

مردم ایران در این یک سال و نیمی که از دولت روحانی گذشته است ، رییس جمهور خود را با لباده‌های رنگی مختلف دیده‌اند و به نظر می‌رسد از نوع لباس پوشیدن رییس جمهور خود راضی هستند , شهردار خوش تیپ شهردار تهران نیز از دیگر سیاستمداران ایرانی است که به نحوه لباس پوشیدن خود اهمیت فراوانی می‌دهد , محمدباقر قالیباف چهره مناسبی دارد و چشم‌های سبز او در قاب عینک کمک بسیاری به جذابیت او می‌کند .

او همیشه سعی می‌کند از کت و شلوارهای خوش دوخت با رنگ‌های تیره استفاده کند , بسیاری از مردم قالیباف را همیشه در کت و شلوارهای سرمه ای یا سیاه دیده‌اند اما لباس یک دست سفید او در هنگامه ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری 84 در ذهن بسیاری مانده است , قطعا می‌شود او را در زمره سیاستمداران خوش لباس و خوش سیمای ایران طی سال‌های گذشته قرار داد .

لباس‌های ست رییس مجلس علی لاریجانی دیگر سیاستمداری است که نوع لباس پوشیدن او مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد , لاریجانی همیشه سعی می‌کند لباس ساده بپوشد اما سعی می‌کند در عین سادگی لباس‌های « ست » بپوشد و هارمونی رنگ در لباس‌های خود حفظ کند , به راحتی می‌شود این معنا را در عکس هایی که از لاریجانی منتشر می‌شود مشاهده کرد .

ست قهوه ای او طی روزهای اخیر توجه بسیاری از رسانه‌های داخلی را به خود جلب کرد , همین توجه لاریجانی به هماهنگی رنگ لباس هایش باعث می‌شود او در لیست خوش تیپ‌های سیاست ایران قرار بگیرد , سیمای خوش یادگار امام سیدحسن خمینی ، نوه امام خمینی ، از جمله چهره‌های جذاب ایران در فضای سیاسی و مذهبی است که بسیاری از نگاه‌ها را به سمت خود جلب کرده است .

جذابیت چهره سیدحسن خمینی و قد بلند او در کنار ویژگی سیاسی و فقهی‌اش باعث شده است تا یادگار امام خمینی جایگاه ویژه ای در میان مردم داشته باشد , سیدحسن در لباس پوشیدن اما علاقه فراوانی به لباس‌های سنتی روحانیت یعنی قبا و عباهای تیره دارد , محاسنی با سبک پروفسوری وزیر امور خارجه دولت یازدهم نیز از جمله سیاستمدارانی است که به خاطر نوع لباس پوشیدن و چهره بشاش مورد توجه است .

محمدجواد ظریف از معدود سیاستمدارانی است که توجه ویژه ای به نحوه ارایش محاسن خود دارد , سبک پروفسوری او در این زمینه بسیار مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت , ظریف در لباس پوشیدن نیز ظرافت‌ها خاص خود را دارد .

استفاده از پیراهن هایی با دکمه سردست‌های زیبا و کت و شلوارهای خوش دوخت از دیگر ویژگی‌های لباس پوشیدن وزیر خارجه ایران است , او هم مانند قالیباف البته بنا بر عرف دیپلماتیک علاقه فراوانی به پوشیدن کت وشلوارهای تیره دارد , دیپلماتی با لباس‌های متفاوت صادق خرازی ، سفیر سابق ایران در فرانسه و سیاستمدار شناخته شده جریان اصلاح‌طلب ایران دیگر سیاستمدار خوش لباس این روزهای ایران است .

خرازی علاقه فراوانی به پوشیدن لباس‌های متفاوت دارد , کت و شلوارهایی با رنگ‌های جذاب و مدل‌های متفاوت باعث شده است که خرازی نمره قبولی تفاوت در پوشیدن در لباس را به خود اختصاص بدهد , استفاده از شال و دستمال گردن دیگر ویژگی لباس پوشیدن دیپلمات باسابقه ایرانی است .

خرازی از معدود سیاستمدارانی ایرانی است که برای ارایش موهای خود از موادی مانند روغن بادام و امثال این مواد استفاده می‌کند , قطعا خرازی سبک تازه ای در لباس پوشیدن را وارد جامعه سیاسی ایران کرد , جذاب و خوش پوش علی اکبر صالحی ، دیگر سیاستمدار ایرانی است که چهره جذاب او و نوع لباس پوشیدن او مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد .

صالحی را می‌شود همیشه با کت و شلوارهای خوش دوخت و خوش رنگ مشاهده کرد , صالحی علاقه فراوانی به داشتن ته ریش دارد و همین معنا به جذابیت او می‌افزاید , او به پوشیدن لباس یقه دیپلماتیک علاقه دارد .

صالحی قطعا از خوش لباس‌ترین سیاستمدارن ایرانی است , یقه ولایتی علی اکبر ولایتی ، دیپلمات شناخته شده ایرانی در سراسر جهان ، بدون تردید از کسانی است که نوع خاصی از لباس پوشیدن را وارد ادبیات و فضای سیاسی ایران کرد , یقه ولایتی ، حاصل نوع لباس پوشیدن وزیر خارجه ایران در دولت دفاع مقدس و سازندگی بوده است ؛ یقه ای که شباهت فراوانی به لباس روحانیت دارد اما کمی بلندتر است و همین بلندی بیشتر باعث شده ان را یقه دیپلمات بخوانند .

ولایتی همچون دیگر سیاستمداران ایرانی علاقه فراوانی به پوشیدن کت و شلوارهای تیره دارد اما او از رنگ‌های روش نیز استفاده می‌کند , سیاستمدار متفاوت مهدی کلهر اما قطعا متفاوت‌ترین سیاستمدار ایران در تمام اداوار گذشته جمهوری اسلامی است , مهدی کلهر مشاور رسانه ای محمود احمدی‌نژاد در دولت نهم با موهای بلند با محاسنی متفاوت تبدیل به یک چهره متفاوت در دولت احمدی‌نژاد شده بود ؛ کسی که هم کت و شلوار به تن می‌کند ، هم تی شرت می‌پوشد و گاهی هم با جلیقه معروف به خبرنگاری در جامعه ظاهر می‌شود .

چهره کلهر بیشتر شبیه به اهالی سینما و موسیقی است تا یک سیاستمدار متعلق به طیف نزدیک به محمود احمدی‌نژاد , همین نوع لباس پوشیدن باعث شده است تا کلهر در زمره خوش پوشان سیاست ایران قرار بگیرد , به جز این افراد می‌توان از شمخانی ، عراقچی ، نوبخت و نهاوندیان به عنوان دیگر چهره‌های که می‌توانند در لیست سیاستمداران خوش تیپ ایران قرار بگیرند نام برد .

این افراد نیز در به نوع لباس پوشیدن خود اهمیت فروانی می‌دهند و همیشه سعی می‌کنند از کت و شلوارهای خوش فرم و خوش رنگ استفاده کنند , نهاوندیان عراقچی نوبخت شمخانی.