«ایران پرزیدنت» یک پایگاه پژوهشی و سامانه جستجو و تحلیل داده است که می‌کوشد در راستای بازاریابی سیاسی و اجتماعی جامعه ایران، هم به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 1400 کمک کند تا فهم بهتری نسبت به مسائل کاربران شبکه‌های اجتماعی پیدا کنند و هم شهروندان صاحب رأی را در انتخاب کارگزار سیاسی مطلوب خویش یاری رساند.

«ایران پرزیدنت» با جمع‌آوری، ذخیره و پایش هوشمند داده‌های شبکه‌های اجتماعی، در سه حوزه کاندیداها، مسائل و استان‌ها به انتخابات می‌پردازد. در حوزه کاندیداها، شما می‌توانید آخرین گزینه‌های مطرح در میان اصحاب رسانه و شبکه‌های اجتماعی ببینید، بشناسید، تحلیل و ارزیابی کنید و فراز و نشیب توجه یا اقبال به آنان را زیر نظر داشته باشید. تصویر چهره کاندیدا، ابر کلمات و تحلیل محتوای سخنان و دیدگاه‌های کاندیدا از اهم موارد این بخش است. در حوزه مسائل، مهم‌ترین محورهایی که کاربران شبکه‌های اجتماعی بدان‌ها توجه دارند، فهرست شده‌اند تا کاندیداها از اطلاعات ارائه شده برای برپایی کمپین‌های سیاسی و تبلیغاتی خود استفاده کنند.

اما در بخش استان‌ها، مؤلفه‌ها یا معیارهای مهم در انتخاب یک چهره سیاسی در قالب نقشه تصویرنمایی شده‌اند. این تصویرنما مؤلفه‌هایی که از نظر تحلیلگران سیاسی و کارشناسان اجتماعی در ساخت الگوی رأی و شکل مشارکت مردم استان‌های مختلف تعیین‌کننده می‌داند، فهرست کرده است.

«ایران پرزیدنت» محصول شرکت تحلیل داده لایف‌وب است که به اتکای بهره‌مندی از بهترین و کارآمدترین جوانان فارغ‌التحصیل از بهترین دانشگاه‌های کشور، نخستین شرکت تحلیل داده شبکه‌های اجتماعی را در ایران پایه‌گذاری کند و از سال 1389، در حوزه داده‌کاوی، هوش مصنوعی، افکارسنجی مجازی و پژوهش اجتماعی داده‌محور، گزارش‌های راهبردی پرشمار و سامانه تحلیل دیتای جامعی را ارائه کند. به اتکای همین گزارش‌ها و سامانه، لایف‌وب توانست در دو انتخابات ریاست جمهوری 1396 و مجلس 1398، درصد مشارکت و پیروز انتخابات را با تقریب قابل اتکایی پیش‌بینی کند.